TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ди Сара се предаде, Ѓорческа ќе игра полуфинале во Визбаден

Gol.mk - 24.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка ќе игра во полуфиналето на ИТФ турнирот во Визбаден, откако во фазата на осум најдобри ја „скокна“ Федерика Ди Сара. Искусната Италијанка имаше негатива, но го предаде дуелот во вториот сет поради повреда, па по 41 ...

Нов подвиг: Ѓорческа фуриозно ја мина италијанската пречка и се пласираше во полуфиналето

Дерби - 24.09.2021

Лина Ѓорческа се погрижи за уште една сигурна победа на ВТА турнирот во Визбаден, каде вчера оствари извонреден резултат против четвртата носителка. Најдобрата македонската тенисерка се пласираше во четвртфиналето откако ја победи Русинката ...

Ѓорческа ќе игра во полуфиналето на турнирот во Визбаден

Слободен Печат - 24.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, продолжува со одличните игри на турнирот во Визбаден, пласирувајќи се во полуфиналето. Ѓорческа во четвртфиналето играше против осмата носителка, Италијанката Федерика ди Сара, која во вториот сет го ...

Лина Ѓорческа обезбеди полуфинале во Визбаден

Дриблинг - 24.09.2021

Лина Ѓорческа обезбеди полуфинале на турнирот во Визбаден, во четвртфиналето играше против осмата носителка, Италијанката Федерика ди Сара, која во вториот сет го предаде мечот. Ѓорческа доминираше во првиот сет, го доби првиот сет со убедливи 6:1, ...

Ѓорческа елиминира уште една носителка и се пласира во полуфиналето во Визбаден!

МКД - 24.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа се пласираше меѓу четирите најдобри на турнирот во Визбаден откако ја победи осмата носителка Федерика Ди Сара. Откако најпрво ја помина четвртата носителка, денеска Лина Ѓорческа ја среди и осмата ...

Подвиг на Лина Ѓорческа: Обезбеди финале во Визбаден!

Спортски - 24.09.2021

Maкедонската тенисерка Лина Ѓорческа има солиден настап на турнирот во Визбаден. Ѓорческа успеа да се пласира во полуфиналето помеѓу најдобрите четири тенисерки. Денес во четвртфиналето таа ја победи фаворизираната Италијанка Федерика Ди Сара.

Нов подвиг на Ѓорческа – преку осмата носителка до полуфинале во Визбаден!

Sport 1 - 24.09.2021

Нашата најдобра тенисерка, Лина Ѓорческа, се најде меѓу четирите најдобри на турнирот во Визбаден, откако денеска ја доби четвртфиналната пресметка против осмата носителка Федерика Ди Сара, која го предаде мечот во вториот сет.

Нова победа за Ѓорческа, вредна за пласман во полуфинале на Визбаден!

Екипа - 24.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, се најде меѓу четирите најдобри на турнирот во Визбаден, откако денеска ја доби четвртфиналната пресметка против осмата носителка Федерика Ди Сара, која го предаде мечот во вториот сет.

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра полуфинале во Визбаден

Sport M - 24.09.2021

Искусната италијанска тенисерка Федерика Ди Сара го предаде дуелот по 41 минута против Лина Ѓорческа, па нашата најдобра тенисерка ќе игра во полуфиналето во Визбаден. Ѓорческа го доби првиот сет експресно, со 6-1 откако Ди Сара двапати дозволи ...

Лина Ѓорческа во 1/2 финалето на турнирот во Визбаден!

SportMedia - 24.09.2021

Убав успех на нашата тенисерка Лина Ѓорческа, која на престижниот турнир во Визбаден успеа да се пласира во 1/2 финалето или меѓу четирите најдобри тенисерки. Нашата Лина денеска во четвртфиналето успеа да ја победи фаворитката Федерика Ди Сара од ...

Нова победа за Ѓорческа и пласман во полуфиналето во Визбаден

Frontline - 24.09.2021

Уште една одлична игра и победа за нашата Лина Ѓорческа во Висбаден, Германија, на силниот тениски турнир со награден фонд од 80 илјади долари (категорија W80). Последна жртва беше Италијанката Федерика Ди Сара, 210-та на ВТА листата и осма ...

Ѓорческа ја преслуша четвртата носителка во Визбаден и се пласираше во четвртфиналето

Дерби - 23.09.2021

Фото: Axel Ruske Лина Ѓорческа оствари фантастичен резутлат во втората рунда на турнирот во Визбаден и обезбеди место меѓу осумте најдобри во Германија, откако денеска ја преслуша четвртата фаворитка, Русинката Марина Мелникова.

Одличен меч на Ѓорческа, во два сета ја реши Мелникова

Слободен Печат - 23.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа обезбеди пласман на турнирот во Визбаден, Германија и тоа преку четвртата носителка. На 80.000 долари вредниот турнир во Визбаден, Ѓорческа во осминафиналето ја совлада 189 тенисерка на ВТА ранг листата, ...

Подвиг на Ѓорческа во Визбаден – лесно ја среди четвртата носителка!

Sport 1 - 23.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, се пласира меѓу осумте најдобри на турнирот во Визбаден, откако денеска изненадувачки беше подобра од четвртата носителка, Марина Мелинкова (Русија) со 2-0 во сетови (6-3, 7-5).

Ѓорческа експресно ја мина Мелинкова, за четвртфинале во Визбаден

Gol.mk - 23.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа направи подвиг и се пласира во четвртфиналето на турнирот кој се игра во Визбаден, Германија. Тетовчанката во второто коло од турнирот славеше над четвртата носителка Марина Мелинкова од Русија, која ја ...

Лина Ѓорческа преку четвртата носителка до четвртфинале во Визбаден

Дриблинг - 23.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа обезбеди пласман на турнирот во Визбаден, Германија и тоа преку четвртата носителка. На 80.000 долари вредниот турнир во Визбаден, Ѓорческа во осминафиналето ја совлада 189 тенисерка на ВТА ранг листата, ...

Извонреден меч за Ѓорческа: Убедливо против Русинката Мелникова за четвртфинале во Визбаден

Екипа - 23.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласираше во четвртфиналето на силниот меѓународен ВТА турнир вреден 80.000 долари во Визбаден, Германија. Ѓорческа во осминафиналето во извонреден меч убедливо славеше против четвртата носителка ...

Ѓорческа ја победи Мелникова во 1/8 финалето на турнирот во Визбаден

SportMedia - 23.09.2021

Лина Ѓорческа продолжува со победите на турнирот во Визбаден. Денеска нашата најдобра тенисерка, во меч од 1/8 финалето, успеа да слави со 2-0 во сетови против Марина Мелникова. Лина првиот сет го доби со 6-3 во гемови, додека во вториот беше ...

Ѓорческа против Русинката Мелникова во битка за четвртфинале на силниот турнир во Визбаден

Екипа - 23.09.2021

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа ќе игра против Русинката Марина Мелникова во битка за четвртфиналето на силниот меѓународен ВТА турнир вреден 80.000 долари во Визбаден, Германија.