TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мбапе донирал 30 000 евра за наоѓање на Сала

Канал5 - 11.02.2019

И натаму не се знае како настрада фудбалерот на кардиф , Емилијано Сала, а телото на пилотот се уште не е најдено во водите на Ла Манш. Авионот во кој се возеле Сала и пилотот , на враќање кон Кардиф од Нант , каде фудбалерот се простувал од својот ...

Килијан Мбапе има големо срце: Со уште еден за него мал гест ја воодушеви јавноста

Спортски - 11.02.2019

Телото на пилотот кој го управуваше авионот со кој леташе Емилијано Сала, Дејв Иботсон се уште не е пронајдено за разлика од она на Аргентинецот кое истражителите го пронајдоа во остатоците од авионот.

Резултатите од обдукцијата ја открија причината за смртта на Емилијано Сала

СуперСпорт - 11.02.2019

Откако беше утврдено дека извлеченото тело од водите на Ламанш е на Емилијано Сала, денес пристигнаа и резултатите од обдукцијата кои покажаа од што починал фудбалерот кој требаше да биде засилување на Кардиф.

Позната причината за смртта на Емилијано Сала, а кога ќе дознаете како е идентификуван ќе ви се распара срцето… (ФОТО)

Курир - 11.02.2019

Во петокот беше идентификувано телото на Емилијано Сала кое беше пронајдено во т авион две недели по неговото исчезнување. Фудбалерот неколку дена пред смртта потпиша договор и трансфер со англискиот клуб Кардиф.

Форензичарите ги обелоденија причините за смртта на Сала

Gol.mk - 11.02.2019

Пред една седмици и официјално беше соопштено дека Емилијано Сала е починат, откако неговото тело беше пронајдено во потонатиот авион во Англискиот канал. Фудбалскиот свет сè уште тагува за загубениот живот на аргентинскиот фудбалер, а денес ...

Аргентинскиот фудбалер идентификуван по отпечаток од прст

Макфакс - 11.02.2019

Аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала починал од повреди на главата, а неговото тело е идентификувано по отпечататок од прст, изјави судскиот вештак Јан Пери. Неговото тело било извлечено неколку дена откако авионот во кој се наоѓал, беше пронајден ...

Сала починал од повреди на главата, идентификуван според отпечатоците

Слободен Печат - 11.02.2019

За да биде ситуацијата уште поиронична, тој на своите пријатели, пред да тргне кон Кардиф им оставил говорна порака во која вели: „Авионов изгледа како да ќе се распадне“. Според вештачењето на телото на трагично загинатиот фудбалер Емилијано Сала, ...

Завршена обдукцијата на Сала, мала е веројатноста да го има преживеано падот

Бриф - 11.02.2019

Откако телото на трагично починатиот аргентински фудбалер Емилијано Сала беше извлечено од авионот, англиските медиуми објавија дека завршена е и обдукцијата. Од направените анализи се покажало дека Сала имашал повреди на главата и торзото, кои ...

Резултати од аутопсијата: Форензичарите ја открија точната причина за смртта на Сала

Дерби - 11.02.2019

Емилијано Сала изминатава недела и официјално беше прогласен за починат откако излезе дека пронајденото безживотно тело во потонатиот авион е она на аргентинскиот напаѓач, а неколку дена по првичната објава на англиската полиција, денеска пристигна ...

Завршена обдукцијата на телото на Сала: Познато од какви повреди починал фудбалерот

Спортски - 11.02.2019

Eмилијано Сала го изгуби животот во падот на авионот на 21-ви јануари кога леташе од Нант кон Кардиф. Аргентинскиот напаѓач неколку дена претходно потпиша за Кардиф каде што пристигна од Нант за 17 милиони евра, но потоа се случи трагедијата која го ...

Сала загинал од страшни повреди на главата и бил идентификуван со отпечатоци на прстите

TopSport - 11.02.2019

Емилијано Сала загинал од повреди на главата и градите и морал да биде идентификуван преку отпечатоците на прстите, покажала аутопсијата на неговото тело во Дорсет, Велика Британија. Сала, кој само што направи трансфер од Нант во Кардиф сити, леташе ...

Повредите на главата и телото кобни за Сала

OhridNews - 11.02.2019

Тешките повреди на главата и градите биле фатални по животот на Емилијано Сала во авионската несреќа која го шокираше и соедини спортскиот свет. Телото на аргентинскиот фудбалер пронајдено беше во трупот од авионот кој беше на дното од каналот Ла ...

