TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бензините поевтинија, дизелот не

Авто Магазин - 21.10.2019

Согласно својата неделна практика, Регулаторната комисија за енергетика ги утврди највисоките малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт кои за бензините се пониски, но не и за дизелот.

Бензините поевтинуваат, цената на дизелот останува иста

Макфакс - 21.10.2019

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат, додека цената на дизелот останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалува за 1,5 денар на 68,5 денари за литар.

Нови цени на нафтените деривати од ноќеска на полноќ

Кумановски м. - 21.10.2019

Беинзините ќе поевтинат, а цената на дизелот нема да се промени, ова е одлуката која денеска ја донесе Регулаторната комисија за енергетика. Според новиот ценовник, малопродажбата цена на „Еуросупер БС-98“ ќе изнесува 68,5 денари, што е намалување ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Локално - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

НОВ ПАД: Паѓа цената на бензините

Фактор - 21.10.2019

Во следните седум дена возачите ќе точат бензини поевтини од денар до денар и пол. Ова станува јасно од одлуката на регулаторното тело за енергетика согласно која цената на ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалува за 1,5 денар и ќе чини 68,50 денари за литар а ...

Нова цена на горивата утре- Не чека ли поскапување

Курир - 20.10.2019

Регулаторната комисија за енергетика минатиот понеделник ја соопшти својата одлука во врска со цените на горивата. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намали за 0,50 ден/лит во однос на цената утврдена со Одлуката од 07.10.2019 година ...

Нова цена на горивата утре- Не чека ли поскапување

Пулс24 - 20.10.2019

Регулаторната комисија за енергетика минатиот понеделник ја соопшти својата одлука во врска со цените на горивата. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намали за 0,50 ден/лит во однос на цената утврдена со Одлуката од 07.10.2019 година ...

Нова цена на горивата

Press24 - 20.10.2019

Регулаторната комисија за енергетика минатиот понеделник ја соопшти својата одлука во врска со цените на горивата. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намали за 0,50 ден/лит во однос на цената утврдена со Одлуката од 07.10.2019 година ...

Нова цена на горивата

Centar - 30.08.2020

Утре, стандардно, како и секој понеделник се очекува Регулаторната комисија за енергетика да ги соопшти новите цени на горивата. Според последните одлуки малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“ и на „евродизел“ (Д-Е В) ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

24 Вести - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Бриф - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Канал5 - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

А1 On - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Независен - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините

МКД - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, „ЕУРОСУПЕР БС-98“ ќе се продава по ...

Почекајте до полноќ за да наточите гориво по нови цени

Слободен Печат - 21.10.2019

Новите пониски цени на бензините се должат на намалувањето на цената на бензините на светскиот пазар во изминатиот седумдневен период. Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за ...

Бензините поевтинуваат, дизелот останува непорменет

Нетпрес - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Од полноќ поефтини бензини

iPortal - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Бензините поевтинуваат, цената на дизелот останува иста

Мета - 10.12.2019

Цените на бензините „еуросупер БС-95“ и „еуросупер БС-98“ се намалуваат за денар и половина за литар и со тоа малопродажната цена на „еуросупер БС-95“ ќе изнесува 67 денари за литар, додека малопродажната цена на „еуросупер БС-98“ изнесува 69 денари ...

Регулаторната комисија го објави новиот ценовник на горивата

Алсат-М - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

еМагазин - 21.10.2019

Цената на бензините се намалува од денар до денар и пол, а цената на дизелот и eкстра-лесното масло за домаќинство останува непроменета, објави Регулаторна комисија за енергетика. Бензинот „еуросупер БС-98“ ќе се продава по пониска цена за 1,50 ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Вечер Прес - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Бензините поевтинуваат, дизелот не

+инфо - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Сител - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Бензините поскапи, дизелот со иста цена – неделава

Пулс24 - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

РКЕ: Бензините поевтини до 1,5 денар, дизелот по иста цена

Денешен - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Од полноќ поевтинуваат бензините, цената на дизелот останува иста

Република - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и половина, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Либертас - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

ММС - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Бензините од полноќ со нова цена

Фокус - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Опсервер - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Бензините поевтинуваат, дизелот останува непроменет

Точка - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

PressingTV - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Поевтинуваат бензините, дизелот останува непроменет

Скопје инфо - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Цената на дизелот останува иста, бензините поевтинуваат

MakPress - 21.10.2019

Од полноќ се намалува цената на бензините од денар до денар и пол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство останува непроменета. Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енрегетика, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по ...

Од ноќеска поевтин бензин, кај дизелот нема промени на цената

ТВ21 - 21.10.2019

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат, додека цената на дизелот останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот еуросупер БС-98 се намалува за 1,5 денар и сега ќе чини 68,5 денари за литар.

Од ноќеска поевтин бензин, кај дизелот нема промени на цената

4NEWS - 21.10.2019

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат, додека цената на дизелот останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот еуросупер БС-98 се намалува за 1,5 денар и сега ќе чини 68,5 денари за литар.

Бензините поевтинуваат, цената на дизелот останува иста

MTM - 21.10.2019

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат, додека цената на дизелот останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот еуросупер БС-98 се намалува за 1,5 денар на 68,5 денари за литар.

Бензините поевтинуваат, цената на дизелот останува иста

Centar - 21.10.2019

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат, додека цената на дизелот останува иста, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажната цена на бензинот еуросупер БС-98 се намалува за 1,5 денар на 68,5 денари за литар.

Ова се новите цени на горивата

Курир - 27.01.2020

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во прoсек за 1,8 % во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени ...