TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ливерпул потврди, Ван Дајк оди на операција на коленото

24Фудбал - 18.10.2020

Ливерпул ги потврди лошите вести, Вирџил ван Дајк мора да оди на операција на лигаментите на коленото, дефанзивецот го очекува долга пауза, за него сезоната се чини дека е завршена. По еден опасен старт на Пикфорд, Вирџил ван Дајк заработи тешка ...

Ван Дајк мора на операција, Ливерпул без него осум месеци!

SportMedia - 18.10.2020

Столбот во одбраната на Ливерпул Вирџил ван Дајк ги скинал лигаментите на коленото и ќе мора да се оперира. По мечот со Евертон во саботата Холанѓанецот беше однесен во болница и се чекаа резултатите од снимањата.

Ливерпул ги потврди стравувањата, Ван Дајк оди на долга пауза

Дерби - 18.10.2020

Повредата на Вирџил ван Дајк е сериозна и денешните прегледи потврдиле дека мора да оди на операција, а потоа и долга рехабилитација. Оваа информација е сериозен удар за Ливерпул и неговите амбиции во повеќе натпреварувања, со оглед на очекувањата ...

Стартот над Ван Дајк не е случаен: Од голманот на Евертон пред две години настрада и Деле Али (видео)

Спортманија - 18.10.2020

Поради опасниот старт на Пикфорд, дефанзивецот на Ливерпул во наредните седум месеци ќе биде надвор од теренот Ливерпул освои бод на дербито против Евертон, но англискиот првак може да се каже дека е вистински губитник на дербито.

Ливерпул потврди: Ван Дајк на операција на коленото!

Екипа - 18.10.2020

Бруталниот старт на Џордан Пикфорд врз Вирџил ван Дајк ќе значи и крај на сезоната за големиот ас на Ливерпул, потврди вечерва англискиот првак по деталните лекарски прегледи врз холандскиот репрезентативец.

Потврдено: Ван Дајк во аут до крајот на сезоната

Спортманија - 18.10.2020

Холанѓанецот мора на операција Вирџил Ван Дајк ќе мора да оди на операција откако вчера ги скина вкрстените лигаменти на десното колено по судир со голманот на Евертон, Џоран Пикфорд. Тоа значи дека холандскиот стопер на Ливерпул ќе биде во аут до ...

ШОКАНТНИ ВЕСТИ: Ван Дајк ќе мора на операција на коленото!

Gol.mk - 18.10.2020

Лидерот во одбраната на Ливерпул, Вирџил Ван Дајк, заработи тешка повреда на дербито против Евертон. Невнимателниот Џордан Пикфорд стартуваше нефудбалски и го натера Холанѓанецот порано да го заврши мечот.

Ван дер Сар: Ова со ВАР што се прави веќе не е фудбал!

Спортманија - 18.10.2020

Легендарниот голман разочаран од тоа колку технологијата сега има влијание на резултатот Еден од најдобрите голмани во неговото време, Едвин ван дер Сар е зачуден од тоа колку ВАР системот има влијание на конечниот резултат во денешниот фудбал.

Ливерпул бара проверка на одлуките на ВАР во дербито со Евертон

Спортклуб - 18.10.2020

Вчера се одигра големото градско Мерсисајд дерби меѓу Евертон и Ливерпул на „Гудисон Парк“ и на крајот мечот заврши со 2:2. Дуелот на ливерпулските ривали го одбележаа некои спорни ситуации кои воглавно беа на штета на „Црвените“.

Пикфорд пред две години на ист начин го повредил Деле Али🎥

Спортски - 18.10.2020

Главна вест на Островот денес е повредата на Вирџил ван Дајк со која се здоби за време на дербито против Евертон. Еден од најдобрите дефанзивци во светот заработи тешка повреда по судирот со голманот на Евертон, Џордан Пикфорд во раната фаза на ...

Ливерпул бара проверка на одлуката на ВАР во дербито со Евертон

Sport M - 18.10.2020

Големото градско дерби помеѓу Евертон и Ливерпул се одигра вчера на „Гудисон Парк“ и заврши со резултат 2:2. Дуелот на ривалите од Ливерпул го одбележаа неколку контроверзни ситуации кои главно им наштетија на „црвените“.

За Ван Дајк сезоната е завршена, Ливерпул бара преиспитување на ВАР системот

Алфа - 18.10.2020

Ван Дајк има скинати предни лигаменти што ќе бара седуммесечна рехабилитација, па за него оваа сезона е завршена. Сето ова по остриот старт на голманот на Евертон Џордан Пикфорд кој во градското дерби го повреди Холанѓанецот.