Кардиф поради Емилијано Сала го откажа патувањето во Тенерифе

СуперСпорт - 11.02.2019

Фудбалерите на Кардиф нема да патуваат кај Тенерифе, а така сакаат да покажат почит кон настраданиот Емилијано Сала. Сала стана најскапото засилување на Кардиф во јануари, а само неколку дена подоцна доживеа голема несреќа, откако му се урна авионот ...

Обдукцијата е завршена: Сала починал поради повреди на главата

Sport 1 - 11.02.2019

По двонеделна потрага беше пронајден авионот со кој Емилијано Сала требаше да стигне во Кардиф и да го потпише договорот со својот нов клуб. Во авинот имаше и безживотно тело кое потоа беше идентификувано дека е на Сала.

Сала починал од повреди на главата и на градите

Екипа - 11.02.2019

Аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала починал од повреди на главата и на градите во авионската несреќа што го потресе фудбалскиот свет во изминатите неколку недели. Истрагата покажа дека телото е идентификувано со отпечаток од прст, а смртта ...

Емилијано Сала починал од повреди на главата и на градите

SportMedia - 11.02.2019

Истрагата покажа дека аргентинскиот фудбалер починал од повреди на главата и на градите во моментот кога авионот се урнал во Англискиот канал. Смртта на Емилијано Сала настанала веднаш по уривањето на авионот во Англискиот канал.

Мбапе донираше 27.000 фунти за продолжување на потрагата по исчезнатиот пилот

Gol.mk - 11.02.2019

Французинот Килиан Мбапе донираше 27.000 фунти како помош за продолжување на потрагата по пилотот Дејвид Иботсон, кој исчезна заедно со сега веќе пронајдениот Емилијано Сала. Иботсон и Сала патуваа од Нант кон Кардиф, кога авионот исчезна од радарот ...

Хуман гест на Мбапе, донираше 30.000 евра во потрагата по пилотот Иботсон

AKO - 11.02.2019

Килијан Мбапе повторно со хуман гест, донираше нови 30.000 евра , сега во потрагата по исчезнатиот пилот Дејвид Иботсон кој заедно со Емилијано Сала леташе од Нант до Кардиф . Мбапе претходно донираше 30.000 евра во приватната потрага по Емилијано ...

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот Иботсон

А1 On - 11.02.2019

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала.

Зошто Мбапе е голем? Токму поради случајот „Сала“ за кој сега донираше за друга намена

Спортклуб - 11.02.2019

Откако беше пронајдено телото на несреќниот фудбалер Емилијано Сала, сега се собраа доволно пари за да се покрене истрага и за телото на пилотот кој се уште не е пронајден во водите на Ла Манш.

Студен туш за Нант во мечот за Емилијано Сала, Монако нема среќа! (видео)

Макфакс - 10.02.2019

Фудбалерите и навивачите на Нант се простија со Емилијано Сала во емотивен неделен меч, во кој нивниот тим потоа целосно разочара на теренот и од водство од 2:0 на крајот загуби со 2:4 од Ним.

Хулигани ја исмејуваа смртта на Сала, па сега им следува жестока казна!

Sport 1 - 10.02.2019

Смртта на Емилијано Сала ја потресе светската јавност, откако неговиот авион се урна на 21 јануари во Ламанш, а вчера беа забележани грозни сцени во Премиерлигата. Саутемптон го пречека Кардиф (1-2), а двајца навивачи на домашниот тим го исмејуваа ...

Грозно: Фанови на Саутемптон се потсмеваа со трагедијата на Сала (видео)

Таратур - 10.02.2019

Трагичната смрт на аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала го трогна целиот фудбалски свет, но вчера на фудбалските терени во Англија беше видена една грозна сцена. За време на натпреварот помеѓу Саутемптон и Кардиф Сити вчера двајца приврзаници на ...

Сала загинал од страшни повреди на главата и бил идентификуван преку отпечатоци на прстите

Макфакс - 11.02.2019

Емилијано Сала загинал од повреди на главата и градите и морал да биде идентификуван преку отпечатоците на прстите, покажала аутопсијата на неговото тело во Дорсет, Велика Британија. Сала, кој само што направи трансфер од Нант во Кардиф сити, леташе ...

Решена една голема мистерија: Познато од што починал Сала

Спортклуб - 11.02.2019

Англиските медиуми попладнево носат информацја според која познати се прчините за смртта на Eмилијано Сала кој го загуби животот во падот на авионот на 21-ви јануари кога леташе од Нант кон Кардиф.

