TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јанко на Мицкоски му го понуди Џорџ Атанасовски за кандидат за претседател

Фокус - 12.07.2018

Водителот на „Јади бурек“, Јанко Илковски во вечерашната емисија на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски му го понуди сопственикот на телевизија „Сонце“, Џорџ Атанасовски за кандидат за претседател.

Мицкоски: Имаме сериозна предност пред СДСМ на анкетите

Фокус - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ рече дека според нивните анкети ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ кај граѓаните. -Анкетите ќе ги објавиме во јули, имаме сериозна предност пред СДСМ, кусо ...

Мицкоски: За референдумот ќе дејствуваме во зависност од околностите- кога не нѐ вклучуваат во процесите, не треба да ...

Курир - 12.07.2018

Во однос на референдумот кој треба да се одржи за Договорот со Грција, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека таа партија ќе дејствува проактивно во согласност со потезите на владата.

Мицкоски: Го поддржуваме секој протест против оваа влада

Курир - 12.07.2018

Секој мирен протест, секој израз на револт на секој граѓанин на Република Македонија, без разлика на темата, јас знам дека сега е инсензибилизирана ситуацијата во државата. Сепак луѓето имаат чувство како нешто да им се одзема на сила како нешто да ...

Мицкоски: Каде е клиничкиот центар што СДСМ го запре, а ветуваше дека ќе го гради?

Курир - 12.07.2018

До каде е клиничкиот центар што СДСМ го запре, а вооедно ветуваа дека ќе го градат, запраша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Јади бурек“ која се емитува на ТВ Сонце.

„Има преписка со Светска банка и владини документи покажуваат дека владата планира градба на мигрантски камп“

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување на телевизија Сонце во емисијата ,,Јади Бурек’’ истакна дека постои огромна какафонија во изјавите на владини претставници околу изградбата на мигрантски кампови во Македонија.

Мицкоски: Имаме пад за 27 места на скалата за иновативност, државата не се води со тендери за тате и бате

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Јади Бурек“ на телевизија Сонце, истакна дека Зоран Заев не знае како да ја води државата и единствено нешто што прави е предавство на се што е македонско и се моли од ...

Мицкоски: Младите се иселуваат како никогаш порано, проблемот е криминалната транзиција и континуираното осиромашување, ...

Курир - 12.07.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во гостувањето во емисијата „Јади бурек“ на телевизија Сонце, истакна дека во моментот младите се иселуваат се помасовно од Македонија, а како причина ја наведе лошата економска состојба која владата на ...

Мицкоски: Наше право и должност е да ги браниме националните интереси и тоа ќе го правиме во иднина

Курир - 12.07.2018

ВМРО-ДПМНЕ е современа десна партија и ние мораме да бидеме луѓе кои секогаш ќе застанат на браникот на одбраната на националните и државните интереси, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањеto во емисијата „Јади Бурек“ ...

„Лага е дека формирањето на ДИК го условуваме со амнестија за поранешните функционери“

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека партијата ќе направи предлог-закон за амнестија на настаните од 27 април, потенцира оти е лага дека партијата го условува формирањето на Државната изборна комисија со оваа амнестија.

Мицкоски: СДСМ секогаш доаѓаат на власт со некоја голема лага- ветуваа живот, дојде пекол

Курир - 12.07.2018

СДСМ секогаш кога победува на парламентарните избори победува со голема лага. Така беше и на тој 15 септември кога ветуваа чуда дека ќе се случуваат во Република Македонија. Се сеќавате на тие спектакуларни говори, со многу убави зборови, со многу ...

Имате договор потпишан од министер кој што не се знае во име на кого го потпишува

Република - 12.07.2018

Имате договор потпишан од министер кој што не се знае во име на кого го потпишува, никаде во договорот не пишува на која држава е тој министер, изјави вечерва Христијан Мицкоски. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Јади бурек“ на ТВ Сонце, зборува ...

Мицкоски: Не може државата да биде заложник на Заев за она што ветил дека ќе го исполни, а сега не може да испорача

Курир - 12.07.2018

Јас сум свесен дека сега доаѓа период кога ќе се измислуваат работи за мене, кога ќе се прават конструкции, ќе има разно разни притисоци, мешетарења, лево, десно, врз ВМРО-ДПМНЕ и врз Христијан Мицкоски.

Мицкоски преку пример ја опиша актуелната состојба: Има работи кои немаат цена во животот

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервјуто на емисијата „Јади Бурек“ на телевизија Сонце, на прашањето на водителот, дали премиерот Зоран Заев е решен по секоја цена да ја внесе државата во НАТО, со изговор дека нема друга ...

„Промена на Уставот со цел промена на уставното име е промена на идентитетот- Оние кои сега го одобруваат договорот на ...

Курир - 12.07.2018

Имаме потпишан договор со Грција од министер кој што не се знае во име на кого го потпишува, еве да тргнеме од таму, бидејќи никаде во договорот не пишува на која држава е тој министер, на втората страна е од договорот, дури и со бројка.

