TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПСЖ сака триумф со најмалку два гола, но тоа ќе биде тешко на „Итихад“

Sport 1 - 04.05.2021

Вечерва ќе го добиеме првиот финалист во Лигата на шампиони. ПСЖ гостува кај Манчестер сити, а „граѓаните“ се во предност затоа што имаат водство од 2-1 од првиот меч, па на гостите не им останува ништо друго освен да постигнат најмалку два гола во ...

Нејмар: Доколку е потребно, ќе умрам на теренот за да обезбедам финале во Лигата на шампионите

Екипа

Најголемото „засилување“ за ПСЖ пред вечерашниот дуел против Сити – АЛЕКС ФЕРГУСОН!

Спортклуб

„Направив голема грешка, требаше да потпишам за Манчестер сити, а не за ПСЖ“

Екипа

Нејмар: Ќе го дадам најдоброто за да обезбедиме финале, дури и ако значи да умрам на теренот

Дриблинг

ЛШ: Историска шанса за „граѓаните“, „светците“ немаа избор на „Етихад“

OhridNews

ПСЖ без Мбапе против Манчестер сити

Точка

Gol.mk Дриблинг 24 Вести Спортманија Вечер Прес

Пеп: ПСЖ сака финале, но ние ќе одиме на победа и во реваншот

Gol.mk - 04.05.2021

Манчестер Сити ќе брани гол предност од Париз и ќе се обиде да дојде до големото финале на Лигата на шампионите. Гостите ќе бидат мотивирани, а за нивните квалитети е свесен и Пеп Гвардиола кој зборуваше на прес-конференцијата.

Лам го посочи најголемиот тренерски квалитет на Гвардиола: Не ви е потребен телевизор во боја за Пеп!

Дерби

Гвардиола десет години не бил во финале, а Манчестер сити никогаш не стигнал дотаму

Спортманија

Манчестер сити на чекор од прво историско финале во Лигата на шампионите

Слободен Печат

Гвардиола: Се уште има опасност по првиот меч, нивниот менаџер е паметен

Дриблинг

Тест за големиот сон: Може ли Сити до финале?!

Спортклуб

Гвардиола: Реваншот од полуфиналето тежи повеќе од финалето во Лигата на шампионите

Екипа

Дерби Gol.mk MTM Дриблинг Локално

Манчестер Сити – ПСЖ: „Граѓаните“ очајно бараат прво финале, „светците“ не се предаваат

Спортски - 04.05.2021

Со Истанбул во мислите, Манчестер Сити е убеден дека е подготвен за реваншот од нивната полуфинална пресметка во Лигата на шампионите со ПСЖ на „Етихад“ во Англија. Избраниците на Пеп Гвардиола славеа со 1:2 на „Паркот на принцовите“, во еден крајно ...

Гвардиола: Ќе играме да победиме и на реваншот, се надевам Мбапе ќе игра

Sport 1

Гвардиола: ПСЖ е извонреден тим

Опсервер

Гвардиола: ПСЖ е извонреден тим

Sport M

Гвардиола: ПСЖ е извонреден тим

MakPress