TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од протестите на Жолтите елеци, приведени 8.700 лица, над 2.000 пресуди за насилно однесување

+инфо - 24.03.2019

Од почетокот на протестите на „жолтите елеци“ во Франција на 17 ноември 2018 година, па досега, вкупно се приведени 8.700 лица, од кои на над 2.000 им се изречени пресуди за насилно однесување, соопшти француската министерка за правда Никол Белубе.

Илјадници луѓе на протестите на „Жолти елеци“, полицијата со солзавец на демонстрантите (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 23.03.2019

Во Париз и во повеќе градови во Франција „Жолтите елеци“ протестираа 19-та сабота по ред, на повеќето места протестите завршија мирно и покрај тоа што полицијата употреби солзавец против маскирани демонстранти во главниот град на земјата.

Во текот на демонстрациите на “жолтите елеци“ на улиците и војската

Канал5 - 23.03.2019

Во Париз денеска, по повод протестите на “жолтите елеци“ на улиците ќе бидат и војници. Француската полиција претходно забрани одржување на протести долж Шанзелизе поради насилствата кои избија минатиот викенд, а слични мерки се преземени во Ница, ...

Воено засилување на денешните антивладини протести во Франција

Сител - 23.03.2019

19 по ред антивладини проетсти на жолтите елеци во Франција. Поради се почестите нереди и насилства за време на протестите ширум земјата се распоредени војници вооружено со автоматско оружје. Задачата на војниците е заштита на јавните објекти.

Над 30 уапсени на протестите во Париз, против „жолтите елеци“ ангажирана и војската

Макфакс - 23.03.2019

Повремени судири меѓу демонстрантите и полицијата избиваа денеска на улиците низ Париз и другите француски градови за време на протестите на движењето „жолти елеци“ против политиките на владата на Емануел Макрон.

Започнаа демонстрациите на жолтитет елеци, во Париз уапсени педесетина лица

24Инфо - 23.03.2019

Зајакнувањето на безбедносните мерки во Париз за да се избегне ново насилство како минатата сабота за време на демонстрациите на жолтите елеци, резултираше со 4.688 превентивни проверки од страна на полицијата и 51 апсења, додека 29 лица добиле ...

Повеќе од 30 уапсени во протестите на “жолтите елеци” во Париз

Локално - 23.03.2019

Повеќе од 30 лица беа уапсени до пладне во Париз во саботата на протести на “жолтите елеци ” во Франција, објавија светските новински агенции. Казните исто така се изречени во врска со забраната за демонстрации на неразвиени локации.

Забранети собири на Шанзелизе и во повеќе други градови во Франција

Локално - 23.03.2019

Учесниците на утрешниот собир на „жолтите елеци“ во Париз, не ќе смеат да протестираат на Шанзелизе и на плоштадот кај Триумфалната порта, а во „забранетата зона“ се вклучени уште и Елисејската палата и француското Национално собрание, јави ...

АПСЕЊА ВО ФРАНЦИЈА: Казни за „Жолтите елеци“

Фактор - 23.03.2019

Педесетина лица се уапсени денеска во Париз на протестите на „Жолтите елеци ” во Франција. Казните се изречени во врска со забраната за демонстрации на неразвиени локации. Повеќе од 6.000 полицајци, ја следат безбедноста во Париз.

Француските војници добија право да пукаат врз учесниците на протестот на „жолтите елеци“

ТВ21 - 23.03.2019

Францускиот генерал Бруно Лере, денеска изјави дека припадниците на Армијата на Франција, кои утре ќе ги обезбедуваат јавните згради за време на 19-та сабота по ред на протести на „жолтите елеци“, ќе имаат право да отворат оган врз демонстрантите, ...

Франција во очекување на 19-от протест на „жолтите елеци“

Локално - 23.03.2019

Во Франција денеска треба да се одржи 19-от по ред саботен протест на движењето на „жолтите елеци“. Одржувањето на денешните протести се поклопува со одбележувањето на годишнината од терористичките напади во Треб и Каркасон, при кои загинаа четири ...

Над 2.000 пресуди за француските „жолти елеци” од почетокот на протестите

24Инфо - 24.03.2019

Од почетокот на протестите на „жолтите елеци” во Франција на 17 ноември 2018 година, па досега, вкупно се приведени 8.700 лица, од кои на над 2.000 им се изречени пресуди за насилно однесување, соопшти француската министерка за правда Никол Белубе.

