TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jaguar : F-Pace освежен

Авто Магазин - 15.09.2020

F-Pace доживеа затегнување на борите кое му донесе далеку по свеж изглед и самоуверен настап. Од аспект на техниката воведени се плаг-ин хибридна верзија додека останатите погонски групи останаа непроменети доколку се изземат намалените издувни ...

Што е ново во освежениот SUV F-Pace на Jaguar?

Кајгана - 15.09.2020

Во британската автомобилска компанија Jaguar сметат дека уште е рано за нова генерација на нивниот најголем SUV модел, кој по освежувањето и понатаму е една од најатрактивните опции во овој сегмент.

Jaguar подготви темелно освежување за супер-популарниот F-Pace!

CARClub - 15.09.2020

F-Pace е најпопуларниот модел на Jaguar, па британскиот бренд подготви екстензивно освежување кое покрај визуелните измени и освежениот ентериер, носи и нови мотори и нови технологии. Визуелните измени започнуваат со новите LED предни светла со ...

Jaguar F-Pace доби свое освежување

Авто Плус - 15.09.2020

Jaguar го претстави освежениот F-Pace за 2021 година кој пристигнува со неколку унапредувања, промени и проширен опсег со нови мотори Визуелните промени на освежениот Jaguar F-Pace започнуваат на предниот дел и вклучуваат нов сет на Full LED предни ...