TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џиџи Хадид: Што се однесува на иднината, ќе биде она што е судено

Идивиди - 14.03.2018

Еден од најпознатите парови одлучи да стави крај својата романса. Се работи за пејачот Зејн Малик и неговата девојка Џиџи Хадид кои ја потврдија веста за нивната разделба. Двајцата напишаа поединечни соопштенија за јавноста на нивните профили, но ...

Раскинаа Џиџи Хадид и Зејн Малик

Сакам да кажам - 14.03.2018

Топ-моделот Џиџи Хадид и поп-пејачот Зејн Малик на своите профили на Твитер објавија крај на нивната двегодишна врска. Хадид (22 години) напиша дека засекогаш ќе биде благодарна за љубовта, времето и животот кои ги споделила со Малик, додавајќи дека ...

Манекенката Џиџи Хадид и музичарот Зејн Малик официјално раскинаа

ЗаЗабава - 14.03.2018

Манекенката Џиџи Хадид и музичарот Зејн Малик официјално раскинаа, а тоа го објавија со цивилизирано соопштение во кое кажаа за тежината на нивната одлука. Според нивните зборови, нивниот однос е полн со љубов и ...

И официјално разделени – Џиџи Хадид и Заин Малик ја раскинаа врската

МакМода - 14.03.2018

Љубовта заврши. Топ моделот Џиџи Хадид и нејзиното момче Заин Малик и официјално се разделија. Веста, објавена во „Сан“ и двајцата ја потврдија преку Твитер. „Јас и Џиџи имавме многу важна врска, значајна, полна со љубов и забава“, напиша Малик и ...

Омилениот холивудски пар со соопштение дека стави крај на нивната врска

Точка - 14.03.2018

Манекенката Џиџи Хадид и музичарот Зејн Малик официјално раскинаа, а тоа го објавија со цивилизирано соопштение во кое кажаа за тежината на нивната одлука. Според нивните зборови, нивниот однос е полн со љубов и почитување.

Зејн Малик ја покажа тетоважата од очите на Џиџи Хадид, еден ден откако раскинаа

Црнобело - 14.03.2018

Пејачот од групата „One Direction“ дефинитивно е еден од најголемите романтичари, кој никако да ја научи лекцијата. Џиџи Хадид и Зејн Малик раскинаа по две години врска. Фановите сè уште се шокирани од веста, а Зејн веќе ужива на соло одмор на ...

Џиџи и Зејн раскинаа и рекоа дека ќе останат пријатели, но тој потоа го смени мислењето ФОТО

Слободен Печат - 14.03.2018

По повеќе од две години љубов, манекенката Џиџи Хадид и пејачот Зејн Малик потврдија дека раскинале . Поточно, тоа го направи 25-годишниот музичар на својот профил на Твитер. „Џиџи и јас имавме забавна и квалитетна врска, исполнета со смисла која ...

ЗГАСНА ЉУБОВТА НА ПОЗНАТАТА МАНЕКЕНКА И ПЕЈАЧ: Џиџи Хадид повторно е „singl“

Женски магазин - 14.03.2018

Манекенката Џиџи Хадид и пејачот Зејн Малик раскинаа после две години забавување, пренесоа светските медиуми. Двојката се огласи на социјалните мрежи и потврди дека е крај. „Нашата љубов беше неверојатно значајна.

Џиџи Хадид и Зејн Малик раскинаа по двегодишна врска

Фемина - 13.03.2018

Џиџи Хадид и Зејн Малик се разделија. 22-годишната манекенка и 25-годишниот пејач со емотивни соопштенија на социјалните мрежи ја потврдија веста за крајот на нивната врска. „Соопштенијата за раскинување често изгледаат како да се 'роботски', ...

Со официјални соопштенија: Џиџи Хадид и Зејн Малик раскинаа

Хитпортал - 14.03.2018

Џиџи Хадид и Зајн Малик официјално се разделија, а нивната одлука ја споделија со јавноста преку емотивни соопштенија на социјалните мрежи. Пејачот ја отследи манекенката како и нејзината мајка Јоланда Хадид од Инстаграм.

Крај на уште една холивудска романса : Зејн Малик и Џиџи Хадид раскинаа по две години врска

Независен - 14.03.2018

САД - Поп-ѕвездата Зејн Малик (25) и топ-манекенката Џиџи Хадид (22) раскинаа по две години врска. Им пресуди раздвоеноста и премногу професионални обврски. Со емотивни соопштенија на социјалните мрежи ја потврдија веста за крајот на нивната врска.

Раскинаа Џиџи Хадид и Зејн Малик

Репортер - 14.03.2018

Моделот Џиџи Хадид и поранешниот пејач на One Direction, Зејн Малик, преку социјалните мрежи соопштија дека по две години веќе не се заедно. Двајцата напишаа емотивни пораки за раскинувањето, а таблоидите веднаш пренесоа дека Зејн ги отследил и Џиџи ...