TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

5 Модели на фустани кои ќе бидат најпосакувани оваа пролет!

Шеталиште - 14.03.2018

Фустаните се секогаш во мода, но спремете се оваа пролет да бидат најударните штом го отворите вашиот плакар. Пред нас се неколку нови трендови на модели, но во оваа сезона, во исто време, ќе имаме чувство дека се наоѓаме во некој моден времеплов.

Пролетна мода: Најновите предлози од H&M

Фемина - 14.03.2018

H&M ја отвора пролетната сезона со модни предлози кои ги следат актуелните тенденции. Лукбукот „In Full Bloom“ е создаден околу концептот за „романса и елеганција“. Во пролетната колекција на линијата „Divided“ се вклучени клучни парчиња за новата ...

Нови фустанчиња од New Yorker за потоплите денови

МакМода - 14.03.2018

Фустанот е симбол на пролетта, па нормално е да го сретнуваме во пролетните колекции на популарните модни марки, а фустанчињата доминираат и во новата колекција од New Yorker. Иако боите не се баш пролетни, туку нијансите се потемни, свежината ни ја ...

Романтична колекција од H&M: Пролет во тантела, цветови и сатен

МакМода - 14.03.2018

Тантела, цветови, сатенски материјали…што друго може да посакаме за една нежна, многу женствена пролет. А Х&М токму такви модни парчиња ни донесе најавувајќи го убавото време. Како се затоплува времето, со порастот на температурите расте и нашата ...

Плетени фустани за првите пролетни денови

Fashionel - 13.03.2018

Тенките плетени фустани се сеприсутни во новите дизајнерски колекции и кај луксузните модни куќи и кај „high street" брендовите. Веќе почнува нивната сезона која ќе трае цела пролет, а секогаш може да ги имате во предвид за слоевитите комбинации што ...

Хит модни парчиња од пролетната колекција на Mango кои ги носи и Оливија Палермо!

МакМода - 13.03.2018

Најпопуларната актуелна трендсетерка Оливија Палермо, која е инспирација за стилот на многу девојки и жени, со над 5 милиони следбеници на Инстаграм, одбра две модни парчиња од Манго кои со задоволство ги носи.

(ФОТО) ЌЕ ДОМИНИРААТ: Модели фармерки во кои ќе бидете модерни оваа пролет

Женски магазин - 13.03.2018

На прашањето кои модели на фармерки ќе доживеат голема популарност во пролетните месеци се обидоа да одговорат претставниците на американскиот бренд J Branda. Иако skinny фармерките поради повеќегодишното владеење на модната сцена се сметаат ...

Со нетрпение ја очекувате пролетта, а сè уште е зима? Овие пролетни трендови можете да ги носите уште веднаш

Точка - 13.03.2018

На студената зима веќе ѝ се гледа крајот, а овие денови веќе почнавме сериозно да размислуваме за пролетната мода. Но, иако температурите нагло пораснаа, уште е прерано да ги извадиме од ормарот лелеавите фустани, мини здолништата и балетанките.

(ГАЛЕРИЈА) СО НЕТРПЕНИЕ ГИ ОЧЕКУВАМЕ: Овие модели на фармерки ќе доминираат оваа пролет!

Скопје24 - 13.03.2018

На прашањето кои модели на фармерки ќе доживеат голема популарност во пролетните месеци се обидоа да одговорат претставниците на американскиот бренд J Branda. Иако skinny фармерките поради повеќегодишното владеење на модната сцена се сметаат ...