Над 30 уапсени на протестите во Париз, против „жолтите елеци“ ангажирана и војската

Точка - 23.03.2019

Повремени судири меѓу демонстрантите и полицијата избиваа денеска на улиците низ Париз и другите француски градови за време на протестите на движењето „жолти елеци“ против политиките на владата на Емануел Макрон.

Започнаа демонстрациите на жолтитет елеци, во Париз уапсени педесетина лица

Бриф - 23.03.2019

Зајакнувањето на безбедносните мерки во Париз за да се избегне ново насилство како минатата сабота за време на демонстрациите на жолтите елеци, резултираше со 4.688 превентивни проверки од страна на полицијата и 51 апсења, додека 29 лица добиле ...

Забранети собири на Шанзелизе и во повеќе други градови во Франција

Опсервер - 23.03.2019

Учесниците на утрешниот собир на „жолтите елеци“ во Париз, не ќе смеат да протестираат на Шанзелизе и на плоштадот кај Триумфалната порта, а во „забранетата зона“ се вклучени уште и Елисејската палата и француското Национално собрание, јави ...

Француските војници добија право да пукаат врз учесниците на протестот на „жолтите елеци“

4NEWS - 23.03.2019

Францускиот генерал Бруно Лере, денеска изјави дека припадниците на Армијата на Франција, кои утре ќе ги обезбедуваат јавните згради за време на 19-та сабота по ред на протести на „жолтите елеци“, ќе имаат право да отворат оган врз демонстрантите, ...

Франција во очекување на 19-от протест на „жолтите елеци”

24Инфо - 23.03.2019

Во Франција денеска треба да се одржи 19-от по ред саботен протест на движењето на „жолтите елеци”. Одржувањето на денешните протести се поклопува со одбележувањето на годишнината од терористичките напади во Треб и Каркасон, при кои загинаа четири ...

Над 2.000 пресуди за француските „жолти елеци“

Н.Македонија - 24.03.2019

Од почетокот на протестите на „жолтите елеци“ во Франција на 17 ноември 2018 година, па досега, вкупно се приведени 8.700 лица, од кои на над 2.000 им се изречени пресуди за насилно однесување, соопшти француската министерка за правда Никол Белубе.

Полицијата безмислосна кон демонстрантите во Париз

Н.Македонија - 23.03.2019

Зајакнувањето на безбедносните мерки во Париз за да се избегне ново насилство како минатата сабота за време на демонстрациите на жолтите елеци, резултираше со 4.688 превентивни проверки од страна на полицијата и 51 апсења, додека 29 лица добиле ...

Забранети собири на Шанзелизе и во повеќе други градови во Франција

Н.Македонија - 23.03.2019

Учесниците на денешниот собир на „жолтите елеци“ во Париз, не ќе смеат да протестираат на Шанзелизе и на плоштадот кај Триумфалната порта, а во „забранетата зона“ се вклучени уште и Елисејската палата и француското Национално собрание, јави ...

Франција во очекување на 19-от протест на „жолтите елеци“

Либертас - 23.03.2019

Во Франција денеска треба да се одржи 19-от по ред саботен протест на движењето на „жолтите елеци”. Одржувањето на денешните протести се поклопува со одбележувањето на годишнината од терористичките напади во Треб и Каркасон, при кои загинаа четири ...

Над 2.000 пресуди за француските „жолти елеци“ од почетокот на протестите

Телма - 24.03.2019

Од почетокот на протестите на „жолтите елеци“ во Франција на 17 ноември 2018 година, па досега, вкупно се приведени 8.700 лица, од кои на над 2.000 им се изречени пресуди за насилно однесување, соопшти француската министерка за правда Никол Белубе.

Започнаа демонстрациите на жолтите елеци, во Париз уапсени педесетина лица

Вечер - 23.03.2019

Зајакнувањето на безбедносните мерки во Париз за да се избегне ново насилство како минатата сабота за време на демонстрациите на жолтите елеци, резултираше со 4.688 превентивни проверки од страна на полицијата и 51 апсења, додека 29 лица добиле ...

Забранети собири на Шанзелизе и во повеќе други градови во Франција

ТВ21 - 23.03.2019

Учесниците на денешниот собир на „жолтите елеци“ во Париз, не ќе смеат да протестираат на Шанзелизе и на плоштадот кај Триумфалната порта, а во „забранетата зона“ се вклучени уште и Елисејската палата и француското Национално собрание, јави ...

Франција во очекување на 19-от протест на „жолтите елеци“

Опсервер - 23.03.2019

Во Франција денеска треба да се одржи 19-от по ред саботен протест на движењето на „жолтите елеци“. Одржувањето на денешните протести се поклопува со одбележувањето на годишнината од терористичките напади во Треб и Каркасон, при кои загинаа четири ...

