TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: „Епл“ го претстави „Ајфон 13“

Слободен Печат - 14.09.2021

Американскиот технолошки гигант „Епл“ денеска го претстави последниот модел на „Ајфон“, 13-ти по ред, кој според компанијата ќе понуди иновации, нов дизајн и подобрена камера. Новиот „Ајфон“, исто како и неколку негови претходници, ќе се продава во ...

Apple го претстави iPhone 13, ги надгради iPad и часовниците

Денар - 14.09.2021

Apple Inc во вторникот ги претстави новите iPhone 13 и 13 Mini со посветол екран со 5G технологија, додека исто така се најавени промени на iPad и часовниците. IPhone 13 ќе има нов чип, A15 Bionic, кој ќе има можност автоматски да открие кога ...

Apple ги претстави новите iPhone 13 модели

Кајгана - 14.09.2021

Apple денес официјално ги претстави новите iPhone модели iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max. Новите iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max имаат побрз графички процесор, подобрен хардвер на камерите и најважното - првиот ...

Пристигна „iPhone 13“: „Apple“ го претстави најновиот смартфон

Локално - 14.09.2021

„Apple“ го претстави „iPhone 13 Pro“, најновиот смартфон, наследник на „iPhone 12 Pro“. Соопштението следеше за време на годишното претставување на производот на Apple, каде беа објавени „iPhone 13“ и „iPhone 13 Mini“.

Слики со футроли за iPhone 13 со неверојатен дизајн

Телефони.мк - 14.09.2021

Веќе се знаат речиси сите спецификации за iPhone 13 , само што се чека од Apple да ги потврди. Објавени се и футролите за тринаесеттата серија на iPhone. Погледнете ги сликите одоздола: iPhone 13 серијата доаѓа во четири верзии: два стандардни ...

Следете го настанот со iPhone 13 во живо, откриена батеријата

Телефони.мк - 14.09.2021

Apple iPhone 13 серијата ќе биде со голема дизајнерска надградба, но има и многу други нешта за кои треба да бидеме возбудени. Настанот официјално почнува во 19:00 часот и може да го гледате на линкот со видеото одоздола.

Безбедносниот пропуст на iOS засега е надминат

IT.mk - 14.09.2021

Таман на време за претставувањето на новите уреди, Apple издаде безбедносната закрпа со која се надминува безбедносен пропуст кој активно се користи. Пропустот е присутен на сите оперативни системи на Apple, iOS, macOS и watchOS, и овозможува ...

iPhone корисниците итно да го надградат софтверот со iOS 14.8!

Телефони.мк - 14.09.2021

Apple објави итна софтверска надградба за закрпа на сериозна ранливост на својот iOS софтвер. Везбедносните експерти откриле слабост со која што лесно можело да инјектира малвер на iPhone, Apple Watch, или Mac со само еден клик.

АЖУРИРАЈТЕ ГИ „АЈФОНИТЕ“! Израелци развиле софтвер кој лесно ги хакира

+инфо - 14.09.2021

Од „Епл“велат и дека сознанието за постоење на спомнатата алатка е важно бидејќи ја открива чувствителноста на сите оперативни системи „ИОС“, „О-ес-икс“, како и „Вач-ОС“, освен оние што биле ажурирани денеска.

Што ново ќе претстават на денешниот настан на Apple?

Кајгана - 14.09.2021

За денеска е закажан настанот на Apple на кој се очекува дека ќе го претстават новиот смартфон iPhone 13. Се шпекулира дека ќе биде откриен заедно со Apple Watch Series 7, но и со новите AirPods слушалки од третата генерација.

Apple денес ги претставува новите апарати, еве што засега се знае за iPhone 13

Екран - 14.09.2021

APPLE денес во 19 часот по локално време ќе ги презентира новите уреди. Се шпекулира дека ќе биде претставен и нов iPhone. Извештаите сугерираат дека компанијата ќе го нарече iPhone 13 и дека ќе доаѓа во четири различни модели – iPhone 13, iPhone 13 ...

iPad mini 6 слики демонстрираат дизајн со Apple Pencil

Телефони.мк - 14.09.2021

Шестата генерација на iPad mini пристигнува денеска, за неколку часа, додека да почне официјалниот настан на Apple. На Twitter се споделени неколку слики, на кои може да се види дека со новиот дизајн се променети копчињата за звук, кои претходно беа ...

iPhone 13 ја отфрла меморијата од 64GB за 128GB

Телефони.мк - 14.09.2021

Во последен момент, пред да биде откриен iPhone 13 , аналитичарот Минг-Чи Куо тврди дека Apple е конечно спремен да ја отфрли меморијата од 64GB за iPhone. iPhone 13 и iPhone 13 Mini се очекува да ја задржат истата цена како iPhone 12 и iPhone 12 ...

