TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Силно невреме во Македонија

24 Вести - 04.06.2023

Излевање на реки, голема матерјална штета, поплавени подруми, паднати дрвја, ова е сликата по силното невреме кое зафати неколку градови во земјата синоќа, од последиците надлежните имаа полни раце работа.

ВИДЕО: Невреме и во Кавадарци, поројни дождови предизвикаа поплави – страшни снимки!

4NEWS

Силно невреме го зафати Кавадарци

Нетпрес

Страшно невреме во Кавадарци

Пулс24

Временските непогоди силно вчера го зафатија регионот кај Прилеп и Кавадарци

Порта - 04.06.2023

Како што беше објавено од нашиот метеоролог во текот на вчерашното попладне СИЛНО невреме го зафати Прилеп, како и Кавадарци, проследено сао поројни дождови, силен ветер, електрични празнења и со појава на град.

ПОТОП ВО КАВАДАРЦИ: Еве како изгледаше невремето во овој македонски град

Фактор

Славчо Попоски: Опасност од ново големо невреме

Еспресо

(ВИДЕО) Невреме го погоди Кавадарци

Lider - 04.06.2023

Невреме со пороен дожд синоќа ги зафати Кавадарци и околината. За кусо време, дел улиците во градот се претворија во поројни реки кои носеа камења, дрва и секаков ...

ВИДЕО: Невремето го поплави Кавадарци, улиците се претворија во реки

Слободен Печат

Големо невреме во Кавадарци, улиците се претворија во реки

Република

(ВИДЕО) ВОДАТА НОСЕШЕ КАМЕЊА, ДРВЈА И ОТПАД Кавадарци синоќа се бореше со водената стихија

+инфо - 04.06.2023

Кавадарци и околината синоќа бе погодени од силно невреме. Силно невреме со пороен дожд и грмежи синоќа ги зафати Кавадарци и околината. Очевидци велат дека за кусо време, улиците на градот се претворија во поројни реки кои носат камења, дрва и ...