TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Војна со дронови: Нови детали за нападот на руската воена база во Сирија

Руска реч - 13.01.2018

Ноќта помеѓу 5 и 6 јануари годинава спречен е досега најмасовен напад на руската воена база во Сирија (воздухопловната база Хмејмим и пунктот за материјално-техничко обезбедување Тартус) од почетокот на руската воздухопловна операција во оваа држава.

Терористички напади со дронови?...

Н.Македонија - 13.01.2018

Иако пушките, ножевите и возилата и понатаму ќе бидат главен избор за џихадистите во намерите да извршат терористички напади, тие ќе се обидат да користат и други оружја. Нова можна тактика годинава е употребата на дронови во терористички напади ...

Русите објавија снимки, “ги уништивме напаѓачите“ (видео)

Канал5 - 12.01.2018

Руското министерство за одбрана објави снимка од ликвидацијата на милитантната група за која наведува дека е одговорна за нападот на руската база во Сирија. Како што соопшти министерството, нападот дошол од провинцијата Идлиб, а оваа група била ...

Руската војска им се освети на терористите за нападот на базата Хмејмим

Руска реч - 12.01.2018

Групата терористи која на 31 декември ја гранатираше авиобазата Хмејмим денес е ликвидирана од руски одреди за специјална намена, соопшти Министерството за одбрана на РФ. „Во завршната фаза на операцијата руските специјални сили ја пронајдоа базата ...

Москва: Ги ликвидиравме напаѓачите на нашата база

Макфакс - 12.01.2018

Руските трупи ја елиминирале милиртантната група која изврши напад врз нивната база на 31-ви декември во Сирија, соопшти руското министерство за одбрана. Во операцијата учествувале и специјални сили, а на границата со провинцијата Илилиб во Сирија, ...

Путин за големиот напад со дронови на руските бази: Знаеме точно кој го изведе нападот, кој им плати и колку...

Точка - 12.01.2018

Рускиот претседател Владимир Путин се огласи после големиот напад со дронови на руските воени бази во Сирија и порача дека руските служби знаат точно кој стои зад нападот. Претседателот на Русија за тамошните медиуми проговори за неодамнешниот напад ...

Војна против дронови: Како руската војска ги претвора ударните беспилотни летала во играчки

Руска реч - 12.01.2018

На почетокот на јануари беше спречен досега најмасовниот напад врз руската воена база Хмејмим во Сирија од почетокот на руската воздушна операција во оваа држава. Нападот беше изведен со голем број беспилотни ударни дронови кои се прецизно ...

Путин: Странски сили стојат зад нападот со дронови на руските бази

МКД - 11.01.2018

Претседателот на Русија Владимир Путин денеска ги обвини странските силите без да ги именува кои, дека стојат зад нападот со беспилотни летала на двете руски воени бази во Сирија, наведувајќи дека овие дронови, иако изгледаат примитивно, имаат ...

Путин: Странски сили стојат зад нападот со дронови на руските бази во Сирија

Макфакс - 11.01.2018

Рускиот претседател Владимир Путин обвини дека странски сили стојат зад нападот на беспилотните летала на две руски воени бази во Сирија. Според него, дроновите иако изгледаат примитивно, имаат висока технологија за прецизно сателитско наведување.

Русија го испитува беспилотниот напад врз нејзините бази во Сирија

А1 On - 11.01.2018

Русија ќе го испитува потеклото на експлозивот користен во бомбите кои неодамна беа фрлени врз руските воени бази во Сирија, информираше министерството за одбрана на Русија. На 6 јануари воздухопловната база Хмеимим и морската база Тартус беа ...

Москва: Ги ликвидиравме напаѓачите на нашата база

Вечер - 12.01.2018

Руските трупи ја елиминирале милитантната група која изврши напад врз нивната база на 31 декември во Сирија, соопшти руското Министерство за одбрана. Во операцијата учествувале и специјални сили, а на границата со провинцијата Илилиб во Сирија, од ...

Путин: Странски сили стојат зад нападот со дронови на руските бази во Сирија

А1 On - 11.01.2018

Рускиот претседател Владимир Путин обвини дека странски сили стојат зад нападот на беспилотните летала на две руски воени бази во Сирија. Според него, дроновите иако изгледаат примитивно, имаат висока технологија за прецизно сателитско наведување.

Русија го испитува беспилотниот напад врз нејзините бази во Сирија...

Н.Македонија - 11.01.2018

Русија го испитува беспилотниот напад врз нејзините бази во Сирија Руското Министерство за одбрана информираше дека го испитува потеклото на експлозивот употребен во бомбите кои неодамна беа фрлени врз руските воени бази во Сирија.

Москва: Ги ликвидиравме напаѓачите на нашата база

А1 On - 12.01.2018

Руските трупи ја елиминирале милитантната група која изврши напад врз нивната база на 31 декември во Сирија, соопшти руското Министерство за одбрана. Во операцијата учествувале и специјални сили, а на границата со провинцијата Илилиб во Сирија, од ...

Путин: Странски сили стојат зад нападот со дронови на руските бази во Сирија

Вечер - 11.01.2018

Рускиот претседател Владимир Путин обвини дека странски сили стојат зад нападот на беспилотните летала на две руски воени бази во Сирија. Според него, дроновите иако изгледаат примитивно, имаат висока технологија за прецизно сателитско наведување.

Русија го испитува беспилотниот напад врз нејзините бази во Сирија

Локално - 11.01.2018

Русија ќе го испитува потеклото на експлозивот користен во бомбите кои неодамна беа фрлени врз руските воени бази во Сирија, информираше министерството за одбрана на Русија. На 6 јануари воздухопловната база Хмеимим и морската база Тартус беа ...

Москва: Ги ликвидиравме напаѓачите на нашата база

Република - 12.01.2018

Руските трупи ја елиминирале милитантната група која изврши напад врз нивната база на 31 декември во Сирија, соопшти руското Министерство за одбрана. Во операцијата учествувале и специјални сили, а на границата со провинцијата Илилиб во Сирија, од ...