TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Напивка од само 2 состојки ги топи килограмите и го забрзува метаболизмот

Gotvi.mk - 12.07.2018

Оваа напивка има неверојатен ефект на организмот и претставува едноставен и лесен начин да го забрзате метаболизмот, да ослабнете и да се чувствувате одлично. Водата со вкус од јаболка и цимет е направена од целосно природни состојки, а има само 10 ...

Природни пијалаци за регулирање на балансот на хормоните

Црнобело - 12.07.2018

Стресот и модерниот начин на живеење може да предизвикаат нарушување на балансот на хормоните. Иако ако дојде до нешто такво најдобро е да посетите интернист и ендокринолог, можете да си помогнете и на природен начин.

Три рецепти со сода бикарбона за слабеење

Канал5 - 11.07.2018

Меѓу толку многу диети и совети за слабеење, една состојка толку многу се истакнува и значително го забрзува процесот на губење на килограмите, а сите ja имаме во кујната. Лимонов сок и сода бикарбона Една лажичка сода бикарбона добро разматете ја ...

Природни лекови за регулирање на хормоните: Овие напитоци прават чуда за вашиот организам

Точка - 11.07.2018

Хормоналното здравје е од витално значење за целокупниот организам, а исхраната може да го смени начинот на кој функционира истиот и може да помогне во регулација на хормоните, без дополнителни лекови и терапии.