Ливерпул побара објаснување за двете офсајд ситуации по сугестијата на ВАР системот

Спортманија - 18.10.2020

Англискиот првак верува дека е оштетен во градското дерби против Евертон Ливерпул не успеа да го победи Евертон на „Гудисон парк“, па иако гостите на два пати беа во водство, на крајот мораа да се задоволат со бод (2:2).

Ван Дајк ќе посети специјалист кој ќе ја процени комплексноста на повредата на коленото

Опсервер - 18.10.2020

Ливерпул, 18 октомври 2020 () – Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк се повреди на натпреварот од 5. коло во Премиер лигата против Евертон (2-2). По натпреварот, фудбалерот отиде во болница, каде го сликаа повреденото колено.

Фотографија која ќе го растажи секој навивач на Ливерпул, но некои работи едноставно се случуваат

Sport M - 18.10.2020

Ливерпул синоќа имаше многу несреќи на гостувањето кај Евертон. Освен што беше поништен голот на Хендерсон поради милиметарскиот офсајд на Мане во судиското надополнување кога резултат 2:2, уште потежок е фактот за „црвените“ дека можеби го загубија ...

Ван дер Сар во одбрана на Клоп: Ова не е повеќе фудбал, ВАР-технологијата замина во друг правец

Gol.mk - 18.10.2020

Легендарниот голман на Манчестер Јунајтед и сегашен директор во Ајакс , Едвин ван дер Сар застана на страната на Јирген Клоп, по вчерашната спорна ситуација од дербито меѓу Ливерпул и Евертон .

Клоп по повредата на Ван Дајк: Не е добро…, ќе биде тешко сезонава

Екипа - 18.10.2020

Вирџил Ван Дајк, еден од клучните фудбалери на Ливерпул, заработи тешка повреда уште во 6. минута на вчерашниот натпревар со Евертон во Премиерлигата. Ван Дајк мораше да ја напушти играта, а по натпреварот беше соопштено дека ќе мора да паузира ...

Ван дер Сар збесна по Мерсисајд дербито и чудната одлука на ВАР: Ова не е фудбал..

Дерби - 18.10.2020

Поранешниот легендарен голман на Ајакс, Јувентус и Манчестер Јунајтед, Едвин Ван дер Сар упати жестока критика до ВАР системот и начинот на кој тој се применува. Сега спортскиот директор на Ајакс остана зачуден, како и многу други фудбалски ...

(ФОТО) Слика која ќе ги растажи навивачите на Ливерпул

Спортклуб - 18.10.2020

Ливерпул синоќа на гостувањето кај Евертон доживеа голема несреќа. Освен што беше поништен погодокот на Хендерсон поради милиметарски офсајд на Мане во продолжението при 2:2, уште потешко на „Црвените“ им паѓа фактот дека можеби до крајот на ...

Ван дер Сар: Ова не е поентата на ВАР, ова е нефудбалски

Екипа - 18.10.2020

Легендарниот голман, Едвин Ван Дер Сар кој долги години беше дел од Премиер-лигата се огласи на Твитер по дербито меѓу Ливерпул и Евертон по спорната ситуација во кој на тимот на Јирген Клоп поради офсајд не му беше признат гол во последните секунди ...

Фотографија која ќе ги растажи фановите на Ливерпул 📷

Спортски - 18.10.2020

Ливерпул синоќа во градското дерби против Евертон одигра 2-2, но многу потешко на „црвените“ им падна фактот што за долго време ќе го загубат дефанзивецот Вирџил ван Дајк. Еден од најдобрите дефанзивци во светот заработи тешка повреда по судирот со ...

Голманот на Евертон се извини за бруталниот старт врз Ван Дајк, сезоната е завршена за Холанѓанецот

Дриблинг - 18.10.2020

Голманот на Евертон, Џордан Пикфорд, се извини за бруталниот старт врз ногата на дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил Ван Дајк, кој поради тоа рано го напушти вчерашното Мерсисајд дерби и според последните информации најверојатно ќе го пропушти ...

Фотографија која ќе ги растажи сите навивачи на Ливерпул 📷

СуперСпорт - 18.10.2020

Ливерпул синоќа во градското дерби против Евертон одигра 2-2, но по мечот дозна многу лоши вести затоа што нивниот дефанзивец Вирџил ван Дајк најверојатно ќе паузира до крајот на сезоната.

Хендерсон го нападна ВАР системот, Ливерпул побара истрага

Спортски - 18.10.2020

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон го нападна ВАР системот после дербито со Евертон и тврди дека намерно се искривуваат линиите за ситуацијата да изгледа како офсајд. Вчера, ВАР не го призна неговиот веројатно победнички гол за 3: 2 против ...

