TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пресврт со времето, заборавете на сонцето: Студен бран кон Македонија

Press24 - 11.02.2019

Времето оваа недела целосно се менува, по сонцето, следат дожд и снег. Што се однесува до температурите, минимумот речиси секаде ќе бидат под -10 а дневната ќе порасне најмногу до +7 степени Целзиусови.

Времето денеска: сончево, па облачно

Р.С.Европа - 11.02.2019

Во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, преку денот со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

ЗИМАТА Е УШТЕ МЕЃУ НАС: Неделава големи промени во временската прогноза

Фактор - 11.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема д ави се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...

Вонредна најава: Еве какво време не очекува наредните денови

Lady - 11.02.2019

Денес низ земјава ќе започне да дува умерен до наместа и засилен јужен и југозападен ветер, што воедно ќе биде и најава за промената која допрва следи. Очекуваме локално удари на ветер и од над 80 км/ч.

УХМР издаде најново метео предупредување

Centar - 11.02.2019

Во понеделник ќе дува засилен јужен ветер, во западните делови со брзина од 80км/час, најавува УХМР во своето најново метео предупредување. Попладне од запад ќе започнат врнежи од дожд, кои на места ќе бидат и поројни.

Славчо Попоски: ОГРОМНА промена на времето од 16°C на -12°C – доаѓа вистинска зима и СИЛЕН ветер од над 70 км/час

1tv - 10.02.2019

Во текот на утрешниот ден ќе дува засилен ветер од јужен правец кој на моменти на некои места ќе достигнува брзина од над 70 км/час, сето ова ќе биде најава за нагла и голема промена на времето која треба да се случи утре кон крајот на денот и ...

Утре 10 степени, од вторник максималната темепратура 2

OhridNews - 10.02.2019

Времето во Охрид во текот на првиот ден од идната седмица ќе биде врнежливо со дневна темепратура од 10 степени. Од вторник ќе има опаѓање на температурите и променливо време, а во четврток ќе има услови и за повремени врнежи од снег.

Сончево со југозападен ветер, температурата ќе се искачи до +16 степени

24 Вести - 10.02.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен југозападен ветер. Утринската температура ќе биде во интервал од минус шест до нула степени, а дневната максимална ќе достигне 16 степени Целзиусови.

Студ, провејување на снег и СИЛЕН северен ветер носи новата недела – Попоски со детална анализа на времето (најнова)

1tv - 10.02.2019

Самиот почеток на новата недела како што веќе најавивме ни носи невообичаено топло време за овој дел од годината и изразено јужно и југозападно воздушно струење, максималните температури во текот на утрешниот ден ќе се искачат во интервалот од 10 до ...

Претпладне облачно, попладне поројни врнежи од дожд

МКД - 11.02.2019

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а преку денот со засилен јужен ветер. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд кои на места ќе бидат и поројни.

По сончевиот викенд, драстични промени во временската прогноза

Курир - 11.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема д ави се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...

Времето сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер

Н.Македонија - 09.02.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб променлив ветер. По одделни котлини во утринските часови ќе има појава на магла. Утринската температура ќе се движи од минус седум до два, а дневната од четири до 13 степени.

Викендов студено време, од понеделник дожд, од среда снег

Курир - 09.02.2019

Минималните температури денес ќе бидат од -7 до 2 степени, а максималните од 6 до 13 степени. Во недела максималните температури ќе се движат во распонот од 8 до 16 степени. Сепак високите температури нема да се задржат и во текот на следната недела.

ВОНРЕДНО биометео на Славчо Попоски – погледнете што ќе предизвика наглата промена на времето која доаѓа

1tv - 09.02.2019

Наглата промена на времето која треба да се случи во текот на ноќта понеделник кон вторник ќе предизвика значително понепоболни биометеоролошки прилики во државава, односно кај поголем дел од граѓаните, особено кај метеопатите пак можна е појава на ...

Драстична промена на времето во Македонија – Силен ветер и снег низ цела Македонија

Centar - 09.02.2019

Времето утре ќе биде, Сончево со мала облачност и со слаб до умерен југозападен ветер со дневни температури од 10 до 16 степени. Сепак во понеделник УХМР најавува драстична промена на времето, кога во текот на денот се најавува засилен јужен ветер ...

Денес сончево со умерена облачност, од вторник нов студен бран

Скопје1 - 09.02.2019

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 4 до 13 степени.

