TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вториот голман на Арсенал замина во Астон Вила, дали се отвора место за Илиев?

SportMedia - 16.09.2020

Емилиано Мартинез, голманот кој што бранеше за Арсенал во финишот од минатата сезона, и кој беше „виновник“ за освоениот ФА Куп, си најде нов клуб. Нему му здодеа да биде втор голман во сенка на Лено, и затоа се реши да ја земе „единицата“ на Астон ...

Голманот го напушти Арсенал – Мартинез се пресели во Астон Вила

TopSport - 16.09.2020

Голманот Емилијано Мартинез го комплетираше трансферот во Астон Вила. Арсенал од продажбата заработи 20.000.000 евра. Мартинез реши да го напушти Арсенал бидејќи не доби гаранции дека ќе биде прва опција на голот покрај Бернд Лено.

Мартинез и официјално си замина од Арсенал, нова шанса за Дени Илиев

Дерби - 16.09.2020

Аргентинскиот голман Емилијано Мартинез и официјално реализираше трансфер од редовите на Арсенал во Астон Вила. 28 годишниот чувар на мрежата одлично ја пополни празнината во Арсенал која настана со повредата на Бернд Лено и покажа и докажа дека ...

Официјално: Мартинез е нов голман на Астон Вила

Спортски - 16.09.2020

Емилијано Мартинез е нов голман на Астон Вила. Аргентинскиот голман одлучи да го напушти Арсенал кој покрај Лено не му овозможи улога на прв голман, па денеска официјално стана член на тимот од Бирмингем.

Емилијано Мартинез го комплетираше трансферот во Астон Вила (ФОТО)

24Фудбал - 16.09.2020

Голманот Емилијано Мартинез кој имаше фантастични партии за Арсенал, од денеска и официјално е нов голман на Астон Вила. „Асто Вила со задоволство може да соопшти дека потпиша договор со Емилијано Мартинез од Арсенал.

Лоши вести за Македонецот: Се чини дефинитивно нема место за Илиев во Арсенал

Спортклуб - 15.09.2020

Јасно е дека Мартинез ќе го напушти Арсенал и ќе стане нов голман на Астон Вила, а „топџиите“ ја најдоа неговата замена. За жал тоа нема да биде нашиот Дејан Илиев за кого станува јасно дека нема иднина во Арсенал.

Арсенал преговара за ангажман на нов голман, иднината на Илиев не е во Северен Лондон

24Фудбал - 15.09.2020

Арсенал е во преговори со Дижон за голманот Рунар Алекс Рунарсон кој треба да биде замената за Емилијано Мартинез кој ќе потпише за Астон Вила. Емилијано Мартинез е пред потпис со Астон Вила, трансферот е договорен, во наредните неколку денови се ...

Емилијано Мартинез се договори со Астон Вила, Артета носи Исланѓанец на негово место

СуперСпорт - 15.09.2020

Емилијано Мартинез се договори со тимот на Астон Вила и во следните денови треба и официјално да биде претставен како нов член на овој клуб. Вториот голман на Арсенал си заминува од тимот во потрага по првотимски фудбал, а „топчиите“ од неговиот ...

Пропаднаа надежите на Јунајтед – големата желба потпиша нов договор

Спортклуб - 15.09.2020

Еден од најпосакуваните фудбалери за Манчестер Јунајтед ова лето Џек Грилиш сигурно нема да се пресели на Олд Трафорд бидејќи денеска го продолжи договорот со Астон Вила на уште пет години.

Дејан Илиев ќе добие нова конкуренција, Арсенал пикира голман на Дижон

Gol.mk - 15.09.2020

Екипата на Арсенал најверојатно ќе ја прифати последната понуда на Астон Вила за својот резервен голман Емилијанo Мартинез. Аргентинскиот чувар на мрежата имаше одлични настапи во финишот од ланската сезона, по повредата на Лено, но откако ...

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед извиси, Џек Грилиш потпиша нов договор со Астон Вила

Дриблинг - 15.09.2020

Астон Вила објави дека потпишала нов договор со Џек Грилиш, соработката продолжува следните 5 сезони, тој дебитираше за оваа екипа во 2012 година, има 159 настапи и 23 гола досега во дресот на овој клуб.

Ниту во Јунајтед, ниту во Сити: Капитенот ја продолжи верноста со Астон Вила

ММС - 15.09.2020

Капитенот на Астон Вила, Џек Грилиш, потпиша нов петгодишен договор со екипата од Бирмингем и со тоа стави крај на шпекулациите поврзани со неговата иднина. Aнглискиот „тазе“ репрезентативец летово во повеќе наврати беше преселуван во топ екипите од ...

Иднината на Илиев не е во Арсенал, нов голман ќе пристигне во Северен Лондон

МКД - 15.09.2020

Арсенал е во преговори со Дижон за голманот Рунар Алекс Рунарсон кој треба да биде замената за Емилијано Мартинез кој ќе потпише за Астон Вила. Емилијано Мартинез е пред потпис со Астон Вила, трансферот е договорен, во наредните неколку денови се ...

Астон Вила го потврди ангажманот на Мартинез од Арсенал, но тоа нема да смени многу за Илиев

МКД - 16.09.2020

Голманот Емилијано Мартинез кој имаше фантастични партии за Арсенал, од денеска и официјално е нов голман на Астон Вила. „Асто Вила со задоволство може да соопшти дека потпиша договор со Емилијано Мартинез од Арсенал.

Голманот го напушти Арсенал – Мартинез се пресели во Астон Вила

Макфакс - 16.09.2020

Голманот Емилијано Мартинез го комплетираше трансферот во Астон Вила. Арсенал од продажбата заработи 20.000.000 евра. Мартинез реши да го напушти Арсенал бидејќи не доби гаранции дека ќе биде прва опција на голот покрај Бернд Лено.

Мартинез и официјално си замина од Арсенал, нова шанса за Дени Илиев

Точка - 16.09.2020

Аргентинскиот голман Емилијано Мартинез и официјално реализираше трансфер од редовите на Арсенал во Астон Вила. 28 годишниот чувар на мрежата одлично ја пополни празнината во Арсенал која настана со повредата на Бернд Лено и покажа и докажа дека ...

Голманот го напушти Арсенал – Мартинез се пресели во Астон Вила

MTM - 16.09.2020

Голманот Емилијано Мартинез го комплетираше трансферот во Астон Вила. Арсенал од продажбата заработи 20.000.000 евра. Мартинез реши да го напушти Арсенал бидејќи не доби гаранции дека ќе биде прва опција на голот покрај Бернд Лено.

Нов удар за Солскјер и неговите трансфер желби: Играчот кој се поврзуваше со Манчестер Јунајтед потпиша долгорочен ...

Точка - 15.09.2020

Манчестер Јунајтед претрпува големи порази во овој летен преоден рок откако полека но сигурно ги губи сите трансфер мети кои беа зацртани пред почетокот на новата сезона. Откако стана јасно дека Џејмс Медисон дефинитивно нема да го засили Манчестер ...

Јунајтед нека заборави на него: Грилиш потпиша нов договор со Астон Вила

Gol.mk - 15.09.2020

На една седмица од првиот овосезонски натпревар во Премиер лигата, фановите на Астон Вила добија прекрасна вест, откако клубот се пофали дека потпиша нов договор со најдобриот фудбалер на тимот.