TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нов член во семејството Криси Тејген и Џон Леџенд

Стандард - 17.05.2018

Семејството на Кристи Тејген и Џон Леџенд се зголеми за уште еден член. Двајцата станале среќни родители на момче. „Некој е тука!“ напиша Криси кон емоџи од бебешко шише. Само пред неколку дена таа призна дека е толку уморна од тоа дека е бремена ...

Криси Тајген и Џон Леџенд го добија второто дете

+инфо - 17.05.2018

Триесет и двегодишниот супермодел со зборовите „Некој пристигна!“ на социјалните мрежи објави дека се породила. Криси Тајген и Џон Леџенд станаа родители по вторпат – мајката на свет донесе машко дете.

Криси Тиген и Џон Леџенд станаа родители по втор пат!

Fashionel - 17.05.2018

Познатата двојка Криси Тиген и Џон Леџенд станаа родители по втор пат. Моделот вчера се пофали на својот Твитер профил дека се побогати за уште еден член во семејството. Се' уште не е откриено како ќе се вика синот, ниту пак се познати деталите ...

Се породи познатата манекенка: Славниот пар по втор пат станаа родители

Точка - 17.05.2018

Американската манекенка Криси Тајген открила дека пристигнал најмладиот член на семејството. Манекенката која е во брак со пејачот Џон Леџенд по втор пат стана мајка, а оваа вест таа ја соопштила на нејзиниот Твитер профил.

Криси Тајген и Џон Леџенд по втор пат станаа родители

Среќа.mk - 17.05.2018

Манекенката Криси Тајген и пејачот Џон Леџенд по втор пат станаа родители. Криси и Џон веќе имаат една ќерка, Луна а сега малото девојче доби брат. Гордата мајка ја соопшти оваа убава вест на Твитер.

Џон Леџенд стана татко

Репортер - 17.05.2018

Моделот Криси Тиген и пејачот Џон Леџенд станаа родители по вторпат. 32-годишната Криси на „Твитер“ напиша дека родила син. Ова е второ дете на Криси и Џон, кои ја имаат 2-годишна ќерка Луна.

Честитки за Џон Леџенд и Криси Тајген кои станаа родители по вторпат

Ladybook - 17.05.2018

Официјално, Луна доби братче. Познатиот пар, Криси Тајген и Џон Леџенд, вчера на свет го дочека своето второ дете и по вторпат станаа горди родители, а Криси не можеше да се воздржи, а да не ја сподели прекрасната вест со целиот свет и тоа го објави ...

Криси Тајген го роди второто дете

Црнобело - 17.05.2018

Криси Тајген и Џон Леџенд го добија своето второ дете, момче, пред само неколку часа. 32-годишната Криси ги сподели вестите на Твитер, со една едноставна реченица: Леџенд и Тајген, кои се родители на 2-годишната Луна, во ноември минатата година ...

Криси Тајген открива детали од бременоста

Алсат-М - 16.05.2018

Преубавата манекенка Криси Тајген наскоро ќе се породи и ќе стане мајка на синче. Со приближувањето на терминот за породување, супермоделот се повеќе ја известува јавноста за сите детали од бременоста, а особено ужива да разменува совети со другите ...

Славната манекенка се појави во јавност и многумина не ја препознале: "Дури и мојот нос се здебели"

Точка - 16.05.2018

Прекрасната манекенка, сопругата на Џон Леџенд и мајката на Луна многу наскоро ќе стане мајка по втор пат и тоа на момче. Но, таа се пошегува на своја сметка дека нејзината тежина и тоа како се зголемила, па дури и нејзиниот нос се променил.

Криси Тајген и пејачот Џон Леџенд по втор пат станаа родители

Хитпортал - 17.05.2018

Манекенката Криси Тајген и пејачот Џон Леџенд по втор пат станаа родители. Криси и Џон веќе имаат една ќерка, Луна а сега малото девојче доби брат. Гордата мајка ја соопшти оваа убава вест на Твитер.

Познатата манекенка по втор пат стана мајка: Криси Тајген и Џон Леџенд станаа родители

Попара - 17.05.2018

Леџенд и Тајген, кои се родители на 2-годишната Луна, во ноември минатата година објавија дека очекуваат принова, а во јануари споделија со светот дека очекуваат момче. Криси вчера беше уловена од папараците во Лос Анџелес, облечена во бело фустанче ...

Позната манекенка по втор пат стана мајка: Криси Тајген и Џон Леџенд станаа родители

Локално - 17.05.2018

Леџенд и Тајген, кои се родители на 2-годишната Луна, во ноември минатата година објавија дека очекуваат принова, а во јануари споделија со светот дека очекуваат момче. Криси вчера беше уловена од папараците во Лос Анџелес, облечена во бело фустанче ...