TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јаневски: да запре недисциплинираното однесување

Телма - 08.04.2020

Граѓаните да држат дистанца и да не се движат во групи, а да излегуваат само по потреба, струмичкиот градоначалник доцна синоќа се упати со молба до струмичани. Во пораката тој вели дека не им апелира туку ги замолува да бидат внимателни и да ги ...

Градоначалникот на Струмица со обраќање во доцните часови: денешната слика по улиците ме загрижува како градоначалник, ...

Струмица Денес - 07.04.2020

Почитувани сограѓани, мои струмичани, Во овие доцни вечерни часови ви се обраќам не со апел, туку со најголема МОЛБА да ги почитуваме мерките за заштита од Ковид 19. Денешната слика по улиците, а посебно пред одредени институции, ме загрижува како ...

Градоначалникот Јаневски со молба до струмичани да ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот

Сител - 08.04.2020

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот. – Сликата по улиците, а посебно пред одредени институции ме загрижува како ...

Градоначалникот Јаневски со молба до струмичани да ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот

Либертас - 08.04.2020

– Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот. – Сликата по улиците, а посебно пред одредени институции ме загрижува како ...

Градоначалникот на Струмица: Тоа што нема ниеден заразен во градот не ни дава за право да се однесуваме комотно и ...

Press24 - 08.04.2020

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот. – Сликата по улиците, а посебно пред одредени институции ме загрижува како ...

Градоначалникот Јаневски со молба до струмичани да ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот

Опсервер - 08.04.2020

Струмица, 8 април 2020 () – Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот.

Градоначалникот Јаневски со молба до струмичани да ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот

MakPress - 08.04.2020

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот. – Сликата по улиците, а посебно пред одредени институции ме загрижува како ...