Над 2.000 пресуди за француските „жолти елеци“ од почетокот на протестите

1tv - 24.03.2019

Од почетокот на протестите на „жолтите елеци“ во Франција на 17 ноември 2018 година, па досега, вкупно се приведени 8.700 лица, од кои на над 2.000 им се изречени пресуди за насилно однесување, соопшти француската министерка за правда Никол Белубе.

Почнаа протестите на жолтите елеци, во Париз уапсени педесетмина

1tv - 23.03.2019

Зајакнувањето на безбедносните мерки во Париз за да се избегне ново насилство како минатата сабота за време на демонстрациите на жолтите елеци, резултираше со 4.688 превентивни проверки од страна на полицијата и 51 апсења, додека 29 лица добиле ...

Забранети собири на Шанзелизе и во повеќе други градови во Франција

4NEWS - 23.03.2019

Учесниците на денешниот собир на „жолтите елеци“ во Париз, не ќе смеат да протестираат на Шанзелизе и на плоштадот кај Триумфалната порта, а во „забранетата зона“ се вклучени уште и Елисејската палата и француското Национално собрание, јави ...

Франција во очекување на 19-от протест на „жолтите елеци“

Сител - 23.03.2019

Во Франција денеска треба да се одржи 19-от по ред саботен протест на движењето на „жолтите елеци“. Одржувањето на денешните протести се поклопува со одбележувањето на годишнината од терористичките напади во Треб и Каркасон, при кои загинаа четири ...

Над 2.000 пресуди за француските „жолти елеци“ од почетокот на протестите

А1 On - 24.03.2019

Од почетокот на протестите на „жолтите елеци“ во Франција на 17 ноември 2018 година, па досега, вкупно се приведени 8.700 лица, од кои на над 2.000 им се изречени пресуди за насилно однесување, соопшти француската министерка за правда Никол Белубе.

Започнаа демонстрациите на жолтитете елеци, во Париз уапсени педесетина лица

Либертас - 23.03.2019

Зајакнувањето на безбедносните мерки во Париз за да се избегне ново насилство како минатата сабота за време на демонстрациите на жолтите елеци, резултираше со 4.688 превентивни проверки од страна на полицијата и 51 апсења, додека 29 лица добиле ...

Франција во очекување на 19-от протест на „жолтите елеци“

А1 On - 23.03.2019

Во Франција денеска треба да се одржи 19-от по ред саботен протест на движењето на „жолтите елеци“. Одржувањето на денешните протести се поклопува со одбележувањето на годишнината од терористичките напади во Треб и Каркасон, при кои загинаа четири ...

Над 2.000 пресуди за француските „жолти елеци“ од почетокот на протестите

Либертас - 24.03.2019

Од почетокот на протестите на „жолтите елеци“ во Франција на 17 ноември 2018 година, па досега, вкупно се приведени 8.700 лица, од кои на над 2.000 им се изречени пресуди за насилно однесување, соопшти француската министерка за правда Никол Белубе.

Започнаа демонстрациите на жолтитет елеци, во Париз уапсени педесетина лица

А1 On - 23.03.2019

Зајакнувањето на безбедносните мерки во Париз за да се избегне ново насилство како минатата сабота за време на демонстрациите на жолтите елеци, резултираше со 4.688 превентивни проверки од страна на полицијата и 51 апсења, додека 29 лица добиле ...

Во Франција денеска 19. протест на „жолтите елеци“

24 Вести - 23.03.2019

Во Франција денеска треба да се одржи 19-от по ред саботен протест на движењето на „жолтите елеци“. Одржувањето на денешните протести се поклопува со одбележувањето на годишнината од терористичките напади во Треб и Каркасон, при кои загинаа четири ...

Над 2.000 пресуди за француските „жолти елеци“ од почетокот на протестите

Независен - 24.03.2019

Од почетокот на протестите на „жолтите елеци“ во Франција на 17 ноември 2018 година, па досега, вкупно се приведени 8.700 лица, од кои на над 2.000 им се изречени пресуди за насилно однесување, соопшти француската министерка за правда Никол Белубе.

Започнаа демонстрациите на жолтите елеци, во Париз уапсени педесетина лица

Сител - 23.03.2019

Зајакнувањето на безбедносните мерки во Париз за да се избегне ново насилство како минатата сабота за време на демонстрациите на жолтите елеци, резултираше со 4.688 превентивни проверки од страна на полицијата и 51 апсења, додека 29 лица добиле ...

