TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американските дипломати во Кина биле анално тестирани за корона, Пекинг се извинува

Канал5 - 26.02.2021

Официјален Пекинг вчера имал навистина необична изјава. Портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи Жао Лиџијан пред новинарите на дневниот брифинг изјавил дека „Кина никогаш не побарала од американските дипломати да поминат тестирање ...

САД ја обвини Кина дека анално тестирала нејзини дипломати, Пекинг вели дека било грешка

Опсервер - 26.02.2021

Американскиот весник „Вашингтон Пост“ минатата недела соопшти дека неколку припадници од американскиот дипломатски персонал се пожалиле во Стејт департментот дека биле подложени на анални тестови со брис за утврдување присуство на коронавирус.

Дипломатски скандал меѓу Кина и САД за правење на анални тестови на американски дипломати

Акцент - 26.02.2021

Кина вети дека ќе престане да користи анални тестови врз американски дипломати откако Стејт департментот се пожали дека станува збор за понижувачка практика. Скандалот избувна кога неколку американски дипломати признаа во Стејт департментот дека ...

ДИПЛОМАТСКИ СПОР: Кина ги принудувала американските дипломати на анални тестови за Ковид-19?

Локално - 25.02.2021

Кинеското Министерство за надворешни работи денеска негираше дека на американските дипломати во таа земја им биле земени анални брисеви на Ковид-19, откако медиумите објавија дека некои американски дипломати се жалат на оваа постапка, пренесува ...

Кина: Не земаме анални брисови за тестирање на коронавирус на американски дипломати

Точка - 25.02.2021

Кинеското Министерство за надворешни работи демантираше дека на американските дипломати им биле земани анални брисови на Ковид-19, откако медиумите објавија дека некои американски дипломати се жалат на оваа постапка, пренесува „Ројтерс“.

Кина: Не земаме анални брисови за тестирање на коронавирус на американски дипломати

MTM - 25.02.2021

Кинеското Министерство за надворешни работи демантираше дека на американските дипломати им биле земани анални брисови на Ковид-19, откако медиумите објавија дека некои американски дипломати се жалат на оваа постапка, пренесува „Ројтерс“.

Кина демантира: Не ги тестиравме анално американските дипломати

Вечер Прес - 25.02.2021

Кинеското Министерство за надворешни работи вчера негираше дека на американските дипломати во таа земја им биле земани анални брисеви на ковид-19, откако медиумите објавија дека некои американски дипломати се пожалиле на оваа постапка, пренесува ...

Вашингтон: Кина насилно ги подложи нашите дипломати на анални тестови за ковид24

iPortal - 25.02.2021

Кина негираше дека ги подложила американските дипломати на анални тестови за Ковид-19 откако Вашингтон објави дека некои членови на американскиот персонал морале да ја поминат таа постапка.

САД ја обвини Кина дека анално тестирала нејзини дипломати, Пекинг вели дека било грешка

Независен - 26.02.2021

САД – Американскиот весник „Вашингтон Пост“ минатата недела соопшти дека неколку припадници од американскиот дипломатски персонал се пожалиле во Стејт департментот дека биле подложени на анални тестови со брис за утврдување присуство на коронавирус.

ВИДЕО: САД ја обвини Кина дека анално тестирала нејзини дипломати, Пекинг вели дека било грешка

Слободен Печат - 26.02.2021

Американскиот весник „Вашингтон Пост” минатата недела соопшти дека неколку припадници од американскиот дипломатски персонал се пожалиле во Стејт департментот дека биле подложени на анални тестови со брис за утврдување присуство на коронавирус.

САД ја обвини Кина дека анално тестирала нејзини дипломати, Пекинг вели „по грешка“

Денешен - 26.02.2021

Американскиот весник „Вашингтон Пост“ минатата недела соопшти дека неколку припадници од американскиот дипломатски персонал се пожалиле во Стејт департментот дека биле подложени на анални тестови со брис за утврдување присуство на коронавирус.

САД ја обвини Кина дека анално тестирала нејзини дипломати, Пекинг вели дека било грешка

Либертас - 26.02.2021

Американскиот весник „Вашингтон Пост“ минатата недела соопшти дека неколку припадници од американскиот дипломатски персонал се пожалиле во Стејт департментот дека биле подложени на анални тестови со брис за утврдување присуство на коронавирус.

САД ја обвини Кина дека анално тестирала нејзини дипломати, Пекинг вели дека било грешка

+инфо - 26.02.2021

Стејт департментот никогаш не се согласи на овој вид тестирање и ние директно протестиравме до Министерството за надворешни работи на Кина кога дознавме дека дел од персоналот бил подложен на ваков тест - изјави портпаролот на Стејт департментот за ...

САД ја обвини Кина дека анално тестирала нејзини дипломати, Пекинг вели дека било грешка

Фокус - 26.02.2021

Американскиот весник „Вашингтон Пост“ минатата недела соопшти дека неколку припадници од американскиот дипломатски персонал се пожалиле во Стејт департментот дека биле подложени на анални тестови со брис за утврдување присуство на коронавирус.

САД ја обвини Кина дека анално тестирала нејзини дипломати, Пекинг вели дека било грешка

Вечер Прес - 26.02.2021

Американскиот весник „Вашингтон Пост“ минатата недела соопшти дека неколку припадници од американскиот дипломатски персонал се пожалиле во Стејт департментот дека биле подложени на анални тестови со брис за утврдување присуство на коронавирус.

САД ја обвини Кина дека анално тестирала нејзини дипломати, за Пекинг тоа е грешка

Нетпрес - 26.02.2021

Американскиот весник „Вашингтон Пост“ минатата недела објави дека неколку припадници од американскиот дипломатски персонал се пожалиле во Стејт департментот дека биле подложени на анални тестови со брис за утврдување присуство на коронавирус.

Кина одговори на обвинувањата од САД: Не земаме анални брисови за тестирање на американски дипломати

Слободен Печат - 25.02.2021

Кинеското министерство за надворешни работи демантираше дека на американските дипломати во таа земја им се земени анални брисови за ковид-19, после медиумските извештаи дека некои американски дипломати се жалеле на оваа постапка, пренесува Ројтерс.

Дипломатски скандал во Кина: За ковид тест им земале анални брисеви на американски дипломати- кинеските власти ...

Press24 - 25.02.2021

Кинеското Министерство за надворешни работи денеска негираше дека на американските дипломати во таа земја им биле земани анални брисеви за „Ковид-19“, откако медиумите објавија дека некои американски дипломати се жалат на оваа постапка, пренесува ...

Вашингтон: Кина насилно ги подложи нашите дипломати на анални тестови за ковид

24Инфо - 25.02.2021

Кина негираше дека ги подложила американските дипломати на анални тестови за Ковид-19 откако Вашингтон објави дека некои членови на американскиот персонал морале да ја поминат таа постапка.

ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ: Кина демантира дека биле земани анални брисеви за тест на корона на американски дипломати

Локално - 25.02.2021

Кинеското Министерство за надворешни работи денеска негираше дека на американските дипломати во таа земја им биле земани анални брисеви на Ковид-19, откако медиумите објавија дека некои американски дипломати се пожалиле на оваа постапка, пренесува ...

Кина: Не земаме анални брисови за тестирање на коронавирус на американски дипломати

24Инфо - 25.02.2021

Кинеското Министерство за надворешни работи демантираше дека на американските дипломати им биле земани анални брисови на Ковид-19, откако медиумите објавија дека некои американски дипломати се жалат на оваа постапка, пренесува „Ројтерс“.