Мицкоски: Македонија го доби од НАТО она што го имавме во 2008., исполнети критериуми, но услов- промена на името

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Јади Бурек“ на ТВ Сонце рече дека на Самитот на НАТО се случи истото што се случи и во 2008. Година -Погледнете го заклучкото од 2008. и сега.

Мицкоски: Гледате дека нема славје по улиците во Македонија, но во Грција нема протести зашто се задоволни од договорот

Курир - 12.07.2018

Ако Договорот беше добар за Република Македонија, а беше лош за нашиот сосед, Република Грција, сите закани кои што ги имаа оние здруженија кои што организираа протести во Грција до ден денес ќе траеја, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: Тие што не гласале за ВМРО-ДПМНЕ сигурно имале причина за тоа, но сигурен сум дека не гласале за хаосот што ...

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Јади Бурек“ на ТВ Сонце рече дека ги разбира сите граѓани кои на предвремените парламентарни избори во 2016., но и на локалните во 2017. гласаа против ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: Гордост и чест е да се води ВМРО-ДПМНЕ низ овие турбулентни времиња

Курир - 12.07.2018

Сведоци сме на ова тешко време за нашата држава, но за мене претставува огромна чест и задоволство да бидам претседател на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи партијата е дел од една организација која се формирала многу одамна, па потоа прераснала во политичка ...

Мицкоски: Мудро треба да се изоди овој пат, оваа битка не е лесна, но ВМРО-ДПМНЕ е на нозе со народот

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на телевизија Сонце во емисијата „Јади Бурек“ истакна дека неговата партија е на нозе и рамо до рамо заедно со народот и цврсто чекори кон својата цел.

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

Алсат-М - 12.07.2018

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски изјави дека Македонија не добила никаков датум за членство во Европската унија, ниту пак денеска добила безусловна за влез во НАТО. Тој рече дека Владата предводена од Заев потфрлила на сите полиња, односно ...

Мицкоски вечерва ќе гостува во емисијата „Јади Бурек“ на ТВ Сонце

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во емисијата „Јади Бурек“ на ТВ Сонце. -Денеска во 20:00 часот ќе гостувам во емисијата „Јади Бурек“ на ТВ Сонце, напиша Мицкоски на ...

СДСМ: Македонската иднина е загарантирана, само ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не го поздравија успехот

МКД - 12.07.2018

Македонската иднина е загарантирана, македонскиот идентитет обезбеден. Она кое што со децении се чекаше, конечно станува реалност за македонските граѓани, стануваме дел од европското семејство и од НАТО, онаму каде што припаѓаме“, одговори СДСМ на ...

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО, имаме неспособна влада!

24 Вести - 12.07.2018

„Кога доаѓаа на власт беа најгласни дека додека немало правда, немало мир, не се колебаа да ги злоупотребат семејните и другите лични трагедии. И не им беше тешко да уриваат, да уништуваат. Да деградираат цел еден систем.

Мицкоски повика на протест в недела во Кавадарци: Нема ни ЕУ ниту НАТО

Нова ТВ - 12.07.2018

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христија Мицкоски преку видео обраќање повика на протести в недела во Каварадци, против владината политика. -Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО.

Мицкоски повика на протест во Кавадарци

Макфакс - 12.07.2018

Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна влада, повикувам на протест во Кавадарци, во недела во 13 часот, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоскии во видео обраќање.

Мицкоски: Ни датум за преговори со ЕУ, ни безусловна покана за НАТО

Р.С.Европа - 12.07.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски денеска, преку соопштение, ја обвини Владата на Зоран заев дека продолжува со „лажни ветувања и со политика која ја уништува Македонија“. „За власта зборот, не е збор, ниту делата реалност.

Мицкоски: Нема безусловна покана од НАТО, имаме неспособна влада ВИДЕО

+инфо - 12.07.2018

Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна влада, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во неговото видео обраќање повикувајќи на протест во Кавадарци, во недела во 13 часот.

Мицкоски: Во недела продолжуваме со протести против неспособната власт

Press24 - 12.07.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во видео обраќање на социјалните мрежи најави дека неговата партија во недела од 13 часот ги продолжува своите протести. Овој пат, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира протестен марш во ...

Заев ќе слави, Мицкоски ќе протестира

CivilMedia - 12.07.2018

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку видео обраќање ги повика граѓаните на протести. Протестот ќе се одржи во недела во Кавадарци. „Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО.

Се огласи Мицковски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

Бизнис Вести - 12.07.2018

„Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна Влада. Повикувам на протест во Кавадарци, во недела во 13 часот“, се вели во пораката на ...

Ајде да клекнеме на колена...

Независен - 11.07.2018

Ерол Ризаов Ајде сите да клекнеме на колена и да им се помолиме на нивната светост – големите патриоти и преродбеници од ВМРО-ДПМНЕ, да не го спречуваат влезот на Македонија во НАТО, најмоќниот воен сојуз на светот.

