TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО: Рај за машките очи - Алесандра Амбросио во минијатурно бикини, не можела да ги скроти градите

Press24 - 15.01.2020

Пензионираната манекенка Алесандра Амбросио папараците ја снимија во минијатурно бикини на бразилска песочна плажжа во Флоријанополис. Една од најубавите Бразилки уживала на сончање, капење, но и во спортовите на плажа.

(Галерија) Алесандра Амбросио со дечкото на јахта во Бразил

Репортер - 14.01.2020

Светската манекенка Алесандра Амброзио (38) ужива на јахта со момчето, италијанскиот дизајнер Николо Оди. Двојката веќе неколку дена е на летување во Бразил. Со нив се неколку нивни пријатели, но не и двете деца на поранешниот ангел на „Викторијас ...

24 часа со Алесандра Амбросио и нејзиниот син во Њујорк

Црнобело - 13.01.2020

Неодамна, во Мадам Тисо во Њујорк беше поставена восочната фигура на светскиот модел Алесандра Амбросио. По тој повод, таа направи кратко видео за Vogue во кое имаме можност да видиме како ги поминала 24-те часа во Њујорк со нејзиниот син.