TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Татабања го пополни последното место во СЕХА лига

Вечер - 22.07.2019

Во Регионалната СЕХА лига, годинава ќе учествуваат две екипи од Унгарија, откако челниците одлучија последниот билет да му го доделат на Татабања. До последно беше неизвесно и постоеше шанса СЕХА да се прошири до Грција со учество на Олимпијакос, но ...

„Запознајте го магичниот Вардар – тим со неверојатен дух предводен од легендарниот Стоилов“ (ВИДЕО)

24 Ракомет - 22.07.2019

Управниот одбор на регионалната СЕХА лига пред неколку дена конечно ги соопшти сите тимови што ќе учествуваат во новото деветто издание. Медиа тимот на СЕХА го започна претставувањето на екипите што ќе играат, а нормално дека прв на листата е ...

И Русија ќе бара место во СЕХА-лигата

РК Металург - 21.07.2019

Интересот за СЕХА-лигата секоја година е се поголем, како и бројот на земјите заинтересирани за настап. Оваа сезона првпат ќе настапат 12 екипи поделени во две групи, а новајлии во лигата се клубовите од Украина и од Кина, додека за одбележување е и ...

Русија ќе бара најмалку едно место во СЕХА од следната сезона!

24 Ракомет - 21.07.2019

Регионалната СЕХА лига од оваа сезона ќе има 12 тимови, но нема да има пренатрупан календар за екипите што играат на повеќе фронтови. Екипи од повеќе земји посакуваат учество во оваа конкуренција, а следната сезона СЕХА ќе биде на голема мака.

„Првпат ќе ни биде тешко да обезбедиме Ф4 на СЕХА“

Gol.mk - 21.07.2019

Вечните ривали ППД Загреб и Вардар се избегнаа во ждрепката за групната фаза на СЕХА лигата за сезоната 2019/20. Сепак, тоа не значи дека „плинарите“ нема да пристигнат во Македонија, бидејќи нивни ривал во групата Б е Еурофарм Работник.

Русија посакува најмалку едно место во СЕХА лигата

Sport 1 - 21.07.2019

Интересот за СЕХА лигата од година во година е се поголем, пред се оние земјите кои се заинтересирани за настап. Оваа сезона првпат ќе настапат 12 екипи поделени во две групи, а новајлии во лигата се клубовите од Украина и од Кина, додека за ...

Русија бара најмалку едно место во СЕХА лигата

Gol.mk - 22.07.2019

СЕХА-лигата може да се прошири во други земји, па дури и да стигне до Русија. Оваа сезона првпат ќе настапат 12 екипи поделени во две групи, а новајлии во лигата се Мотор Запорожје, унгарска Татабања и Пекинг од Кина, екипа чие седиште ќе биде во ...