TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николоски во случајот Онишченко го вплеткува Битиќи, вицепремиерот негира

Слободен Печат - 26.11.2022

По обвинувањата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на адреса на вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи дека се обидувал да го контактира олигархот Олександр Онишченко заради економски ангажман во Македонија, од ...

Скандал „Онишченко“ – кога Владата ќе му го одземе државјанството?

24 Вести

Не се знае кога Скопје ќе му го одземе државјанството на Онишченко

Алсат-М

Онишченко сакал и банка да купува во Македонија, Ковачевски ја повика собраниската комисија да заседава

Алфа

ИНТЕРВЈУ | Влатко Стефановски-Рамче: Горд сум што го донесов Онишченко во Македонија

Слободен Печат

Многу прашања ниту еден одговор за скандалот „Онишченко“

Глас на Америка

Онишченко ќе купел банка во земјава - Владата не открива до каде е постапката за државјанството

Сител

Фактор Вечер Прес 24 Вести Канал5 Телма Centar Мета Zoom

Петковски: Пробиена е безбедноста на Собранието, Џафери е должен да го расчисти случајот

Фокус - 26.11.2022

Продолжението на седницата на Комисијата за надзор на Агенцијата за национална безбедност на која директорот Виктор Димовски треба да продолжи да реферира за случајот на Олександар Онишченко се уште е во застој.

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ да заседава за случајот „Онишченко”, повикува Ковачевски

Слободен Печат

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ да заседава за случајот „Онишченко“, повикува Ковачевски

Сител

Ковачевски: МВР побрзо да ја заврши истрагата за случајот „Онишченко“

Press24

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ да заседава за случајот „Онишченко“, повикува Ковачевски

Независен

Собраниската Комисија за надзор на работата на АНБ конечно да заседава за „Онишченко”, повикува Ковачевски

Либертас

КОМИСИЈАТА КОНЕЧНО ДА СЕДНЕ И ДА ЗАСЕДАВА ЗА АНБ Премиерот повика на расчистување на случајот „Онишченко“

+инфо

Опсервер 360 степени Телма еМагазин Вечер Прес 24 Вести Н.Македонија Во Центар

АНБ е обезглавена, нема нов директор, а 16 месеци ни внатрешна контрола, вели Николоски

360 степени - 25.11.2022

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ смета дека причината за нефункционалноста на АНБ е тоа што има борба помеѓу четири групации во СДСМ за директорското место во Агенцијата и тоа крила на: Спасовски, Зечевиќ, Ковачевски и Заев Шеснаесет месеци нема ...

Николоски ексклузивно за 360 Степени: Вицепремиер задолжен за економски прашања се обидувал да стапи во контакт со Онишченко за да преговара за економски ангажман

Нетпрес

ВМРО: Виктор Димовски не смее да замине како амбасадор во Франција

Алсат-М

Николоски за „360 Степени“: Вицепремиер се обидувал да стапи во контакт со Онишченко за да преговара за економски ангажман

Press24

Николоски: Вицепремиер задолжен за економски прашања се обидувал да контактира со Онишченко за економски ангажман

Фокус

Николоски ексклузивно за 360 Степени: Вицепремиер се обидувал да стапи во контакт со Онишченко за да преговара за економски ангажман

MakPress

Вицепремиер задолжен за економски прашања се обидувал да стапи во контакт со Онишченко за да преговара за економски ангажман

Република

Опсервер Либертас

Онишченко сакал да отвори банка, а веќе одамна не се бавел со трговија со гас

24 Вести - 25.11.2022

Украинскиот олигарх Олександр Онишченко имал намера да купи банка во Македонија. За „Слободен печат“ вели дека бизнисот со гас не го интересира, но сега се двоуми дали воопшто да продолжи со отпочнатата постапка за регистрирање фирма, откако владата ...

Нека се смират, бизнисот со гас не ме интересира туку само спорт. Онишченко за Слободен печат

Либертас

Онишченко: Сакав во Македонија да купам банка, никогаш не планирав бизнис со гас

ТВ21

САКАВ ДА КУПАМ БАНКА ВО МАКЕДОНИЈА, АМА СЕГА НЕ КУПУВАМ! Онишченко вели дека веќе не го интересира енергетскиот бизнис

+инфо

Сакав да купам банка во Македонија, ама сега не купувам: Онишченко веќе не го интересира енергетскиот бизнис

Република

Сакав да купам банка во Македонија, ама сега не купувам: Онишченко веќе не го интересира енергетскиот бизнис

Lider

Онишченко се изнервира: Сакав да купам банка во Македонија, ама сега не купувам

Пулс24