TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Apple ќе претстави три нови модели на iPhone во 2019 година

Кајгана - 11.01.2019

Според информациите кои ги објавија американските медиуми, оваа година ќе видиме три нови модели на iPhone, од кои едниот ќе има систем од три камери на задниот дел. The Wall Street Journal тврди дека Apple ќе претстави наследник на iPhone XR со LCD ...

Apple ќе претстави три модела на iPhone есента 2019-та

Нетпрес - 11.01.2019

Американскиот технолошки гигант Apple есента 2019 година ќе претстави три нови модела од водечкиот паметен телефон iPhone, пишува во петокот магазинот The Wall Street Journal, повикувајќи се на свои извори.

„Епл“ го намалува прозиводството на „Ајфони“

Кумановски м. - 11.01.2019

Комапнијата „Епл“ ќе го намали производството на ајфони во следните три месеци за околу 10 отсто, објави листот „Никеи Ејшан Ривју“. Технолошкиот гигант рекол на своите добавувачки во декември дека во тримесечјето кое завршува во март ќе произведе ...

Заврши златниот период на Apple, кинезите го „бојкотираат“ iPhone

Телефони.мк - 10.01.2019

Apple во последните неколку години изгуби над 300 милијарди долари пазарна вредност, а проблемите на компанијата се уште не завршуваат. Тим Кук ги предупреди инвеститорите неодамна за намалена побарувачка на нивните продукти во Кина, поради што ...

Apple ќе претстави три нови модели на iPhone во 2019 година

Локално - 11.01.2019

Според информациите кои ги објавија американските медиуми, оваа година ќе видиме три нови модели на iPhone, од кои едниот ќе има систем од три камери на задниот дел. The Wall Street Journal тврди дека Apple ќе претстави наследник на iPhone XR со LCD ...

„Епл“ го намалува производството на „ајФон“ за 10 отсто

Пулс24 - 09.01.2019

„Епл“ побара од своите партнери на крајот од минатата година да го намалат производството на паметни телефони за 10 отсто од планираниот обем во првиот квартал од 2019 година, сопшти „Никеи“, повикувајќи се на информирани извори.

Apple ќе претстави три нови iPhone модели во 2019 година

USB - 11.01.2019

Според информациите кои ги објавија американските медиуми, оваа година ќе бидат објавени три нови модели на iPhone, од кои едниот ќе има систем од три камери на задната страна. The Wall Street Journal тврди дека Apple ќе претстави наследник на ...

„Епл“ го намалува производството на „ајФон“ за 10 отсто

Опсервер - 10.01.2019

„Епл“ побара од своите партнери на крајот од минатата година да го намалат производството на паметни телефони за 10 отсто од планираниот обем во првиот квартал од 2019 година, сопшти „Никеи“, повикувајќи се на информирани извори.

„Епл“ го намалува производството на „ајФон“ за 10 отсто

Локално - 10.01.2019

„Епл“ побара од своите партнери на крајот од минатата година да го намалат производството на паметни телефони за 10 отсто од планираниот обем во првиот квартал од 2019 година, сопшти „Никеи“, повикувајќи се на информирани извори.

Apple го намалува производството на iPhone за 10 отсто

USB - 10.01.2019

Apple побара од своите партнери на крајот од минатата година да го намалат производството на паметни телефони за 10 отсто од планираниот обем во првиот квартал од 2019 година, сопшти „Никеи“, повикувајќи се на информирани извори.