Хендерсон: ВАР намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд

Опсервер - 18.10.2020

Ливерпул, 18 октомври 2020 () – Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, не смета дека ВАР „игра“ според правилата. Вчера, видео-технологијата не го призна неговиот веројатно победнички гол за 3: 2 против Евертон (2: 2) во градското дерби од Премиер ...

Ужасни прогнози од Ливерпул, Ван Дијк ги скина лигаментите!?

SportMedia - 18.10.2020

Вирџил Ван Дијк можеби ќе треба да отсуствува до крајот на тековната сезона затоа што повредата со која се здоби на вчерашното дерби против Евертон кое заврши 2:2, му носи скинати лигаменти.

ВИДЕО: Повредата на Ван Дајк во судирот со Пикфорд

Sport M - 17.10.2020

Вирџил Ван Дајк не можеше да го продолжи мечот со Евертон по остриот старт на Џордан Пикфорд, сепак, голманот на Евертон не доби црвен картон, бидејќи фаулот се случи во моментот кога играта беше ...

На „Енфилд“ сите се во неверување откако беше откриено колку време Ван Дајк ќе паузира

Sport M - 17.10.2020

Ливерпул денес постигна бод на „Гудисон Парк“ против Евертон, но сè остана во сенка на тешката повреда на Вирџил ван Дајк. Стоперот на Ливерпул го повреди коленото во раните фази на мечот по судирот со домашниот голман Пикфорд.

Во Ливерпул загрижени за Ван Дајк, медиумите велат може да ја пропушти цела сезона!?

SportMedia - 17.10.2020

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека чека вести за сериозните повреди на Вирџил ван Дајк и Тијаго Алкантара. И двајцата се повредија по жестоки стартови на фудбалерите на Евртон на денешното градско дерби во Ливерпул.

Клоп дозна ужасни вести: Познато колку ќе паузира Ван Дајк!

Sport 1 - 17.10.2020

Еден од најдобрите дефанзивци во светот Вирџил Ван Дајк рано го заврши градското дерби против Евертон (2-2) на „Гудисон парк“, откако заработи повреда по судирот со голманот Џордан Пикфорд.

Катастрофа за Ливерпул: Крај на сезоната за Ван Дајк

Слободен Печат - 17.10.2020

Ливерпул денеска освен што не победи во градското дерби против Евертон поради ВАР технологијата, туку остана и без својот најдобар дефанзивец, Вирџил ван Дајк за кого е завршена сезоната. В ан Дајк на теренот против градскиот ривал помина само 11.

Најцрното сценарио за Клоп, познато колку ќе отсуствува Ван Дајк!

Спортманија - 17.10.2020

Се чини дека повредата на стоперот е тешка Ливерпул загуби многу повеќе од три бода во градското дерби против Евертон. Вирџил Ван Дајк ги скина вкрстените лигаменти на коленото и го очекува пауза до осум месеци.

Милиметри го спасија Евертон од пораз против Ливерпул

Опсервер - 17.10.2020

Евертон и Ливерпул, во петтото коло, одиграа 2:2 во на „Мерсисајд“ дербито. Актуелниот шампион притив лидерот во Премиер лигата два пати водеше на „Гудисон“ меѓутоа ВАР го „спаси“ Евертон од пораз. Ливерпул по 135 секунди го шокираше противникот.

Клоп: Некој да ми објасни зошто е поништен голот на Хендерсон

Опсервер - 17.10.2020

Евертон и Ливерпул во натпревар пол со возбудувања одиграа 2:2. Актуелните шампиони два пати водеа, а Евертон два пати се враќаше во натпреварот. Ливерпул постигнаа гол во 93 минута кој ВАР го поништи.

Ван Дајк може да го пропушти остатокот од сезоната поради скинат вкрстен лигамент

Sport M - 17.10.2020

Ливерпул, 17 октомври 2020 (МИА) – Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, ја повреди ногата против Евертон (2:2) во натпреварот од 5 .коло од Премиер лигата. Според „Дејли мејл“ постојат информации дека по стартот на голманот на „карамелите“ ...

Ван Дајк може да го пропушти остатокот од сезоната поради скинат вкрстен лигамент

Сител - 17.10.2020

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, ја повреди ногата против Евертон (2:2) во натпреварот од 5 .коло од Премиер лигата. Според „Дејли мејл“ постојат информации дека по стартот на голманот на „карамелите“ Џордан Пикфорд, Ван Дајк, ги скинал ...

Проблем за Ливерпул, повредата на Ван Дај е сериозна

Опсервер - 17.10.2020

Вирџил ван Дајк по само десет минути го заврши дербито со Евертон. Капитенот на Ливерпул доби удар во коленото од голманот на Евертон Џордан Пикфорд, а целата ситуација не беше санкционирана со пенал и црвен картон за голманот бидејќи во почетокот ...

