TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ за Западот: Не е проблем што мислат дека сме глупави, туку што мислат дека тие се паметни

Канал5 - 29.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва оцени дека одлуката на косовските власти за табличките е донесена со цел да се протераат Србите од северот на Косово, додека одлуката за лични карти е ускратување на правото за влез во Косово.

Вучиќ за одлуките на Приштина: Целта е да се протераат Србите од Косово

Телма - 29.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денеска по состанокот со специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак дека одлуките на Приштина во врска со српските регистерски таблички и лични карти се ...

Вучиќ: Приштина носи одлуки за протерување на Србите од Косово

360 степени - 29.06.2022

По средбата со специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека одлуките на Приштина во однос на српските регистарски таблички и лични карти имаат за цел ...

Вучиќ: Приштина планира генерален напад на северот на Косово до 1 октомври

Курир - 29.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва во Белград, по средбата со специјалниот претставник на ЕУ, Мирослав Лајчак, изјави дека властите во Приштина планираат генерален напад на северот на Косово до 1 октомври и дека имаат поддршка од ...

Вучиќ: Се планира општ напад на северот на Косово, одговорот ќе биде брз и решителен

А1 On - 29.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва се сретна со специјалниот претставник на Европската Унија за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, на кого му ги пренесе индормациите дека власта на Косово планира општ напад на Србите ...

Вучиќ очекува напад врз Србите на Косово до 1. октомври: Ќе се случи нова „Бура“, нов прогон

Слободен Печат - 29.06.2022

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва се состана со специјалниот претставник на Европската унија за дијалогот Белград – Приштина Мирослав Лајчак кој пристигна во тродневна посета на српската престолнина.

Вучиќ: Не е проблемот што мислат дека сме глупави, туку тоа што сметаат дека тие се паметни

Press24 - 29.06.2022

Александар Вучиќ имаше средба со европретставникот Мирослав Лајчак, по која се обрати пред новинарите. Вучиќ кажа дека албанското раководство на Косово добило поддршка од неколку земји, меѓу кои се Германија, Велика Британија и други.

Вучиќ: Приштина подготвува општ напад на северот на Косово од 1. октомври

Макфакс - 29.06.2022

Српскиот претседател Александар Вучиќ се обрати до јавноста во врска со одлуката на косовските власти да ги забранат српските лични карти и по 30 септември годинава да ја укинат важноста на регистарските ознаки со имиња на српски градови „КМ“ „ГЛ“ ...

Вучиќ тврди дека се планира општ напад на северот на Косово

Независен - 29.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека владата на Косово дала рок за пререгистрација на српските регистарски таблички до крајот на септември, што значи, како што рече, дека планираат генерален напад на северот на Косово ...

Вучиќ: Се подготвува нова „Олуја“, Приштина сака да ги избрка Србите од северно Косово

24Инфо - 29.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва се обрати до јавноста во врска со новите одлуки на Приштина за забрана на српските лични карти и по 30 септември за укинување на важноста на регистарските таблички со имињата на српските градови ...

Вучиќ: Приштина планира општ напад на северот на Косово

Локално - 29.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва оцени дека одлуките на косовските власти за табличките се донесени со цел да се протераат Србите од северот на Косово, додека одлуката за личните карти е скратување на правото за влез во Косово.

Вучиќ и американскиот амбасадор Хил за Отворен Балкан и осудата на руската агресија врз Украина

Опсервер - 28.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го прими амбасадорот на САД во Белград, Кристофер Хил, со кого разговараше за билатералните односи, евроинтеграциите на Србија, дијалогот на Белград и Приштина, Отворен Балкан и осудата на руската агресија ...

Вучиќ и американскиот амбасадор Хил за Отворен Балкан и осудата на руската агресија врз Украина

А1 On - 28.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го прими амбасадорот на САД во Белград, Кристофер Хил, со кого разговараше за билатералните односи, евроинтеграциите на Србија, дијалогот на Белград и Приштина, Отворен Балкан и осудата на руската агресија ...

САД очекува од Србија осуда на руската агресија врз Украина

Фокус - 28.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го прими амбасадорот на САД во Белград, Кристофер Хил, со кого разговараше за билатералните односи, евроинтеграциите на Србија, дијалогот на Белград и Приштина, Отворен Балкан и осудата на руската агресија ...

Вучиќ и американскиот амбасадор Хил за Отворен Балкан и осудата на руската агресија врз Украина

Слободен Печат - 28.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го прими амбасадорот на САД во Белград, Кристофер Хил, со кого разговараше за билатералните односи, евроинтеграциите на Србија, дијалогот на Белград и Приштина, Отворен Балкан и осудата на руската агресија ...

