TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Слободен Печат - 17.02.2020

Денеска се навршува точно една година од смртта на кралот на фолк-музиката, Шабан Шаулиќ. Популарниот пејач минатата година на 17 февруари загина во сообраќајна несреќа во Германија. Целиот регион беше во неверување за трагичната смрт на еден од ...

Дел од необјавено интервју со Шабан Шаулиќ: Многу брзо ми помина животот, тој „горе“ одлучува колку и кога! (ФОТО)

Слободен Печат - 17.02.2020

На денешен ден пред една година на 17 февруари во 2019 година, тажна и помалку неверојатна вест го потресе регионот. Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ настрада во сообраќајна несреќа во Германија, а тагата за еден од најдобрите вокали за ...

Една година од смртта на Шабан Шаулиќ- Ќерката Илда се уште е скршена од болка

Убавина и Здравје - 17.02.2020

Илда Шаулиќ на својот Инстаграм профил објави фотографија проследена со порака која што ја упати до нејзиниот покоен татко, кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ кој на денешен датум пред една годиа загина во сообраќајна несреќа.

На неговата годишнина денес се појави мистериозна порака на гробот- семејството на Шабан не може да им поверува на ...

Курир - 17.02.2020

Кралот на фолк музиката во регионот Шабан Шаулиќ на денешен ден пред една година загина во сообраќајна несреќа во Германија. Семејството на пејачот неодамна одржа и помен по повод една година од смртта на пејачот.

Една година од смртта на Шабан Шаулиќ: Гоца го посети неговиот гроб во раните утрински часови и го остави ова

Вистина.мк - 17.02.2020

Денес се полни една година од смртта на пејачот Шабан Шаулиќ кој почина на 17 феверуари 2019 година во сообраќајна несреќа во Германија. Семејството, пријателите и колегите на 8 јануари одбележаа годишнина од смртта на пејачот.

ЕДНА ГОДИНА ОД СМРТТА НА ШАБАН: Кумот кој единствен ја преживеа несреќата не може да се помири дека го изгубил својот ...

Магазин - 17.02.2020

Денеска навршува точно една година од смртта на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ.Тој го загуби животот во страотна сообраќајна несреќа на 17 февруари кога се враќаше од настап во Германија.

Емотивна исповед на кумот на Шабан Шаулиќ: „Одам на психијатар, болките ме потсетуваат на страшната несреќа“

Вистина.мк - 16.02.2020

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ почина на 17 февруари претходната година. Шабан го изгуби во сообраќајна несреќа кога се враќаше од настап во Германија. Тогаш почина и музичарот Мирсад Кериќ кој беше во автомобилот со пејачот, додека кумот ...

Очајно му требаат пари: Вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ влегува во реално шоу

Република - 16.02.2020

Роберт Шаулиќ, вонбрачниот син на фолк пејачот Шабан, влегува во реалното шоу „Парови“. Ова не е изнанадување ако се знае дека тој има сериозно финансиски и здравствени проблеми. Нему очајно му се потребни пари и затоа се одлучил на ваков чекор.

За да преживее вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ влегува во реално шоу

PressingTV - 16.02.2020

Роберт Шаулиќ, вонбрачниот син на Шабан влегува во реалното шоу „Парови“. Ова не е изнанадување ако се знае дека тој има сериозно финансиски и здравствени проблеми. Нему очајно му се потребни пари и затоа се одлучил на ваков чекор.Роберт беше ...

Емотивна исповед на кумот на Шабан Шаулиќ: „Одам на психијатар, болките ме потсетуваат на страшната несреќа“

Курир - 17.02.2020

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ почина на 17 февруари претходната година. Шабан го изгуби животот во сообраќајна несреќа кога се враќаше од настап во Германија. Тогаш почина и музичарот Мирсад Кериќ кој беше во автомобилот со пејачот, ...

Емотивна исповед на кумот на Шабан Шаулиќ: „Одам на психијатар, болките ме потсетуваат на страшната несреќа“

Пулс24 - 17.02.2020

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ почина на 17 февруари претходната година. Шабан го изгуби животот во сообраќајна несреќа кога се враќаше од настап во Германија. Тогаш почина и музичарот Мирсад Кериќ кој беше во автомобилот со пејачот, ...

Една година од смртта на Шабан Шаулиќ – „Тој горе одлучува за се!“

Убавина и Здравје - 17.02.2020

На денешен ден пред една година на 17 февруари во 2019 година, тажна и помалку неверојатна вест го потресе регионот. Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ настрада во сообраќајна несреќа во Германија, а тагата за еден од најдобрите вокали за ...

Очајно му требаат пари: Вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ влегува во реално шоу

Скопје24 - 17.02.2020

Роберт Шаулиќ, вонбрачниот син на фолк пејачот Шабан, влегува во реалното шоу „Парови“. Ова не е изнанадување ако се знае дека тој има сериозно финансиски и здравствени проблеми. Нему очајно му се потребни пари и затоа се одлучил на ваков чекор.