TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Албанската полиција уапси Косовец и заплени арсенал оружје

А1 On - 13.08.2019

Полицијата од албанскиот град Елбасан попладнево уапси косовски државјанин откако во неговиот автомобил пронашла арсенал оружје, како и експлозив. -Уапсено е лицето e 51 годишен жител на Подуево, Косово во обид да шверцува оружје и екслозив кои ги ...

Акција на албанската полиција: Уапсен Косовец со цел арсенал оружје (ВИДЕО)

PressingTV - 13.08.2019

Албанската полиција во Елбасан уапси Косовец откако во неговиот автомобил пронашла арсенал оружје, како и експлозив. Тој сакал оружје и екслозивот кои ги набавувал во Србија да ги пренесе во Албанија.Запленети се 19 пиштоли од различен калибар, 400 ...

Албанската полиција уапси Косовец и заплени арсенал оружје

Фокус - 13.08.2019

Полицијата од албанскиот град Елбасан попладнево уапси косовски државјанин откако во неговиот автомобил пронашла арсенал оружје, како и експлозив. -Уапсено е лицето И.А.(51) жител на Подуево, Косово во обид да шверцува оружје и екслозив кои ги ...

Албанската полиција уапси Косовец и заплени арсенал оружје

24Инфо - 13.08.2019

Полицијата од албанскиот град Елбасан попладнево уапси косовски државјанин откако во неговиот автомобил пронашла арсенал оружје, како и експлозив. -Уапсено е лицето И.А.(51) жител на Подуево, Косово во обид да шверцува оружје и екслозив кои ги ...

Албанската полиција уапси Косовец и заплени арсенал оружје

Нетпрес - 13.08.2019

Полицијата од албанскиот град Елбасан попладнево уапси косовски државјанин откако во неговиот автомобил пронашла арсенал оружје, како и експлозив. -Уапсено е лицето И.А.(51) жител на Подуево, Косово во обид да шверцува оружје и екслозив кои ги ...

Албанската полиција уапси Косовец и заплени арсенал оружје

Вечер - 13.08.2019

Полицијата од албанскиот град Елбасан попладнево уапси косовски државјанин откако во неговиот автомобил пронашла арсенал оружје, како и експлозив. – Уапсено е лицето И.А.(51) жител на Подуево, Косово во обид да шверцува оружје и екслозив кои ги ...

Албанската полиција уапси Косовец и заплени арсенал оружје

Локално - 13.08.2019

Полицијата од албанскиот град Елбасан попладнево уапси косовски државјанин откако во неговиот автомобил пронашла арсенал оружје, како и експлозив. -Уапсено е лицето И.А.(51) жител на Подуево, Косово во обид да шверцува оружје и екслозив кои ги ...

Албанската полиција уапсила Косовец за обид да шверцува арсенал оружје

Слободен Печат - 14.08.2019

Косовецот бил запрен на патот Елбасан-Пеќин и при контролата на возилото оружјето и експлозивот биле откриени во посебни места, кај моторот, багажникот, вратите. Полицијата од албанскиот град Елбасан вчера уапси косовски државјанин откако во ...

Албанската полиција уапси Косовец и заплени арсенал оружје

Опсервер - 14.08.2019

Полицијата од албанскиот град Елбасан попладнево уапси косовски државјанин откако во неговиот автомобил пронашла арсенал оружје, како и експлозив. -Уапсено е лицето И.А.(51) жител на Подуево, Косово во обид да шверцува оружје и екслозив кои ги ...