TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Холандска Ередивизија: Шампионската титула за Ајакс

Нова ТВ - 15.05.2019

Фудбалерите на Ајакс ја крунисаа одличната сезона со двојна титула во Холандија. По освојувањето на во националниот куп, „копјаниците“ вечерва ја освоија и тамошната Ередивизија по триумфот во последното коло над Де Графшап со 4:1.

Ајакс е шампион на Холандија! (ВИДЕО)

Спортски - 15.05.2019

Фудбалерите на Ајакс со денешната победа на гостување кај Де Графшап од 4:1 во последното коло стигна до 34-тата титула во својата богата историја. Лас Шоне ја погоди мрежата на домаќините од околу 20 тина метри, а работите на почетокот во 40-тата ...

Ајакс е шампион на Холандија

+инфо - 15.05.2019

Ајакс триумфираше со шампионската титула на Холандија по победата со 4:1 над Де Графшап во последниот дуел од „Ередивизи“. На овој начин, гигантот од Амстердам освои двојна круна, откако на 5-ти мај го крена трофејот од Купот на земјата.

Апсолутно заслужено: Ајакс е шампион на Холандија

Екипа - 15.05.2019

Фудбалерите на Ајакс апсолутно заслужено ја прекинаа доминацијата на ПСВ Ајндховен во холанскиот фудбал, стигнувајќи до шампионската титула во домашното првенство. За гигантот од Амстердам ова е 34.

Ајакс ја освои рекордната титула во Холандија

Нетпрес - 15.05.2019

Фудбалерите на Ајакс рекорден 34-ти пат во историјата станаа прваци на Холандија, откако во последното коло на гостувањето го победија Де Граафшхап со 4:1 и го завршија првенството со три бода повеќе пред ПСВ Ајндховен.

Ајакс повторно е владетел на Холандија – двојна титула за „копјаниците“ (видео)

TopSport - 15.05.2019

Ајакс ја запиша својата 34. титула од Ередивизие, прва од 2014 година, откако во последното коло на холандскиот шампионат не остави ништо на случајноста, победувајќи го рутински новиот второлигаш Графшап со 4:1 за да ја потврди двојната домашна ...

Ајакс по 4 сезони пауза ја освои титулата во Холандија

Република - 15.05.2019

Ајакс вечерва стигна до шампионската титула на Холандија по победата со 4-1 над Де Графшап во последното коло од „Ередивизи“. На овој начин, гигантот од Амстердам освои двојна круна, откако на 5-ти мај го крена трофејот од Купот.

Ајакс повторно е владетел на Холандија – двојна титула за „копјаниците“ (видео)

Макфакс - 15.05.2019

Ајакс ја запиша својата 34. титула од Ередивизие, прва од 2014 година, откако во последното коло на холандскиот шампионат не остави ништо на случајноста, победувајќи го рутински новиот второлигаш Графшап со 4:1 за да ја потврди двојната домашна ...