TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Роналдо повторно покажа моќ и ја „искина“ мрежата на Џенова

Gol.mk - 30.06.2020

Екипата на Јувентус е пред нова победа во Серија А, откако на вечерашното дерби на гости кај Џенова има сигурно водство од 0-2. На самиот старт од вториот дел Пауло Дибала ја измеша домашната одбрана и погоди прва радост на Јуве, додека само шест ...

Иниеста: Барселона ќе губи, но никогаш нема…..

Дерби - 30.06.2020

Андрес Иниеста беше дел од двата историски тима на Барселона кои ги освоија „триплетите“, а како легендарен шпански фудбалер кој оствари голема трага на „Камп Ноу“, актуелниот фудбалер на Висел Кобе даде еден интересен коментар за фудаблската ...

Иниеста: Барса може да губи мечеви, но мора да има свој идентитет!

TopSport - 30.06.2020

Фудбалерите на Барселона кикснаа на последните две гостувања во Ла лига, така останаа без 4 планирани бода во трката со Реал Мадрид по новата титула. Екс-фудбалерот на каталонскиот клуб, Андрес Иниеста во интервју за „Кориере дело Спорт“ вели дека ...

Лацио се испраксира за пресврти, вечерва жртвата е Торино

TopSport - 30.06.2020

Лацијалите пред неколку дена со пресврт ( со обложувачки речник од 2 во 1) загубија од Аталанта. По неколку дена повторно со пресврт од 2 во 1 славеа дома против Фиорентина, а вечерва пак со пресврт, овојпат од 1 во 2 славеа на гостувањето кај ...

Сонот за Скудето се уште живее – Лацио режираше нов пресврт и нова победа

Спортклуб - 30.06.2020

За Лацио и понатаму живее сонот за Скудето, откако денеска со пресврт дојдоа до нова победа во Серија А. На мечот во Торино, Андреа Белоти уште во 5 минута им носи водство на домашните, за во вториот дел Лацио да го запали моторот и да се избори за ...

Лацио со пресврт и победа ја продолжува потерата по Јувентус (ВИДЕО)

SportMedia - 30.06.2020

Иако губеа на полувреме со 1:0, фудбалерите на Лацио со два гола во второто полувреме приредија комплетен пресврт на стадионот во Торино победувајќи го домашниот тим со 2:1 и повторно приближувајќи се до лидерот Јувентус на само еден бод разлика.

Хет-трик вртелешки на Лацио – Пресвртите им станаа заштитен знак на Бјанкочелестите

Спортманија - 30.06.2020

Второпласираната екипа во Серија А одигра три меча во пост-корона ерата и третпат одигра со пресврт, а вторпат победи, вечерва со 2:1 против Торино Екипата на Лацио се специјализира за пресврт на натпреварите во Серија А во пост-корона ерата и на ...

Храбриот Лацио направи пресврт и славеше повторно, Јуве нема да има мир до самиот крај!

Sport M - 30.06.2020

Лацио славеше во 29-то коло од италијанската Серија А во Торино со 2:1. Лацио неодамна беше поразен од Аталанта, 2:3 иако имаа водство од 2:0, а на следните два меча губеја со 1:0, па победија со 2:1. Прво до Фиорентина па вечерва во Торино.

ВИДЕО: Пароло му пресуди на Торино, Лацио не се предава во битката за титулата

Gol.mk - 30.06.2020

Екипата на Лацио со пресврт славеше триумф кај Торино од 1-2 (1-0), во првиот дуел од 29 коло од Серија А . Лацијалите не отворија најдобро, но Имобиле и капитенот Пароло му донесоа пресврт.

Лацио со нов пресврт во Торино стигна до значајни три бода во битката за трофејот (Видео)

Дерби - 30.06.2020

Лацио изминатиов викенд со доста среќа и со помош на судиите оствари победа против Фиорентина, а вечерва одново освои значајни три бода со пресврт, овојпат на гостувањето во Торино. Тимот од италијанската престолнина повторно лошо го стартуваше ...

Лацио со нов пресврт до победа – трката за скудетото продолжува

Екипа - 30.06.2020

Лацио нема намера да се откаже од трката за скудетото во Калчо-лигата, откако римскиот клуб втор натпревар по ред успеа да стигне до победа иако на полувреме се наоѓаше во негатива од 1-0.

ВИДЕО: Лацио не се откажува од титулата, со пресврт до победа во Торино

Дриблинг - 30.06.2020

Екипата на Лацио славеше на гостувањето кај Торино со 2:1 со пресврт 29 коло во Серија А и со ова дојде на еден бод до Јувентус кој во ова коло игра со Џенова. Домаќинот одлично го отвори натпреварот, поведе со голот на Белоти во 5 минута од пенал.

