TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Маж пронајден починат на булевар

Макфакс - 15.04.2019

Шеесетгодишен маж со иницијали, Т.К. од Битола бил пронајден мртов на булеварот „Кочо Рацин“. Од Итната медицинска помош пријавиле дека мажот починал додека се движел пеш, кога му се слошило и паднал.

Му се слошило и паднал - Мртов маж најден на улица во Скопје

Press24 - 15.04.2019

Во 15.00 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот „Кочо Рацин“ бил пронајден починат 60-годишниот Т.К. од Битола. Според пријавеното, тој починал додека се движел пеш, му се слошило и паднал.

Познат идентитетот на мажот кој почина денес во Центар

Курир - 14.04.2019

На 13.04.2019-та во 15:00 часот од страна на Итна медицинска помош во МВР е пријавено е дека на бул.“Кочо Рацин“ од Југодрво према Т.Ц.Веро Џамбо има починато лице. Станува збор за К. Т. роден во 1959-та година, дознава КУРИР од МВР.

Му се слошило, паднал и починал – детали за трагедијата во Скопје

Centar - 14.04.2019

На 13.04.2019 год. во 15.00 часот од страна на ИМП пријавено е дека на бул.Кочо Рацин од Југодрво кон трговскиот центар Веро Џамбо има починато лице со инциијали, К. Т. (1959). додека се движел пешки по булевар Кочо Рацин му се слошило и паднал.

Маж пронајден починат на булевар

Centar - 15.04.2019

Шеесетгодишен маж со иницијали Т.К. од Битола бил пронајден мртов на булеварот Кочо Рацин. Од Итната медицинска помош пријавиле дека мажот починал додека се движел пеш, кога му се слошило и паднал.

На битолчанец му се слошило, паднал и починал

ТВ21 - 15.04.2019

На 14.04.2019 година во 15.00 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот „Кочо Рацин“ бил пронајден починат Т.К.(60) од Битола. Според пријавеното, тој починал додека се движел пеш, му се слошило и паднал.

Познат идентитетот на починатиот кај Олимписки – се работи за 60. годишен маж

Република - 14.04.2019

На 13.04.2019-та во 15:00 часот од страна на Итна медицинска помош во МВР е пријавено е дека на бул.„Кочо Рацин“ од Југодрво према Т.Ц.Веро Џамбо има починато лице. Според МВР се работи за К.Т. роден во 1959-та година.

Детали од МВР за мажот кој почина на булевар во Скопје

Курир - 15.04.2019

Во СВР Скопје, од Итна медицинска помош вчера во 15.00 часот било пријавено дека на булеварот „Кочо Рацин“ бил пронајден починат Т.К.(60) од Битола. Според пријавеното, тој починал додека се движел пеш, му се слошило и паднал.

Познат идентитетот на мажот кој почина денес кај Олимписки базен

Сител - 14.04.2019

На 13.04.2019-та во 15:00 часот од страна на Итна медицинска помош во МВР е пријавено е дека на бул.“Кочо Рацин“ од Југодрво према Т.Ц.Веро Џамбо има починато лице. Станува збор за К. Т. роден во 1959-та година, дознава КУРИР од МВР.

МВР со детали за битолчанецот што почина на улица во Скопје

еМагазин - 15.04.2019

На 14.04.2019 година во 15.00 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот „Кочо Рацин“ бил пронајден починат Т.К.(60) од Битола, инфомира МВР. Според пријавеното, тој починал додека се движел пеш, му се слошило и ...

Познат идентитетот на мажот кој почина денес кај Олимписки базен

Press24 - 14.04.2019

На 13.04.2019-та во 15:00 часот од страна на Итна медицинска помош во МВР е пријавено е дека на бул.“Кочо Рацин“ од Југодрво према Т.Ц.Веро Џамбо има починато лице. Станува збор за К. Т. роден во 1959-та година, дознава КУРИР од МВР.

Движејќи се пеш, му се слошило паднал и починал

Скопје1 - 15.04.2019

На 14.04.2019 година во 15.00 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот „Кочо Рацин“ бил пронајден починат Т.К.(60) од Битола. Според пријавеното, тој починал додека се движел пеш, му се слошило и паднал.

Почина човек на митингот на СДСМ во Скопје

Скопје1 - 14.04.2019

На 13.04.2019-та во 15:00 часот од страна на Итна медицинска помош во МВР е пријавено е дека на бул.“Кочо Рацин“ од Југодрво према Т.Ц.Веро Џамбо има починато лице. Станува збор за К. Т. роден во 1959-та година, дознава КУРИР од МВР.

Мртов маж најден на улица во Скопје

Пулс24 - 15.04.2019

Во 15:00 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот „Кочо Рацин“ бил пронајден починат 60-годишниот Т.К. од Битола. Според пријавеното, тој починал додека се движел пеш, му се слошило и паднал.

Додека се движел пеш, му се слошило и починал

Опсервер - 16.04.2019

На 14.04.2019 година во 15.00 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот „Кочо Рацин“ бил пронајден починат Т.К.(60) од Битола. Според пријавеното, тој починал додека се движел пеш, му се слошило и паднал.