TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шојгу: Владата на Сирија контролира 90 отсто од територијата на земјата

Frontline - 18.02.2020

Во тоа време пред пет години во Сирија, територијата ослободена од контрола на тероризмот претставуваше 18 отсто од вкупната површина на земјата. Денес, тоа е повеќе од 90 отсто. Ослободувањето на Сирија од појавата на тероризмот продолжува прилично ...

Асад по ослободувањето на Алепо: Ова не е крај на војната, ова е вовед во тоталниот пораз на терористите!

Точка - 18.02.2020

Сирискиот претседател Башар Ал Асад денес вети дека ќе продолжи офанзивата на северозападот на земјата за ослободување на последното упориште на терористите, само еден ден подоцна откако сириската армија го ослободи Алепо.

Шојгу: Владата на Сирија контролира 90 отсто од територијата на земјата

Нетпрес - 18.02.2020

Сириската влада предводена од претседателот Башар Асад веќе контролира повеќе од 90 проценти од земјата, изјави рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу за време на разговорите во формат 2 + 2 со министрите за надворешни работи и за одбрана на ...

Шојгу: Владата на Сирија контролира 90 отсто од територијата на земјата

А1 On - 18.02.2020

Сириската влада предводена од претседателот Башар Асад веќе контролира повеќе од 90 проценти од земјата, изјави рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу за време на разговорите во формат 2 + 2 со министрите за надворешни работи и за одбрана на ...

Шојгу: Владата на Сирија контролира 90 отсто од територијата на земјата

Либертас - 18.02.2020

– Сириската влада предводена од претседателот Башар Асад веќе контролира повеќе од 90 проценти од земјата, изјави рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу за време на разговорите во формат 2 + 2 со министрите за надворешни работи и за одбрана на ...