Лацио со пресврт против Торино ја одржа битката за Скудетото (ВИДЕО)

Sport 1 - 30.06.2020

Лацио триумфираше на гостувањето кај Торино со 2-1, па така ја одржа битката за Скудетото со Јувентус. Белоти донесе водство за Торино во петтата минута од мечот, по што Лацио ја презема доминацијата и успеа во вторите 45 минути да направи целосен ...

ФОТО: Навивачите на Јувентус може да здивнат, Пандев е на клупата на Џенова

Дриблинг - 30.06.2020

Џенова е домаќин на Јувентус во 29 коло од Серија А. Шампионот претходно објави фотографија со Пандев против „Старата Дама“ со што покажа дека суште не може да ги заборави фантастичните партии на нашиот капитен против нив.

Јувентус обично доаѓа со автобус во Џенова, тоа не беше случај денес

Sport M - 30.06.2020

Фудбалерите на Јувентус гостуваат во Џенова, а гостите скоро доцнеја за овој натпревар. Поради сообраќаен метеж во Лигурија поради масовните поправки на патот, Јувентус мораше да лета за Џенова за дуелот од 29-то коло од Серија А против Џенова.

Истече договорот на Алегри со Јувентус

Кајгана - 30.06.2020

Алегри избра да се одмори во овој период и да ја добие својата годишна плата од 7 милиони евра. Сега тој лесно може да преговара за нова работа. Тренерот го предводеше Јувентус до 5 титули во Серија А, четири Купа на Италија, два Суперкупа на ...

ФОТО: Нова шанса за Имобиле за нов рекорд во Серија А

Дриблинг - 30.06.2020

Фудбалерите на Лацио атакуваат на 21 победа сезонава во Серија а на денешното гостување кај Торино. Првиот стрелец на на Лацио воедно и во Калчо лигата, Чиро Имобиле очекувано е во почетниот тим на „Лацијалите“ и има шанса да го подобри рекордот кој ...

Еден од најтрофејните тренери од денеска може да бара нова работа

Спортманија - 30.06.2020

Иако цела година ништо не работеше, сепак до денеска примаше плата од Јувентус Масимилијано Алегри е тренерот кој во изминативе десетина години се промовираше во еден од најдобрите во светот.

Пирло се враќа, Алегри конечно заминува од Јувентус

Нетпрес - 30.06.2020

Еден од најдобрите италијански фудбалери на сите времиња, 41-годишниот Андреа Пирло се враќа во Јувентус како тренер, позиција од која конечно е ослободен Масимилијано Алегри, кому му истече договорот кој го врзуваше со торинската „Стара дама“.

Алегри и Јувентус конечно „раскинаа“

Дриблинг - 30.06.2020

Поранешниот тренер на Јувентус, Масимилиано Алегри и официјално му престана договорот со „Старата дама“. Алегри минатото лето го напушти Јувентус, една година пред истекот на договорот. Сега, Италјанецот конечно може да бара нов ангажман, а да нема ...

Договорот на Алегри со Јувентус истече, тренерот заработи одлична сума за „принудниот одмор“

Дерби - 30.06.2020

Масимилијано Алегри од денеска веќе не е врзан со договор со Јувентус, откако официјално истече неговиот договор со италијанскиот клуб. Поранешниот тренер на „бјанконерите“ ја извршуваше функцијата до крајот на претходната сезона, по што беше ...

Дали во Јувентус претераа? На пат до Џенова од 180 километри заминаа со авион!

Спортманија - 30.06.2020

Челниците на Старата дама не сакаа да ризикуваат. Јувентус вечерва ќе гостува кај Џенова во меч кој е многу важен за двата тима. Домаќините грчевито се борат за опстанок, додека Старата дама е на пат да стигне до нова титула во Серија А.

Алегри денеска заврши со „Старата дама“, се враќа на тренерскиот пазар!

TopSport - 30.06.2020

На италијанскиот тренер Масимилијано Алегри му истече договорот со Јувентус и може да му се врати на фудбалот. Алегри минатото лето си отиде од клубот од Торино иако имаше уште една година од договорот со „црно-белите“, а на неговото место дојде ...

Андреа Пирло се враќа во Јувентус

Екипа - 30.06.2020

Поранешниот италијански фудбалер Андреа Пирло ќе се врати во Јувентус, но овојпат како тренер. Тој ќе го преземе тимот до 23 години на „старата дама“. Асистент ќе му биде поранешниот соиграч Роберто Баронио.

Алегри конечно е слободен и може да бира каде ќе работи

Спортклуб - 30.06.2020

Италијанскиот стручњак Масимилијано Алегри повеќе не е на платниот список на Јувентус. Алегри со години доминираше со Јувентус во Серија А, освои голем број трофеи, но фактот дека не успеа да дојде до самиот крај во Лигата на шампионите на крајот го ...