Ако се оди на референдум, мора да има јасно прашање

Република - 12.07.2018

Референдум може да распише парламентарно мнозинство. Тоа значи 61 пратеник, ВМРО-ДПМНЕ нема 61 пратеник за да го спречи тоа. Ако Владата одлучи дека ќе распише референдум, може да го направи тоа.

Мицкоски: Го поддржуваме секој протест против оваа влада

Република - 13.07.2018

Секој мирен протест, секој израз на револт на секој граѓанин на Република Македонија, без разлика на темата, јас знам дека сега е инсензибилизирана ситуацијата во државата. Сепак луѓето имаат чувство како нешто да им се одзема на сила како нешто да ...

Ќе се гради ли воопшто нов Клинички центар?

Република - 12.07.2018

До каде е клиничкиот центар што СДСМ го запре, а вооедно ветуваа дека ќе го градат, запраша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Јади бурек“ која се емитува на ТВ Сонце.

И владини документи докажуваат – се планира градба на мигрантски камп

Република - 12.07.2018

Постојат документи кои ја потврдуваат намерата на Владата на СДСМ за изградба на прифатни центри за странци, односно мигрантски кампови, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување на телевизија Сонце во емисијата ...

Од давање тендер на тате и бате – Македонија со пад од 27 места на скалата за иновативност

Република - 12.07.2018

За да се води државата мора да се биде иновативен и да се има визија, проекти, а во 2018 година Македонија бележи катастрофален пад од 27 места на скалата за иновативност, на светската организација за мерење на иновативност во светот.

Мицкоски: Имаме сериозна предност пред СДСМ на анкетите

Република - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ рече дека според нивните анкети ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ кај граѓаните. -Анкетите ќе ги објавиме во јули, имаме сериозна предност пред СДСМ – изјави ...

Два милиона луѓе носат последици од лажните ветувања на Заев

Република - 12.07.2018

Во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ на ТВ Сонце, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека во наредниот период ќе бидат објавени анкетите за рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ, посочувајќи дека ВМРО-ДПМНЕ има сериозна предност ...

Не може по секоја цена – Мицкоски со едноставен пример ги спореди делата на Заев

Република - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервјуто на емисијата „Јади Бурек“ на телевизија Сонце, на прашањето на водителот, дали премиерот Зоран Заев е решен по секоја цена да ја внесе државата во НАТО, со изговор дека нема друга ...

Мицкоски: Имаме сериозна предност пред СДСМ

Вечер - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ рече дека според нивните анкети ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ кај граѓаните. -Анкетите ќе ги објавиме во јули, имаме сериозна предност пред СДСМ, кусо ...

Мицкоски: Tие што не глaсаа за ВМРО-ДПМНЕ сигурно не гласаа за овoј криминал

Република - 12.07.2018

Ги разбирам сите граѓани кои на предвремените парламентарни избори во 2016 година, но и на локалните во 2017-та гласаа против ВМРО-ДПМНЕ. Сигурно имале добра причина за тоа, изјави вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во ...

Мицкоски: Гордост и чест е да се води ВМРО-ДПМНЕ низ овие турбулентни времиња

Република - 12.07.2018

Сведоци сме на ова тешко време за нашата држава, но за мене претставува огромна чест и задоволство да бидам претседател на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи партијата е дел од една организација која се формирала многу одамна, па потоа прераснала во политичка ...

Мицкоски: Рушењето на оваа власт нема да биде ниту лесно, ниту брзо

Фокус - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ рече дека крајната цел на ВМРО-ДПМНЕ е рушење на оваа власт. -Јасно ја гледам таа крајна цел. Тоа го покажуваат и анкетите.

Кекеновски за пазарењето и манипулацијата на Мицкоски

+инфо - 11.07.2018

Професорот Јове Кекеновски кој е еден од иницијаторите на ВМРО – ДПМНЕ Демократска фракција на Фејсбук ги коментира изјавите и потезите на Христијан Мицкоски, но и на поранешните реформисти кои добија функции во партијата, оценувајќи ги како двојна ...

Христијан Мицкоски вечерва во „Јади Бурек“

Република - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва од 20 часот ќе гостува во емисијата ,,Јади Бурек” на ТВ ...

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна влада, ...

Курир - 12.07.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето видео обраќање истакна дека дошле на власт со ветување за подобар живот и повисоки плати. -Кога доаѓаа на власт пак беа најгласни дека додека немало правда немало мир, не се колебаа да ги ...

Мицкоски повика на протест: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО

Либертас - 12.07.2018

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку видео обраќање повика на протести в недела во Каварадци, против владината политика. -Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО.

Мицкоски повика на протест во Кавадарци

Точка - 12.07.2018

Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО затоа што имаме неспособна влада, повикувам на протест во Кавадарци, во недела во 13 часот, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во видео обраќање.

Мицкоски: Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО (ВИДЕО)

Стандард - 12.07.2018

„За власта зборот, не е збор, ниту делата реалност. Нема ниту датум за преговори со ЕУ, ниту безусловна покана за НАТО. А нема затоа што имаме неспособна влада. Мора да престанат поразите, а одговорот за тоа е секој еден од вас“, вели денеска ...