TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Застреланиот Туша го нашол братот полицаец чие име се спомнува во структурата на фирмата која продава јаглен на ЕСМ и ...

Телма - 26.02.2024

Телото на застреланиот Зељќиф Туша кај Блаце го пронашол неговиот брат кој е полицаец. Насер Туша е чичко на притворениот Гани (осомничен за учество во убиствата во Шиша бар и на Халкидики), а е вработен во МВР, во интервентната полиција.

Крвна или криминална одмазда му пресуди на таткото на Гани Туша?

Фокус

Гангстерска војна: Потенцијална поврзаност меѓу убиството на Туша кај Блаце и пожарот во Кафулето „Барон“ – реванш меѓу скопските нарко картели?

Lider

Пред убиството на Туша било запалено кафулето “Барон” по кое името го носи една од скопските банди

Телма

Пред убиството на Туша било запалено кафулето „Барон“ по кое името го носи една од скопските банди

Press24

Пред убиството на Туша било запалено кафулето „Барон“ по кое името го носи една од скопските банди

4NEWS

Пред убиството на Туша било запалено кафулето „Барон“ по кое името го носи една од скопските банди

Курир

Денешен +инфо Либертас

Крвна одмазда: Убиениот кај Блаце е татко на убиецот на Оки

Скопје1 - 26.02.2024

Убиството кај Блаце е поврзано со крвна одмазда и пресметката меѓу криминалните подземја во Скопје. “Скопје1” дознава дека убиениот е татко на осомничениот за убиството на Оки во Грција и Жила во Шиша бар. Убиениот се вика Зелќиф Туша, татко на Гани.

Познат идентитетот на убиениот маж: Неговиот син е во затвор за убиството на Оки?!

Курир

Убиство во скопско Блаце – убиен таткото на осомничениот за убиството на Оки?

Фокус

Вечерва убиство во Блаце

Press24

Убиство пред малку во околината на Скопје убиен татко на криминалец?

24Инфо

УБИСТВО ВЕЧЕРВА ВО СКОПЈЕ: Убиен татко на познат криминалец, дали станува збор за крвна одмазда?

Курир

Убиен е маж кај Блаце- неофицијално, неговиот син го убил Орхан Бајрами

Канал5

Република Press24 Во Центар Телма МКД Сител 4NEWS Lider

Уште едно убиство во Македонија: 56-годишен маж застрелан во близина на патот кон Горно Блаце

Макфакс - 26.02.2024

Убиство се случи попладнево на локалниот пат од Долно кон Горно Блаце. Според првичните информации од полицијата, убиениот бил најден на локален пат со прострелни рани. „Во 18.10 ч. во СВР Скопје е пријавено дека во близина на локалниот пат од Долно ...

Убиство во околината на Скопје, неофицијално убиен таткото на Гани Туша

Слободен Печат

Убиениот има 56 години: МВР со детали за убиството кај Блаце

Скопје1

Убиство во Скопје: маж најден со прострелни рани кај Блаце

Скопје1

Убиство вечерва во скопско Блаце

Centar

Уште едно убиство во Македонија: 56-годишен маж застрелан во близина на патот кон Горно Блаце

Опсервер

МВР со детали за убиството во Блаце

24Инфо

Точка Кајгана Независен +инфо Алсат-М Скопје инфо Бриф Скопје инфо