TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бојан Богдановиќ ја продолжува кариерата во Детроит пистонс

Слободен Печат - 22.09.2022

Јута џез направи размена со Детроит пистонс во кој го испрати најдобриот хрватски кошаркар Бојан Богдановиќ , објави „ЕСПН“. Клубот од Солт Лејк Сити на тој начин го комплетираше заминувањето на тројца од своите најдобри играчи во паузата меѓу две ...

Бојан Богдановиќ кариерата ја продолжува во Детроит

Gol.mk - 22.09.2022

Хрватскиот интернационалец Бојан Богдановиќ ќе ја продолжи кариерата во екипата на Детроит Пистонс. Искусниот кошаркар ќе замине од Јута Џез, каде играше во изминатите три години. Во спротивен правец во Солт Лејк Сити ќе се упатат Сабен Ли и Кели ...

Јута најде нов клуб и за Богдановиќ

Дерби - 22.09.2022

Јута Џез ја продолжи големата реконструкција на ростерот и му најде нов клуб и на Бојан Богдановиќ. Најдобро информираните новинари во САД пренесуваат дека Јута договорила трејд со Детроит и останува тој само да биде потврден и официјално.

Бојан Богдановиќ потпишува за Детроит Пистонс

Курир - 22.09.2022

Бојан Богдановиќ има нов клуб. Најдобро информираните новинари во САД пренесуваат дека Јута договорила трејд со Детроит и останува тој само да биде потврден и официјално. Хрватот ќе замине во редовите на Пистонс, додека Јута ќе ги добие Кели Олиник ...