Фанови на Саутемптон се потсмеваа на смртта на Сала (видео)

Локално - 10.02.2019

Трагичната смрт на аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала го трогна целиот фудбалски свет, но имаше и луѓе кои се потсмеваа на она што му се случи на 28-годишниот стрелец. За време на натпреварот помеѓу Саутемптон и Кардиф Сити вчера двајца ...

Симпатизери на Саутемптон со летање на авион го провоцираа Кардиф (видео)

OhridNews - 10.02.2019

Двајца симпатизери на Саутемптон завршија на распит во полиција, откако на трибините на дуелот со Кардиф го провоцираа гостинскиот клуб со летање на авион. Симпатизерите алудираа на срушениот авион во кој погина фудбалерот Емилијано Сала кој го ...

Морбидно: Навивачи го имитираа авионот на Емилијано Сала

SportMedia - 10.02.2019

Двајцата фанови на Саутемптон се приведени по дуелот со Кардиф, откако за време на мечот го имитраа летот на авионот во кој животот го загуби Емилијано Сала. Ова беше прв на Кардиф по официјалната потврда дека пронајденото тело во авионот е на ...

Мбапе донираше пари за наоѓање на пилотот на Сала

Кајгана - 11.02.2019

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27.000 фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Ајботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала.

Сала загинал од страшни повреди на главата и бил идентификуван преку отпечатоци на прстите

Точка - 11.02.2019

Емилијано Сала загинал од повреди на главата и градите и морал да биде идентификуван преку отпечатоците на прстите, покажала аутопсијата на неговото тело во Дорсет, Велика Британија. Сала, кој само што направи трансфер од Нант во Кардиф сити, леташе ...

Срамно: Фанови на Саутемптон се потсмеваат со смртта на Сала (видео)

Фокус - 10.02.2019

Трагичната смрт на аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала го трогна целиот фудбалски свет, но имаше и луѓе кои се потсмеваа на она што му се случи на 28-годишниот стрелец. За време на натпреварот помеѓу Саутемптон и Кардиф Сити вчера двајца ...

Мпабе со донација од 27 илјади фунти за пронаоѓање на пилотот на авионот со Сала

+инфо - 11.02.2019

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала.

Фанови на Саутемптон се потсмеваа на смртта на Сала

+инфо - 10.02.2019

Трагичната смрт на аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала го трогна целиот фудбалски свет, но имаше и луѓе кои се потсмеваа на она што му се случи на 28-годишниот стрелец. За време на натпреварот помеѓу Саутемптон и Кардиф Сити вчера двајца ...

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот на авионот во кој загина Сала

Сител - 11.02.2019

Фудбалерот на ПСЖ, Килијан Мбапе донираше 27.000 фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Ајботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала.

Фанови на Саутемптон се потсмеваа на смртта на Сала (видео)

Либертас - 10.02.2019

Трагичната смрт на аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала го трогна целиот фудбалски свет, но имаше и луѓе кои се потсмеваа на она што му се случи на 28-годишниот стрелец. За време на натпреварот помеѓу Саутемптон и Кардиф Сити вчера двајца ...

Мбапе донираше пари за наоѓање на пилотот на Сала

24Инфо - 11.02.2019

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27.000 фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Ајботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала.

(Видео) Фанови на Саутемптон се потсмеваа на смртта на Сала

1tv - 10.02.2019

Трагичната смрт на аргентинскиот напаѓач Емилијано Сала го трогна целиот фудбалски свет, но имаше и луѓе кои се потсмеваа на она што му се случи на 28-годишниот стрелец. За време на натпреварот помеѓу Саутемптон и Кардиф Сити вчера двајца ...

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот Иботсон

Бриф - 11.02.2019

Фудбалерот на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Англискиот канал вечерта на 21 јануари кога загина фудбалерот Емилијано Сала.

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот кој го управуваше авионот на Сала

Република - 11.02.2019

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Ламанш во несреќата во кога загина и фудбалерот Емилијано Сала.

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот кој го управуваше авионот на Сала

Курир - 11.02.2019

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Ламанш во несреќата во кога загина и фудбалерот Емилијано Сала.

Мбапе донираше пари за пронаоѓање на пилотот кој го управуваше авионот на Сала

Sport M - 11.02.2019

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Ламанш во несреќата во кога загина и фудбалерот Емилијано Сала.

Нов хуман гест од страна на Мбапе

Нетпрес - 11.02.2019

Ѕвездата на Пари Сен Жермен, Килијан Мбапе донираше 27 илјади фунти како помош во потрагата по пилотот Дејвид Иботсон кој исчезна по падот на неговиот авион во Ламанш во несреќата во кога загина и фудбалерот Емилијано Сала.