Ван Дајк може да го пропушти остатокот од сезоната поради скинат вкрстен лигамент

Курир - 17.10.2020

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, ја повреди ногата против Евертон (2:2) во натпреварот од 5 .коло од Премиер лигата. Според „Дејли мејл“ постојат информации дека по стартот на голманот на „карамелите“ Џордан Пикфорд, Ван Дајк, ги скинал ...

Проблем за Ливерпул, повредата на Ван Дај е сериозна

MTM - 17.10.2020

Вирџил ван Дајк по само десет минути го заврши дербито со Евертон. Капитенот на Ливерпул доби удар во коленото од голманот на Евертон Џордан Пикфорд, а целата ситуација не беше санкционирана со пенал и црвен картон за голманот бидејќи во почетокот ...

Ван Дајк може да го пропушти остатокот од сезоната поради скинат вкрстен лигамент

А1 On - 17.10.2020

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, ја повреди ногата против Евертон (2:2) во натпреварот од 5 .коло од Премиер лигата. Според „Дејли мејл“ постојат информации дека по стартот на голманот на „карамелите“ Џордан Пикфорд, Ван Дајк, ги скинал ...

Шок за Ливерпул, заврши сезоната за Вирџил ван Дајк!? (ВИДЕО)

Во Центар - 17.10.2020

Лоши вести за Ливерпул, Вирџил ван Дајк ги скинал предните вкрстени лигаменти, повреда поради која ќе биде седум до осум месеци во аут со што практично е завршена сезоната за него. По еден остар старт на Пикфорд, Ван Дајк предвреме го заврши ...

Ван Дајк може да ја пропушти целата сезона по “крвничкиот“ старт на Пикфорд

Република - 17.10.2020

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, ја повреди ногата против Евертон (2:2) во натпреварот од 5 .коло од Премиер лигата. Според „Дејли мејл“ постојат информации дека по стартот на голманот на „карамелите“ Џордан Пикфорд, Ван Дајк, ги скинал ...

Ван Дајк може да го пропушти остатокот од сезоната поради скинат вкрстен лигамент

Либертас - 17.10.2020

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, ја повреди ногата против Евертон (2:2) во натпреварот од 5 .коло од Премиер лигата. Според „Дејли мејл“ постојат информации дека по стартот на голманот на „карамелите“ Џордан Пикфорд, Ван Дајк, ги скинал ...

Ван Дајк може да го пропушти остатокот од сезоната поради скинат вкрстен лигамент

4NEWS - 18.10.2020

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, ја повреди ногата против Евертон (2:2) во натпреварот од 5 .коло од Премиер лигата. Според „Дејли мејл“ постојат информации дека по стартот на голманот на „карамелите“ Џордан Пикфорд, Ван Дајк, ги скинал ...

Ван Дајк на штаки си замина од болница, прогнозите се дека ќе отсуствува 7-8 месеци

MakPress - 18.10.2020

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, ја повреди ногата против Евертон (2:2) во натпреварот од 5 .коло од Премиер лигата. Според „Дејли мејл“ постојат информации дека по стартот на голманот на „карамелите“ Џордан Пикфорд, Ван Дајк, ги скинал ...

Хендерсон: ВАР намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд

Sport M - 18.10.2020

Ливерпул, 18 октомври 2020 (МИА) – Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, не смета дека ВАР „игра“ според правилата. Вчера, видео-технологијата не го призна неговиот веројатно победнички гол за 3: 2 против Евертон (2: 2) во градското дерби од ...

Хендерсон: ВАР намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд

Либертас - 18.10.2020

– Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, не смета дека ВАР „игра“ според правилата. Вчера, видео-технологијата не го призна неговиот веројатно победнички гол за 3: 2 против Евертон (2: 2) во градското дерби од Премиер лигата.

Хендерсон: ВАР намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд

А1 On - 18.10.2020

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, не смета дека ВАР „игра“ според правилата. Вчера, видео-технологијата не го призна неговиот веројатно победнички гол за 3: 2 против Евертон (2: 2) во градското дерби од Премиер лигата.

Хендерсон: ВАР намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд

+инфо - 18.10.2020

Мислам дека ВАР понекогаш намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд. Не знам точно како го прават тоа, но го имам видено и порано. Мора да биде офсајд, сите го сакаат тоа, рече играчот за врска.

Хендерсон: ВАР намерно ги искривува линиите за да изгледа како офсајд

Денешен - 18.10.2020

Капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон, не смета дека ВАР „игра“ според правилата. Вчера, видео-технологијата не го призна неговиот веројатно победнички гол за 3: 2 против Евертон (2: 2) во градското дерби од Премиер лигата.