TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бислимовски не ја исклучува можноста за намалување на цената на струјата

Алсат-М - 26.05.2024

Инвестициите во сончевата енергија и помогна на државата да го намали увозот на енергија и со тоа може да дојде до намалување на цената на струјата за домаќинствата. Ова го изјави директорот на Регулатпрмата Комиија за Енергетика, Марко Бислимовски, ...

Бислимовски: Работиме на продолжување на евтината тарифа

Телма

Се размислува за плус еден час евтина струја – Бислимовски поддржува ново Министерство за енергетика

ТВ21

Бислимовски најавува можно намалување на цената на струјата за домаќинствата

Локално

Бислимовски: Домаќинствата летово може да добијат поевтина струја и плус уште еден час евтина тарифа

OhridNews

Бислимовски: Работиме на продолжување на бесплатната тарифа на струјата за уште еден час

Курир

Бислимовски: Намалениот увоз на струја може да ги намали сметките

Канал5

Вечер Прес Алфа

Бислимовски: Намалениот увоз може да влијае на намалување на цената на струјата

Во Центар - 26.05.2024

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимовски предупреди дека може да се очекува намалување на цената на струјата за домаќинствата. Тој во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се прави анализа која треба да покаже ...

Бислимовски: Работиме на продолжување на бесплатната тарифа на струјата за уште еден час

Либертас

Бислимовски: Работиме на продолжување на бесплатната тарифа на струјата за уште еден час

Бизнис Вести

Бислимовски: Работиме на продолжување на бесплатната тарифа на струјата за уште еден час

Слободен Печат

Бислимовски: Работиме на продолжување на бесплатната тарифа на струјата за уште еден час

Бриф

Бислимовски: Работиме на продолжување на бесплатната тарифа на струјата за уште еден час

Рацин

Бислимовски: Работиме на продолжување на бесплатната тарифа на струјата за уште еден час

24 Вести

Сител Н.Македонија Gostivarpress.mk Zoom Во Центар MakPress Пулс24

Бислимовски: Намалениот увоз на струја може да ги намали и сметките

Р.С.Европа - 26.05.2024

Инвестицискиот бум во соларна енергија помогна државата да го намали увозот на струја и со тоа може да има намалување на цената на струјата за домаќинствата, но и да биде проширена евтината тарифа, вели претседателот на Регулаторната комисија за ...

Бислимовски: Инвестицискиот бум во соларната енергија може да ги намали сметките за струја

360 степени

Намалениот увоз на струја може да ги намали И сметките

Тера

Бислимовски: Струјата на слободниот пазар е поевтина за домаќинствата во четвртиот блок

Р.С.Европа - 26.05.2024

На домаќинствата кои длабоко навлегуваат во четвртиот блок, веќе им е поисплатливо да си купат електрична енергија на слободниот пазар. Тој тренд веќе почнува кај одреден број на домаќинства, вели претседателот на Регулаторната комисија за ...

РКЕ најaвува продолжување на евтината тарифа до 16 часот

Сител - 25.05.2024

Намалениот увоз на струја поради производството на фотоволтаичните централи наскоро може да ги намали и цените за домаќинствата. Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимовски за Радио Слободна Европа вели дека во моментов ...

Бислимовски: Работиме на продолжување на бесплатната тарифа на струјата за уште еден час

Канал5

Поевтинување на струјата и уште плус една час евтина тарифа, најавува Бислимоски

Press24

Бислимовски: Домаќинствата може да добијат поевтина струја и плус уште еден час евтина тарифа

Frontline

БИСЛИМОВСКИ: Домаќинствата летово може да добијат поевтина струја плус уште еден час, евтинатa тарифа да трае до 16 часот

Денешен

Евтината струја можно е да се продолжи за уште еден час, Бислимовски најавува нова цена до крајот на јуни

ММС

Бислимовски: Домаќинствата може да добијат поевтина струја и плус уште еден час евтина тарифа

CivilMedia

Денар Deutsche Welle

Бислимовски најави можно продолжување на евтината струја за еден час

Независен - 25.05.2024

Намалувањето на увозот на струја поради производството на фотонапонски централи може наскоро да ги намали нејзините цени за домаќинствата, предупредува Марко Бислимовски, претседател на Регулаторната комисија за енергетика, кој вели дека во моментов ...

ЕВТИНАТА СТРУЈА ЌЕ ТРАЕ ДО 16 ЧАСОТ? „Можно е да ја спуштиме цената на електричната енергија за домаќинствата“

+инфо

Бислимовски најави продолжување на периодот за користење евтина струја за уште еден час

24Инфо

„Можно е да ја спуштиме цената на електричната енергија за домаќинствата“

Либертас

Бислимовски вели дека е можно намалување на цената на електричната енергија за домаќинствата

МКД

Бислимовски вели оти е можно намалување на цената на електричната енергија за домаќинствата

Нетпрес

Ефтината тарифа на струјата ќе се зголеми за еден час, можно е да се намали и цената

Скопје инфо

Република Фокус