TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џорџ Клуни три пати ја молел за првиот состанок: Факти за необичниот живот на Амал

Женски магазин - 16.09.2020

Наводниот развод на двојката Џорџ Клуни и Амал, веќе неколку денови е главна тема во медиумите. Парот нема потврдено ништо официјално, но се зборува дека подолго време имаат проблеми во бракот, а последната кавга која била пресудна да „одлучат“ да ...

Амал и Џорџ Клуни веќе не живеат заедно?!

Канал5 - 16.09.2020

„Децата“ ја „скараа“ холивудската брачна двојка Амал и Џорџ Клуни. Холивудската ѕвезда Џорџ Клуни и неговата 16 години помлада сопруга, адвокатката Амал многу често во последно време се тема на светските медиуми, се почесто се пишува за проблемите ...

Амал го избркала Џорџ Клуни од дома, тврдат странските медиуми

Репортер - 16.09.2020

Откако минатиот месец светските медиуми пишуваа дека Џорџ и Амал Клуни се разведуваат оти глумецот бил несреќен во бракот, сега тврдат дека адвокатката го избркала од дома и дека тие не живеат заедно.

Странските медиуми: Амал го избрка Џорџ од дома

+инфо - 16.09.2020

Актерот Џорџ Клуни и неговата 16 години помлада сопруга, адвокатката Амал често се тема на странски медиуми поради нивниот бурен однос. Оваа славна двојка наводно веќе извесно време има проблеми во бракот, а сè започнало кога требало да одлучат дали ...

Џорџ Клуни веќе месец и пол не живее под ист покрив со Амал: Го избркала од дома?!

Убавина и Здравје - 16.09.2020

Во последно време шпекулациите дека холивидскиот актер Џорџ Клуни и неговата 16 години помлада сопруга Амал Клуни се пред развод стануваат погласни. Според наисите во странските медиуми, тие двајца наскоро би можеле да стават точка на бракот поради ...

Кулминираа проблемите во семејството Клуни: Амал го исфрлила Џорџ Клуни од домот

Слободен Печат - 15.09.2020

Актерот Џорџ Клуни и неговата 16 години помлада сопруга Амал неретко се тема на странските медиуми поради нивниот бурен однос. Имено, овој познат пар наводно веќе некое време има проблеми во бракот , а се започнало кога тие требало да одлучат дали ...

Амал го исфрлила Џорџ Клуни од домот

Нетпрес - 16.09.2020

Актерот Џорџ Клуни и неговата 16 години помлада сопруга Амал неретко се тема на странските медиуми поради нивниот бурен однос. Имено, овој познат пар наводно веќе некое време има проблеми во бракот, а се започнало кога тие требало да одлучат дали ...

Странски медиуми: Амал го избрка Џорџ Клуни од куќата

Локално - 15.09.2020

Актерот Џорџ Клуни и неговата 16 години помлада сопруга Амал често се тема на странски медиуми поради нивната бурна врска. Имено, оваа славна двојка наводно веќе некое време има проблеми во бракот, а сè започнало кога требало да одлучат дали животот ...

НОВА ДРАМА ВО СЕМЕЈСТВОТО КЛУНИ! Амал го исфрлила од семејната куќа после ЖЕСТОКА КАВГА?! Ова ја збеснало

Вечер - 15.09.2020

Глумецот Џорџ Клуни и неговата 16 години помлада партнерка Амал Клуни неретко се тема на странските медиуми поради нивниот бурен однос. Наводно, парот извесно време има проблеми во бракот, а се започнало кога требале да одлучат каде ќе живеат, кога ...