TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тешко повредена жена, возило удрило во неа

Скопје инфо - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје.

Жена со тешки телесни повреди хоспитализирана, била прегазена, возачот избегал

Република - 25.11.2021

Прегазена жена на 70 години била примена на скопските клиники. Жената сведочела дека тешките телесни повреди ги добила во сообраќајна несреќа на ул.„Св. Кирил и Методиј“. Е.С. (70) на полициските службеници им изјавила дека околу 14.00 часот била ...

Автомобил прегазил жена во Скопје и избегал

Centar - 25.11.2021

Седумдесетгодишна жена вчера била прегазена со автомобил на улицата Св.Кирил и Методиј во Скопје. Несреќата се случила околу 14 часот, по што возачот избегал, информираат од полицијата. Жената со тешки телесни повреди била однесена во Комплексот ...

Во сообраќајка тешко повредена 70-годишна жена

Слободен Печат - 25.11.2021

МВР извести дека вчера во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во комплекс клиники „Мајка Тереза” со тешки повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С. (70) од Скопје.

Старица прегазена во центрот на Скопје, возачот избегал

24Инфо - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза” со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје.

Со возило тешко повредил 70-годишна жена и избегал

МКД - 25.11.2021

Вчера во полиција било пријавено дека во 14.30 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза" со тешки телесни повреди добиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје. Таа изјавила дека околу 14.00 часот на улицата „Св.Кирил и Методиј“ ...

70-годишна жена со тешки повреди пренесена на клиника, била удрена од возило кое избегало

Сител - 25.11.2021

Вчера во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје, велат од МВР.

Тешко повредена жена во Скопје: Возач ја удрил и избегал

Курир - 25.11.2021

Во СВР Скопје вчера во 14.30 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје. При разговор со повредената извршен од полициски службеници од СВР ...

Лице со возило удрило во баба, а потоа избегало - Бабата завршила во болница, тешко е повредена

Press24 - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје.

Скопјанка тешко повредена, ја удрил со возило и избегал

Нова ТВ - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје.

Прегазена жена во Скопје, возачот избегал

Точка - 25.11.2021

Седумдесетгодишна жена вчера била прегазена со автомобил на улицата Св. Кирил и Методиј во Скопје. Несреќата се случила околу 14 часот по што возачот избегал, информираат од полицијата. Жената со тешки телесни повреди била однесена во комплексот ...

Лице со возило удрило во баба, а потоа избегало

Lider - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје.

Прегазена жена во Скопје, возачот избегал

Локално - 25.11.2021

На 24.11.2021 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје.

Возрасна скопјанка тешко повредена, возачот избегал

Нетпрес - 25.11.2021

Во СВР Скопје во среата во 14.30 часот било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена70-годишната Е.С. од Скопје.

Жена со тешки повреди пренесена на клиника, откако во неа удри возач кој побегна од местото на несреќата

Република - 25.11.2021

Вчера во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје, велат од МВР.

Со возило удрил старица во Скопје и избегал

Независен - 25.11.2021

Во средата, во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди здобиени од сообраќајна несреќа била донесена Е.С.(70) од Скопје. При разговор со повредената извршен од полициски службеници од ...

Прегазена жена во Скопје, возачот избегал

Скопско Ехо - 25.11.2021

Седумдесетгодишна жена вчера била прегазена со автомобил на улицата „Св.Кирил и Методиј“ во Скопје. Несреќата се случила околу 14 часот по што возачот избегал, информираат од полицијата. Жената со тешки телесни повреди била однесена во комплексот ...