Викендов стабилно, од понеделник врнежи и пад на температурите

Пулс24 - 09.02.2019

Денес и утре времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури. Минималните денес ќе се движат од -7 до 2 степени, а максималните од 6 до 13 степени. За недела се прогнозираат за степен-два пониски температури, максималните ќе достигнат од 8 до ...

Сончев викенд

OhridNews - 25.05.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен западен ветер, особено изразен во западните делови. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд.

Славчо Попоски: ОГРОМНА промена на времето од 16°C на -12°C – доаѓа вистинска зима и СИЛЕН ветер од над 70 км/час

Либертас - 10.02.2019

Во текот на утрешниот ден ќе дува засилен ветер од јужен правец кој на моменти на некои места ќе достигнува брзина од над 70 км/час, сето ова ќе биде најава за нагла и голема промена на времето која треба да се случи утре кон крајот на денот и ...

Сончево со температурата до +16 степени

Локално - 10.02.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен југозападен ветер. Утринската температура ќе биде во интервал од минус шест до нула степени, а дневната максимална ќе достигне 16 степени Целзиусови.

Студен бран кон Македонија: Паѓаат температурите, снег и ветер кој сече

Press24 - 10.02.2019

Самиот почеток на новата недела како што веќе најавивме ни носи невообичаено топло време за овој дел од годината и изразено јужно и југозападно воздушно струење, максималните температури во текот на утрешниот ден ќе се искачат во интервалот од 10 до ...

По сончевиот викенд, драстични промени во временската прогноза

Пулс24 - 11.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема д ави се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...

Викенд временска прогноза - времето целосно се менува

Press24 - 09.02.2019

Минималните температури денес ќе бидат од -7 до 2 степени, а максималните од 6 до 13 степени. Во недела максималните температури ќе се движат во распонот од 8 до 16 степени. Сепак високите температури нема да се задржат и во текот на следната недела.

ВОНРЕДНО биометео на Славчо Попоски – погледнете што ќе предизвика наглата промена на времето која доаѓа

Либертас - 09.02.2019

Наглата промена на времето која треба да се случи во текот на ноќта понеделник кон вторник ќе предизвика значително понепоболни биометеоролошки прилики во државава, односно кај поголем дел од граѓаните, особено кај метеопатите пак можна е појава на ...

Сончево време со слаб југозападен ветер

Н.Македонија - 10.02.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб југозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус шест до нула, а дневната од пет до 16 степени. Во Скопје, слично време, сончево со мала облачност и со слаб југозападен ...

Денеска уживајте во сонцето, од вторник промена на времето

Скопје инфо - 09.02.2019

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 4 до 13 степени.

Подгответе се за промена на времето

Фактор - 09.02.2019

Времето денеска во Македонија ќе биде стабилно со ниски утрински температури. Минималните температури денес ќе се движат од -7 до 2 степени, а максималните од 6 до 13 степени. За утре се најавуваат за степен-два пониски температури, максималните ќе ...

Стабилно и суво време, од понеделник пад на температурите и дожд

ТВ21 - 09.02.2019

Викендот ќе биде стабилно со ниски утрински температури од -7 ди 2 степени, а максималните од 6 до 13 степени. За недела се прогнозираат за степен-два пониски температури, максималните ќе достигнат од 8 до 16 степени Од понеделник се очекуваат ...

Студ, провејување на снег и СИЛЕН северен ветер носи новата недела – Попоски со детална анализа на времето (најнова)

Либертас - 10.02.2019

Самиот почеток на новата недела како што веќе најавивме ни носи невообичаено топло време за овој дел од годината и изразено јужно и југозападно воздушно струење, максималните температури во текот на утрешниот ден ќе се искачат во интервалот од 10 до ...

Неделава големи промени во временската прогноза

Скопје инфо - 11.02.2019

Ако сонцето кое викендов го врати расположението и ви ги тргна мислите од студената зима, не радувајте се многу. Временската прогноза која допрва следи нема д ави се допадне многу. Метеоролозите најавуваат промени а денеска се очекува и силен ветер ...

Викендов студено време, од понеделник дожд, од среда снег

Сител - 09.02.2019

Минималните температури денес ќе бидат од -7 до 2 степени, а максималните од 6 до 13 степени. Во недела максималните температури ќе се движат во распонот од 8 до 16 степени. Сепак високите температури нема да се задржат и во текот на следната недела.