Што да очекувате од денешниот настан на Apple iPhone 13?

Порта - 14.09.2021

На 14 септември 2021 година, Apple закажа настан за испорака на смартфонот iPhone 13. Се шпекулира дека може да биде претставен заедно со Apple Watch Series 7, што би можело да го има првиот голем редизајн на куќиштето од воведувањето на прва ...

„Епл“ откри израелски софтвер опасен за кој било „Ајфон“

Опсервер - 14.09.2021

– Израелската компанија за кибер-безбедност, „НСО Груп“ развила уникатен софтвер со којшто е можно да се изврши хакерски упад во кој било „Ајфон“-уред на американски „Епл“, објави денеска мониторинг-групата за безбедност на интернет – „Ситизен лаб“.

„Епл“ откри израелски софтвер опасен за кој било „Ајфон“

Независен - 14.09.2021

САД – Израелската компанија за кибер-безбедност, „НСО Груп“ развила уникатен софтвер со којшто е можно да се изврши хакерски упад во кој било „Ајфон“-уред на американски „Епл“, објави денеска мониторинг-групата за безбедност на интернет – „Ситизен ...

Откриен изреалски софтвер опасен за „Ајфон“!

Скопје1 - 14.09.2021

Израелската компанија за кибер-безбедност, „НСО Груп“ развила уникатен софтвер со којшто е можно да се изврши хакерски упад во кој било „Ајфон“-уред на американски „Епл“, објави денеска мониторинг-групата за безбедност на интернет – „Ситизен лаб“.

„Епл“ откри израелски софтвер опасен за кој било „Ајфон“

MakPress - 14.09.2021

Израелската компанија за кибер-безбедност, „НСО Груп“ развила уникатен софтвер со којшто е можно да се изврши хакерски упад во кој било „Ајфон“-уред на американски „Епл“, објави денеска мониторинг-групата за безбедност на интернет – „Ситизен лаб“.

„Епл“ откри израелски софтвер опасен за кој било „Ајфон“

Вечер Прес - 14.09.2021

Израелската компанија за кибер-безбедност, „НСО Груп“ развила уникатен софтвер со којшто е можно да се изврши хакерски упад во кој било „Ајфон“-уред на американски „Епл“, објави денеска мониторинг-групата за безбедност на интернет – „Ситизен лаб“.

Apple итно го ажурираше софтверот за iPhone поради критичен пропуст

Локално - 14.09.2021

Apple итно го ажурираше софтверот за iPhone поради критичен пропуст што, како што рекоа независни научници, бил користен од разузнавачките служби за шпионирање на саудиски активисти. Истражувачите од „Citizen Lab“ на Универзитетот во Торонто ...

Дизајнот на Apple Watch 7 ќе биде усогласен со најновите iPhone и iPad модели

Телефони.мк - 13.09.2021

Apple Watch 7 серијата ќе биде со нов дизајн, со рамен екран и рамни агли. Гигантот од Купертино наводно ќе лансира нови ременчиња и интерфејси за часовниците, кои доаѓаат во димензии од 41мм и 45мм и потенки рамки.

Се очекува „Епл“ утре да го претстави новиот ајфон, еве што можеме да очекуваме

Факултети - 13.09.2021

Ајфон 13 утре веројатно ќе го има своето деби на најновиот настан на „Епл“. Слично како и ланското претставување на ајфон 12, „Епл“ и годинава ќе одржи само онлајн настан поради пандемијата.

Најновите протекувања откриваат бои и мемории за iPhone 13 и iPhone 13 Pro

Телефони.мк - 13.09.2021

Аналитичарот Минг-Чи Куо ги споделил своите конфигурации за меморијата на iPhone 13 серијата: iPhone 13 mini доаѓа со следните мемории: 128GB 256GB 512GB Боите на iPhone 13 mini ќе бидат следните: Црна Сина Виолетова Розева Бела Црвена iPhone 13 ...