Алегри официјално е „слободен“

SportMedia - 30.06.2020

Масимилијано Алегри нема повеќе ништо со Јувентус. Иако официјално не беше на клупата на торинскиот тим, сепак, беше на платен список со оглед дека имаше договор. Но, од денеска веќе е целосно слободен, и може да си бара нов клуб.

Пирло влегува во тренерските води, а веќе има и ангажман!

СуперСпорт - 30.06.2020

Легендарниот италијански фудбалер Андреа Пирло почна тренерска кариера. Прославениот фудбалер на Милан и Јувентус ја заврши кариерата пред две години, а иако тврдеше дека нема намера да работи како тренер, очигледно го сменил мислењето.

Пандев на Јуве пред 16 години му даде незаборавен гол, уште му се плашат (Видео)

Спортманија - 30.06.2020

Струмичанецот му даваше голови на Јувентус како играч на Лацио, Наполи и Џенова. Горан Пандев е еден од ретките фудбалери на кои му лежи големиот Јувентус како противник. Македонскиот репрезентативен капитен во кариерата има постигнато неколку убави ...

„Старата дама“ го враќа Пирло во Торино

Дриблинг - 30.06.2020

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Андреа Пирло се враќа во Торино, но овој пат во улога на тренер. Легендарниот италјански ас ќе го превземе тимот на „Старата дама“ до 23.години, улога која челниците на клубот му ја понудија на Пирло пред неколку ...

Пандев ќе биде најголема закана, но Јуве сака што побрзо да ја одбрани титулата

Спортманија - 30.06.2020

За да докажат дека имаат квалитет да останат во елитата, Џенова ќе мора да му парира на фаворитот Горан Пандев и Џенова вечерва (21:45 часот) на „Луиџи Ферарис“ го пречекуваат актуелниот првак и фаворитот за титулата во Серија А, тимот на Јувенутс.

Заврши договорот на Алегри со Јувентус

Опсервер - 30.06.2020

Торино, 30 јуни 2020 () – Договорот на Масимилијано Алегри со Јувентус истекува денес и тој може да преземе друг клуб од утре. Тренерот ги напушти „бјанконерите“ минатото лето, но неговиот договор со италијанскиот шампион траеше уште 12 месеци.

Алегри е конечно слободен, може да преговара со Јунајтед, Тотнем, ПСЖ...

Sport 1 - 30.06.2020

Италијанскиот стручњак Масимилијано Алегри веќе не е на платниот список на Јувентус. Алегри доминираше со Јувентус во Серија А со години, освојувајќи многу трофеи, но фактот дека тој не успеа да го донесе трофејот од Лигата на шампиони во Торино, па ...

Серија А: „Гранде“ Пандев повторно на мегдан со Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 30.06.2020

Денеска на програмата се првите два натпревари од 29 коло во најсилното италијанско првенство. На стадионот Луиџи Ферарис“ силите ќе ги одмерат Џенова и Јувентус (21.45 часот), дуел важен и за двете екипи.

АЛЕГРИ СЕ ВРАЌА: Истече договорот на поранешниот тренер на Јувентус со „Старата дама“

Локално - 30.06.2020

Договорот на италијанскиот тренер Масимилијано Алегри со Јувентус истече и тој може да се врати во фудбалот. Алегри го напушти Јувентус минатото лето, кога беше заменет со Маурисио Сари, но имаше уште една година договор со „црно-белите“.

ПСЖ, Тотенхем, Јунајтед… Алегри е конечно слободен и може да бира нов клуб

СуперСпорт - 30.06.2020

Италијанскиот тренер Масимилијано Алегри повеќе не е на платениот список на Јувентус. Тој со години доминираше со Јувентус во Серија А, па освои многу трофеи, но доби отказ поради тоа што не го обезбеди трофејот во Лигата на шампиони.

Алегри веќе не е врзан за Јуве, од денес може да си бара нов клуб

24Фудбал - 30.06.2020

Масимо Алегри може слободно да си бара нов клуб, неговиот договор со Јувентус истекува денеска. Алегри го напушти Јувентус минатото лето, на негово место беше назначен Маурицио Сари, но тој имаше уште една година од договорот со клубот.

Пирло се враќа во Јувентус, почнува тренерска кариера на ист начин како Зидан и Гвардиола

24Фудбал - 30.06.2020

Легендарниот Андреа Пирло се враќа во Јувентус, ќе биде нов тренер на вториот тим на Јувентус, на фудбалерите до 23 години. Андреа Пирло ќе го има првото тренерско искуство, ќе го предводи вториот тим на Јувентус во кој има сериозен квалитет.

