TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Воз падна врз автомобили откако се урна надземен премин од метрото во Мексико Сити, најмалку 15 мртви

Сакам да кажам - 04.05.2021

Најмалку 15 луѓе загинаа откако се урна издигнат дел од метрото во Мексико Сити, при што возот падна врз автомобили на прометна сообраќајница. Официјални лица кажаа дека има и најмалку 70 повредени.

Железничка несреќа во Мексико - се урна мост

Deutsche Welle - 04.05.2021

Во Мексико Сити воз падна во длабочина откако се урна железнички мост. Во несреќата загинаа 15 луѓе, а повеќе од 70 се повредени. Повеќе вагони од воз од метрото во Мексико Сити доцна вчеравечер паднаа во длабочина.

Несреќа на метро линија во Мексико, најмалку 15 загинати

Р.С.Европа - 04.05.2021

Најмалку 15 лица загинаа, а десетици се повредени кога се урна мост на една метро линија во Мексико Сити додека минуваше воз, соопштија властите во мексиканскиот главен град. Снимките од безбедносните камери емитувани од локалните медиуми покажуваат ...

Мексико Сити: Тринаесет загинати и над 70 повредени откако се урна надвозник кога минувало метро

Независен - 04.05.2021

Надвозник се урна во главниот град на Мексико во време кога метро минувало нa него при што загинаа најмалку 13 луѓе и над 70 се повредени. Засега не се познати причините за трагедијата. Повеќе од пет милиони луѓе го користат метрото во Мексико Сити ...

Страшна несреќа во Мексико: Се сруши надвозник, 15 лица загинаа, 70 се повредени

Локално - 04.05.2021

Најмалку 15 лица загинаа, а 70 се повредени кога се сруши надвозник на метрото во Мексико Сити, соопштија локалните власти. Локалната телевизија покажа снимка на која се гледа надвозникот како паѓа врз автомобилите што се движат по улицата, ...

Тринаесет загинати и над 70 повредени откако се урна надвозник во Мексико Сити кога минувало метро

Слободен Печат - 04.05.2021

Надвозник се урна во главниот град на Мексико во време кога метро минувало нa него при што загинаа најмалку 13 луѓе и над 70 се повредени. Засега не се познати причините за трагедијата. Повеќе од пет милиони луѓе го користат метрото во Мексико Сити ...

Тринаесет загинати и над 70 повредени откако се урна надвозник во Мексико Сити кога минувало метро

24Инфо - 04.05.2021

Надвозник се урна во главниот град на Мексико во време кога метро минувало нa него при што загинаа најмалку 13 луѓе и над 70 се повредени. Засега не се познати причините за трагедијата. Повеќе од пет милиони луѓе го користат метрото во Мексико Сити ...

ВИДЕО: Надвозник се урна во Мексико додека минувало метро, најмалку 15 загинати

Курир - 04.05.2021

Надвозник се урна во главниот град на Мексико во време кога метро минувало нa него при што загинаа најмалку 15 луѓе и над 70 се повредени. Засега не се познати причините за трагедијата. Повеќе од пет милиони луѓе го користат метрото во Мексико Сити ...

Тринаесет загинати и над 70 повредени откако се урна надвозник во Мексико Сити кога минувало метро

Опсервер - 04.05.2021

– Надвозник се урна во главниот град на Мексико во време кога метро минувало нa него при што загинаа најмалку 13 луѓе и над 70 се повредени. Засега не се познати причините за трагедијата. Повеќе од пет милиони луѓе го користат метрото во Мексико ...