TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се чека Зидан да даде знак: Македонскиот бисер е приоритет на Реал Мадрид! (ФОТО)

Sport 1 - 15.03.2019

Македонскиот фудбалски бисер Елиф Елмас веќе подолго време е на радарот на најголемите европски клубови, кои посакуваат да го ангажираат, особено откако неодамна турските медиуми објавија дека Фенербахче донел одлука за да го продаде екстра ...

(ФОТО) Бомба од Шпанија: Реал Мадрид тргнува по Македонецот

Спортклуб - 15.03.2019

Многубројни шпанки медиуми, меѓу кои и реномираниот „АС“ кој важи за близок медиуми до Реал Мадрид, пренесе мошне интересна вест, пред се за нас во Македонија. Како што се наведува, Реал Мадрид силно е загреан во своите редови да го ангажира ...

Лестер и Фенер ги почнаа преговорите за трансфер на Елмас!

SportMedia - 14.03.2019

Лестер навистина не се шегува, имено како што пишуваат медиумите во Турција и Англија, Лестер и официјално го контактирал раководството на Фенербахче и се распрашувал за евентуален трансфер на Елиф Елмас во редовите на Премиерлигашот.