Нов студен бран кон Македонија: Подгответе се за голема и нагла промена

Press24 - 09.02.2019

За време на овој викенд под влијание на стабилна, сува и релативно топла воздушна маса од југ ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, наутро и во претпладневните часови по одделни котлини ќе има услови за појава на магла и на ниска ...

Сончево со мала облачност, од утре промена на времето

Скопје1 - 10.02.2019

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен претежно западен ветер, особено изразен во западните делови. Температурата ќе се движи од 6 до 16 степени. Во Скопје сончево со мала облачност и температури од -3 до 12 ...

Уживајте уште денеска во сонцето – Следува нова промена

Скопје24 - 09.02.2019

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Температурата ќе се движи од 4 до 13 степени.

Славчо Попоски: Подгответе се на НАГЛА и ГОЛЕМА промена на времето од вторник – Студениот бран доаѓа

Скопје24 - 09.02.2019

За време на овој викенд под влијание на стабилна, сува и релативно топла воздушна маса од југ ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, наутро и во претпладневните часови по одделни котлини ќе има услови за појава на магла и на ниска ...

Сончево време со слаб ветер

Сител - 10.02.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб југозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус шест до нула, а дневната од пет до 16 степени. Во Скопје, слично време, сончево со мала облачност и со слаб југозападен ...

Сончево време, од утре заладување и снег

Макфакс - 10.02.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец, особено изразен во западните делови, соопшти УХМР. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16 степени.

Нов студен бран кон Македонија: Подгответе се за голема и нагла промена

Centar - 09.02.2019

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Додека утре, требада очекуваме сончево со мала облачност и со слаб до умерен ...

По топлиот викенд, нагла промена на времето – од вторник нов студен бран

Вечер - 09.02.2019

За време на овој викенд под влијание на стабилна, сува и релативно топла воздушна маса од југ ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, наутро и во претпладневните часови по одделни котлини ќе има услови за појава на магла и на ниска ...

Следи постудено време со силен ветер и дожд

Макфакс - 10.02.2019

Утре во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер кој во западните делови ќе достигнува брзина од 80км/час. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд, кои на места ќе бидат и поројни.

Денес сончево, од утре снег и заладување

МКД - 10.02.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец, особено изразен во западните делови, соопшти УХМР. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16 степени.

Сончево време со слаб ветер

Нетпрес - 10.02.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб југозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус шест до нула, а дневната од пет до 16 степени. Во Скопје, слично време, сончево со мала облачност и со слаб југозападен ...

Денес до 16 степени, утре засилен јужен ветер и до 80км/час

+инфо - 09.02.2019

Денес времето ќе биде стабилно и суво со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст, максималната дневна ќе достигне 16 степени Целзиусови, прогнозираат од УХМР. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Од вторник подгответе се за студен бран!

iPortal - 09.02.2019

За време на овој викенд под влијание на стабилна, сува и релативно топла воздушна маса од југ ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност, наутро и во претпладневните часови по одделни котлини ќе има услови за појава на магла и на ниска ...

Следи постудено време со силен ветер и дожд

А1 On - 10.02.2019

Утре во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер кој во западните делови ќе достигнува брзина од 80км/час. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи од дожд, кои на места ќе бидат и поројни.

Од утре заладување и снег

А1 On - 10.02.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец, особено изразен во западните делови, соопшти УХМР. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 16 степени.

Денес сочево и ведро, од вторник снег и големи промени на температурата

Скопје инфо - 10.02.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб југозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус шест до нула, а дневната од пет до 16 степени. Во Скопје, слично време, сончево со мала облачност и со слаб југозападен ...

Денес врнежи од дожд и ветер до 80 километри на час, од утре снег

Скопје1 - 11.02.2019

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, преку денот со засилен јужен ветер особено во западните делови, каде ќе достигнува брзина и до 80км/час. Во попладневните часови облачноста ќе се зголеми и од запад ќе започнат врнежи ...

Денеска вистинска пролет – Од утре силен ветер и снег низ цела Македонија

Скопје24 - 10.02.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен југозападен ветер со дневни температури од 10 до 16 степени. Сепак во понеделник УХМР најавува драстична промена на времето, кога во текот на денот се најавува засилен јужен ветер ...