Во Франција најавен 19-от протест на „жолтите елеци“

1tv - 23.03.2019

Во Франција денеска треба да се одржи 19-от по ред саботен протест на движењето на „жолтите елеци“. Одржувањето на денешните протести се поклопува со одбележувањето на годишнината од терористичките напади во Треб и Каркасон, при кои загинаа четири ...

Над 2.000 пресуди за француските „жолти елеци“ од почетокот на протестите

Вечер - 24.03.2019

Од почетокот на протестите на „жолтите елеци“ во Франција на 17 ноември 2018 година, па досега, вкупно се приведени 8.700 лица, од кои на над 2.000 им се изречени пресуди за насилно однесување, соопшти француската министерка за правда Никол Белубе.

Започнаа демонстрациите на жолтитет елеци, во Париз уапсени педесетина лица

MakPress - 23.03.2019

Зајакнувањето на безбедносните мерки во Париз за да се избегне ново насилство како минатата сабота за време на демонстрациите на жолтите елеци, резултираше со 4.688 превентивни проверки од страна на полицијата и 51 апсења, додека 29 лица добиле ...

Франција во очекување на 19-от протест на „жолтите елеци“

ТВ21 - 23.03.2019

Во Франција денеска треба да се одржи 19-от по ред саботен протест на движењето на „жолтите елеци“. Одржувањето на денешните протести се поклопува со одбележувањето на годишнината од терористичките напади во Треб и Каркасон, при кои загинаа четири ...

Над 2.000 пресуди за француските „жолти елеци“ од почетокот на протестите

Локално - 24.03.2019

Од почетокот на протестите на „жолтите елеци“ во Франција на 17 ноември 2018 година, па досега, вкупно се приведени 8.700 лица, од кои на над 2.000 им се изречени пресуди за насилно однесување, соопшти француската министерка за правда Никол Белубе.

Над 50 уапсени на протестите на жолтите елеци во Париз

Р.С.Европа - 23.03.2019

Зајакнувањето на безбедносните мерки во Париз за да се избегне ново насилство како минатата сабота за време на демонстрациите на жолтите елеци, резултираше со 4.688 превентивни проверки од страна на полицијата и 51 апсења, додека 29 лица добиле ...

Франција во очекување на 19-от протест на „жолтите елеци“

MakPress - 23.03.2019

Во Франција денеска треба да се одржи 19-от по ред саботен протест на движењето на „жолтите елеци“. Одржувањето на денешните протести се поклопува со одбележувањето на годишнината од терористичките напади во Треб и Каркасон, при кои загинаа четири ...

Над 2.000 пресуди за француските „жолти елеци“ од почетокот на протестите

MakPress - 25.03.2019

Од почетокот на протестите на „жолтите елеци“ во Франција на 17 ноември 2018 година, па досега, вкупно се приведени 8.700 лица, од кои на над 2.000 им се изречени пресуди за насилно однесување, соопшти француската министерка за правда Никол Белубе.

Започнаа демонстрациите на жолтите елеци, во Париз уапсени педесетина лица

Опсервер - 23.03.2019

Зајакнувањето на безбедносните мерки во Париз за да се избегне ново насилство како минатата сабота за време на демонстрациите на жолтите елеци, резултираше со 4.688 превентивни проверки од страна на полицијата и 51 апсења, додека 29 лица добиле ...

Франција во очекување на 19-от протест на „жолтите елеци“

4NEWS - 23.03.2019

Во Франција денеска треба да се одржи 19-от по ред саботен протест на движењето на „жолтите елеци“. Одржувањето на денешните протести се поклопува со одбележувањето на годишнината од терористичките напади во Треб и Каркасон, при кои загинаа четири ...

Над 2.000 пресуди за француските „жолти елеци“ од почетокот на протестите

Опсервер - 25.03.2019

Од почетокот на протестите на „жолтите елеци“ во Франција на 17 ноември 2018 година, па досега, вкупно се приведени 8.700 лица, од кои на над 2.000 им се изречени пресуди за насилно однесување, соопшти француската министерка за правда Никол Белубе.

Во Париз се уапсени педесетина лица, почнаа демонстрациите на жолтитет елеци

Република - 23.03.2019

Зајакнувањето на безбедносните мерки во Париз за да се избегне ново насилство како минатата сабота за време на демонстрациите на жолтите елеци, резултираше со 4.688 превентивни проверки од страна на полицијата и 51 апсења, додека 29 лица добиле ...