Пирло почнува тренерска кариера, прва станица – Јувентус!

Спортклуб - 30.06.2020

Откако неодамна стекна лиценца за тренер, легендарниот италијански фудбалер Андреа Пирло денеска го доби и првиот професионален ангажман. Во иднина тој ќе го води Б-тимот на Јувентус, клубот каде со голем успех настапуваше долго време.

Буфон ќе игра уште една сезона, го надминува Малдини

Кајгана - 30.06.2020

Голманот со најмногу натпревари во Калчото ќе брани и на 43 години откако се договори со Јувентус за продолжување на договорот. Џанлуиџи Буфон година за година ја одложува пензијата. Откако првично планираше по Мундијалот во Русија 2018 година да се ...

Пирло се враќа во Јувентус – како тренер

Sport 1 - 30.06.2020

Легендарниот италијански фудбалер, Андреа Пирло, влегува во тренерските води. Тој ќе биде тренер на тимот на Јувентус под 23 години, а на ова место ќе го замени Фабијан Пе. Поранешниот играч од средниот ред на „црно-белите“ е подготвен да го преземе ...

Пирло станува тренер на Јувентус У-23?

TopSport - 30.06.2020

Андреа Пирло се враќа во Јувентус како тренер на нивниот тим до 23 години (У-23), кој настапува во третата италијанска лига, Серија Ц, тврди „Скај спорт Италија“. Според нивните извори, Пирло добил понуда да го замени Фабио Пекија уште пред неколку ...

ФОТО: Пандев вечерва го пречекува Јувентус, екипа која му е „омилена тема“

Дриблинг - 30.06.2020

Вечерва во Серија А се играат две средби, Торино го пречекува Лацио, додека Џенова е домаќин на Јувентус. Натпреварот меѓу шампионот на Италија и Џенова е поинтересен за нас, Горан Пандев ќе има нова шнаса за голови против „старата дама“… Сепак ...

Aндреа Пирло пред враќање во Јувентус

Спортски - 30.06.2020

Медиумите во Италија на големо пишуваат дека Андреа Пирло наредната сезона ќе го води У-23 тимот на Јувентус. Познатиот Ди Марцио тврди дека Пирло ја прифатил понудата да започне тренерска кариера во вториот тим на италијаскиот шампион.

Чави: Подготвен сум да ја водам Барселона

MakPress - 29.06.2020

Поранешниот играч од средниот ред на Барселона, Чави, кој е тренер на катарскиот Ал-Сад, изјави дека е подготвен да го предводи каталонскиот тим. Претходно беше објавено дека тој добил понуда по отказот на Ернесто Валверде, но тој не сакаше да го ...

Пирло станува тренер на ист начин како Гвардиола и Зидан

МКД - 30.06.2020

Легендарниот Андреа Пирло се враќа во Јувентус, ќе биде нов тренер на вториот тим на Јувентус, на фудбалерите до 23 години. Андреа Пирло ќе го има првото тренерско искуство, ќе го предводи вториот тим на Јувентус во кој има сериозен квалитет.

Заврши договорот на Алегри со Јувентус

Локално - 30.06.2020

Договорот на Масимилијано Алегри со Јувентус истекува денес и тој може да преземе друг клуб од утре. Тренерот ги напушти „бјанконерите“ минатото лето, но неговиот договор со италијанскиот шампион траеше уште 12 месеци.

Заврши договорот на Алегри со Јувентус

MakPress - 30.06.2020

Договорот на Масимилијано Алегри со Јувентус истекува денес и тој може да преземе друг клуб од утре. Тренерот ги напушти „бјанконерите“ минатото лето, но неговиот договор со италијанскиот шампион траеше уште 12 месеци.

Заврши договорот на Масимилијано Алегри со Јуве

А1 On - 30.06.2020

Договорот на Масимилијано Алегри со Јувентус истекува денес и тој може да преземе друг клуб од утре. Тренерот ги напушти „бјанконерите“ минатото лето, но неговиот договор со италијанскиот шампион траеше уште 12 месеци.

Алегри денеска заврши со „Старата дама“, се враќа на тренерскиот пазар!

Макфакс - 30.06.2020

На италијанскиот тренер Масимилијано Алегри му истече договорот со Јувентус и може да му се врати на фудбалот. Алегри минатото лето си отиде од клубот од Торино иако имаше уште една година од договорот со „црно-белите“, а на неговото место дојде ...

Заврши договорот на Алегри со Јувентус

Кајгана - 30.06.2020

Алегри избра да се одмори во овој период и да ја добие својата годишна плата од 7 милиони евра. Сега тој лесно може да преговара за нова работа. Тренерот го предводеше Јувентус до пет титули во Италија и две финалиња во ЛШ.