Вучиќ и американскиот амбасадор Хил за Отворен Балкан и осудата на руската агресија врз Украина

Во Центар - 28.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го прими амбасадорот на САД во Белград, Кристофер Хил, со кого разговараше за билатералните односи, евроинтеграциите на Србија, дијалогот на Белград и Приштина, Отворен Балкан и осудата на руската агресија ...

Вучиќ - Хил: Отворен Балкан е добар проект за зајакнување на партнерството

MakPress - 28.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го прими амбасадорот на САД во Белград, Кристофер Хил, со кого разговараше за билатералните односи, евроинтеграциите на Србија, дијалогот на Белград и Приштина, Отворен Балкан и осудата на руската агресија ...

САД очекува од Србија осуда на руската агресија врз Украина

Либертас - 28.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го прими амбасадорот на САД во Белград, Кристофер Хил, со кого разговараше за билатералните односи, евроинтеграциите на Србија, дијалогот на Белград и Приштина, Отворен Балкан и осудата на руската агресија ...

САД очекува од Србија осуда на руската агресија врз Украина

Вечер Прес - 28.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го прими амбасадорот на САД во Белград, Кристофер Хил, со кого разговараше за билатералните односи, евроинтеграциите на Србија, дијалогот на Белград и Приштина, Отворен Балкан и осудата на руската агресија ...

Вучиќ и американскиот амбасадор Хил за Отворен Балкан и осудата на руската агресија врз Украина

Frontline - 28.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го прими амбасадорот на САД во Белград, Кристофер Хил, со кого разговараше за билатералните односи, евроинтеграциите на Србија, дијалогот на Белград и Приштина, Отворен Балкан и осудата на руската агресија ...

Вучиќ: Приштина подготвува општ напад на северот на Косово

Press24 - 29.06.2022

Српскиот претседател Александар Вучиќ се обрати до јавноста во врска со одлуката на косовските власти да ги забранат српските лични карти и по 30 септември годинава да ја укинат важноста на регистарските ознаки со имиња на српски градови „КМ“ „ГЛ“ ...

Вучиќ тврди дека се подготвува нова „Олуја“ – општ напад на северот на Косово

Фокус - 29.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва се обрати до јавноста во врска со новите одлуки на Приштина за забрана на српските лични карти и по 30 септември за укинување на важноста на регистарските таблички со имињата на српските градови ...

Вучиќ: Приштина планира општ напад на северот на Косово

Сител - 29.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека владата на Косово дала рок за пререгистрација на српските регистарски таблички до крајот на септември, што значи, како што рече, дека планираат генерален напад на северот на Косово ...

Вучиќ вели дека ќе има напад на северот на Косово до 1 октомври

Фактор - 29.06.2022

Српскиот претседател Александар Вучиќ тврди дека се планира општ напад на северот на Косово. Toj вечерва изјави дека владата на Косово дала рок за пререгистрација на српските регистарски таблички до крајот на септември, што значи, како што рече, ...

Вучиќ: Се подготвува нова „бура“ до 1-ви октомври, Приштина сака да ги избрка Србите од северно Косово - одговорот ќе ...

Точка - 29.06.2022

Српскиот претседател во обраќање до нацијата изјави дека веќе не може да го издржи притисокот на западните земји околу Косово и дека Американците биле најмалку арогантни. Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека владата на ...

Вучиќ: Приштина носи одлуки за протерување на Србите од Косово

Либертас - 29.06.2022

По средбата со специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Мирослав Лајчак, српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека одлуките на Приштина во однос на српските регистарски таблички и лични карти имаат за цел ...

ВУЧИЌ И СЕ ОБРАТИ НА ЈАВНОСТА: Нов обид на Косово етнички да го исчисти од Срби

Денешен - 29.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва се обрати до јавноста во врска со новите одлуки на Приштина за забрана на српските лични карти и по 30 септември за укинување на важноста на регистарските таблички со имињата на српските градови ...

Вучиќ преупредува дека Приштина планира генерален напад на северот на Косово до почетокот на октомври

Нетпрес - 29.06.2022

Спрскиот претседател Србија, Александар Вучиќ во срадата вечерта во Белград, по средбата со специјалниот претставник на Евроспката унија, Мирослав Лајчак, изјави дека лабснаките властите во Приштина планираат генерален напад на северот на ...

Вучиќ: Приштина планира генерален напад на северот на Косово до 1 октомври

Република - 29.06.2022

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва во Белград, по средбата со специјалниот претставник на ЕУ, Мирослав Лајчак, изјави дека властите во Приштина планираат генерален напад на северот на Косово до 1 октомври и дека имаат поддршка од ...