TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КАВГАТА МЕЃУ ЈУВЕ И ЛАЦИО – Лотито: Вирусот заминува, Ањели: Опа, сега стана и виролог!

SportMedia - 25.03.2020

Претседателот на Лацио, Клаудио Лотито и првиот човек на Јувентус, Андреа Ањели, имаа кратка дискусија за време на состанокот на клубовите од Серија А, пренесува Тутоспорт. Причината за видео конференцијата беше да се најде решение за прекинатата ...

Првиот човек на Сампдорија има план: Лотито ќе ме убие за ова…

Sport M - 25.03.2020

Повеќе од 15 дена, Серие А е во прекин. Тешко е да се верува дека сезоната ќе заврши, иако има и такви кои се надеваат. Првиот човек на Сампдорија, секогаш контроверзниот Масимо Фереро, вели дека не гледа начин како сезоната ќе се доигра и дека тука ...

Вербална пресметка на челниците на Јувентус и Лацио: Сега стана и виролог?

Sport M - 25.03.2020

Претседателите на Јувентус и Лацио, Андреа Ањели и Клаудио Лотито, имаа жестоки вербални пресметки во претходните денови. Пандемијата на коронавирус ја прекина сезоната во Серија А, а додека многумина велат дека ќе биде навистина тешко да се ...

Вербална „војна“ меѓу Ањели и Лотито: Си станал вирусолог

Спортски - 25.03.2020

Клубовите од Серија А одржаа видео состанок на кој дискутираа за иднината на сезоната, па дојде до вербален судир меѓу претседателите на Јувентус и Лацио. Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели , цели кон целосен прекин на првенството и Скудетото ...

Газдите на Јуве и Лацио во конфликт: Сега стана и искусен виролог!

Слободен Печат - 25.03.2020

Во Јуве, секако, не би имале ништо против тоа сега да биде завршена сезоната, но од друга страна тоа не го сакаат „небесно-сините“ од Рим. Првиот човек на Јувентус, Андреа Ањели и претседателот на Лацио, Клаудио Лотито, во тензична атмосфера ...

Вербална пресметка меѓу првите луѓе на Јуве и Лацио: Не се откажуваат од Скудетото!

СуперСпорт - 25.03.2020

Претседателите на Јувентус, Андреа Ањели и на Лацио, Клаудио Лотито имаа жестоки вербални пресметки во претходните денови. Коронавирусот го одложи натпреварувањето во Серија А, а иако многумина тврдат дека ќе биде тешко да продолжи сезоната, првиот ...

Јуве бара прекин и титула, Лацио не сака да чуе

Кајгана - 25.03.2020

Клубовите од Серија А одржаа виртуален состанок на кој дискутираа за иднината на прекинатата сезона. На состанокот се судрија претставниците на Јувентус и Лацио, двата водечки клуба чија разлика е само еден бод.

Вербална пресметка на челниците на Јувентус и Лацио

TopSport - 25.03.2020

Челниицте на Јувентус и Лацио, Андреа Ањели и Клаудио Лотито, изминатите денови се препукуваат преку медиумите. Во моментот кога беше суспендирана сезоната во Серија А, на табелата Јувентус има предност од еден поен во однос на Лацио.

Кавга за вирусот: Ањели и Лотито се навредува за тоа кој е виролог, а кој се дознава од прва рака

Денешен - 25.03.2020

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели и првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито, влегоа во расправија за време на состанокот за судбината на сезоната 2019/20 во Серија А. На средбата се разгледуваше и можноста за предвремено прекинување на ...

Раскол меѓу тимовите од Серија А, Сампдорија бара сезоната да се поништи

Макфакс - 24.03.2020

Сопственикот на Сампдорија, Масимо Фереро вели дека за него сезоната е завршена откако италијанските медиуми јавија за раскол меѓу клубовите од Серија А за тоа како да продолжи и дали воопшто да продолжи сезоната.

Претседателите на Јувентус и Лацио се расправаа за коронавирусот на состанокот за судбината на Серија А

Опсервер - 25.03.2020

– Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели и првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито, влегоа во расправија за време на состанокот за судбината на сезоната 2019/20 во Серија А. На средбата се разгледуваше и можноста за предвремено прекинување на ...

Кој е поголем експерт? „Војна“ помеѓу сопствениците на Јувентус и Лацио за судбината на Серие А

Sport M - 25.03.2020

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели и првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито, влегоа во расправија за време на состанокот за судбината на сезоната 2019/20 во Серија А. На средбата се разгледуваше и можноста за предвремено прекинување на ...

Претседателите на Јувентус и Лацио во кавга за продолжување на првенството

Фокус - 25.03.2020

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели и првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито, влегоа во расправија за време на состанокот за судбината на сезоната 2019/20 во Серија А. На средбата се разгледуваше и можноста за предвремено прекинување на ...

Претседателите на Јувентус и Лацио се расправаа за коронавирусот на состанокот за судбината на Серија А

А1 On - 25.03.2020

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели и првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито, влегоа во расправија за време на состанокот за судбината на сезоната 2019/20 во Серија А. На средбата се разгледуваше и можноста за предвремено прекинување на ...

Претседателите на Јувентус и Лацио се расправаа за коронавирусот на состанокот за судбината на Серија А

MakPress - 25.03.2020

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели и првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито, влегоа во расправија за време на состанокот за судбината на сезоната 2019/20 во Серија А. На средбата се разгледуваше и можноста за предвремено прекинување на ...

Лацио и Јуве како првопласирани се расправаат дали и како Серија А да продолжи

Република - 26.03.2020

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели и првиот човек на Лацио, Клаудио Лотито, влегоа во расправија за време на состанокот за судбината на сезоната 2019/20 во Серија А. На средбата се разгледуваше и можноста за предвремено прекинување на ...