TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николиќ: Се надевам триумфот над Цедевита Олимпија е крај на нашите слаби натпревари

Слободен Печат - 04.02.2023

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром , конечно, наплатија за сите порази по добри игри во последните неколку средби во АБА лигата, па со фанатична борбеност во сите 40 минути ја совладаа фаворизираната Цедевита Олимпија (79:74) .

(ВИДЕО) Лудата прослава на Николиќ на првата победа во АБА…

Спортклуб

ФОТОГАЛЕРИЈА: МЗТ не се откажува од сонот наречен опстанок

Екипа

Радост во Аеродром: МЗТ со фанатична борбеност ѝ го зеде скалпот на Цедевита Олимпија (ФОТО)

Sport 1

Николиќ: Одигравме добар натпревар, победа во АБА лигата заслуживме и многу порано

Gol.mk

Николиќ: Голема победа, која ја заслуживме и многу порано!

Sport 1

Николиќ: Заслуживме да победиме и порано, сите проблеми сега нека останат зад нас

Екипа

Спортманија SportMedia Екипа Спортманија Sport 1 Gol.mk SportMedia Курир

Срце аеродромско не се предава: МЗТ ја изненади Цедевита Олимпија, останува борбата за опстанок во АБА1

Екипа - 04.02.2023

Кошаркарите на МЗТ Скопје приредија огромно изненадување откако го совладаа големиот фаворит Цедевита Олимпија во Скопје со резултат 79-74. „Металците“ влегоа со само две победи сезонава во АБА1 во денешниот меч, но одиграа навистина извонредно, го ...

Дефиниција за роден шампион – Војдан Стојановски: Кога сите се сомневаа, само тој веруваше

Екипа

МЗТ слави по девет кола во АБА, во Скопје падна Цедевита Олимпија!

Gol.mk

Нема предавање: МЗТ Скопје ја шокираше Цедевита Олимпија во АБА лигата

Дерби

Моментите на одлука: Кефи со тројка и асистенција ја урна Цедевита Олимпија (видео)

Екипа

МЗТ Скопје, за каков секој Аеродромец сонува: Олимпија падна во „Јане Сандански“ (ФОТО)

SportMedia

АБА-лига: МЗТ Скопје ја изненади Цедевита Олимпија и ги зголеми шансите за опстанок

Вечер Прес

Sport M Република Опсервер