TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шеснаесет цивили, меѓу кои и 7 деца, загинаа во воздушен напад во Сирија

Макфакс - 12.02.2019

Најмалку 16 лица, меѓу кои и седум деца, беа убиени во воздушните напади што ги водеше коалицијата предводена од САД во руралниот регион југоисточно од сирискиот град Деир-ез Зор, објави сириската новинска агенција САНА.

Шеснаесет цивили, меѓу кои и 7 деца, загинаа во воздушен напад во Сирија

Курир - 12.02.2019

Најмалку 16 лица, меѓу кои и седум деца, беа убиени во воздушните напади што ги водеше коалицијата предводена од САД во руралниот регион југоисточно од сирискиот град Деир-ез Зор, објави сириската новинска агенција САНА.

Жестоки борби меѓу Курдите и ИСИС во Сирија (ВИДЕО)

МКД - 10.02.2019

Курдските сили, поддржани од САД, напредуваат во источната провинција Деир аз Зор, во тек е битка со екстремистите од Исламска држава. Се води жестока борба меѓу арапско-курдската коалиција поддржана од Вашингтон и екстремистите на Исламска држава, ...

Жестоки борби меѓу коалицијата и екстремистите во Сирија

Канал5 - 10.02.2019

Сириските демократски сили (SDF) синоќа ја започнаа конечната офанзива за елиминирање на последните упоришта под контрола на екстремистите во источната сириска провинција Деир ез Зур. Станува збор за сектор од околу четири квадратни километри во ...

Жестоки борби против ИД во Сирија

Р.С.Европа - 10.02.2019

Силите поддржани од САД во Сирија жестоко се бореле со милитантите додека се обидуваат да ја притиснат последната енклава во рацете на екстремистичката група Исламска држава (ИД) во близина на границата со Ирак.

Жесток отпор на ИСИЛ на последниот напад на силите предводени од САД во Сирија

Точка - 10.02.2019

Борците во Сирија кои се потпомогнати од САД, рекле дека се соочуваат со жесток отпор додека ја напаѓаат последната енклава која е под контрола на терористичката организација ИСИЛ. Гласноговорникот на Сириските демократски сили за новинарската ...

Шеснаесет цивили загинаа во воздушен напад во Сирија

А1 On - 12.02.2019

Најмалку 16 лица, меѓу кои и седум деца, беа убиени во воздушните напади што ги водеше коалицијата предводена од САД во руралниот регион југоисточно од сирискиот град Деир-ез Зор, објави сириската новинска агенција САНА.

Жестоки борби меѓу Курдите и ИСИС во Сирија

Скопје1 - 10.02.2019

Жестоки борби водат арапско-курдската коалицја која е поддржана од Вашингтон и екстремистите на исламската држава. Сириските демократски сили (SDF) синоќа ја започнаа конечната офанзива за елиминирање на последните упоришта под контрола на ...

Шеснаесет цивили, меѓу кои и 7 деца, загинаа во воздушен напад во Сирија

24Инфо - 12.02.2019

Најмалку 16 лица, меѓу кои и седум деца, беа убиени во воздушните напади што ги водеше коалицијата предводена од САД во руралниот регион југоисточно од сирискиот град Деир-ез Зор, објави сириската новинска агенција САНА.

Шеснаесет цивили, меѓу кои и 7 деца, загинаа во воздушен напад во Сирија

Точка - 12.02.2019

Најмалку 16 лица, меѓу кои и седум деца, беа убиени во воздушните напади што ги водеше коалицијата предводена од САД во руралниот регион југоисточно од сирискиот град Деир-ез Зор, објави сириската новинска агенција САНА.

Во воздушен напад во Сирија убиени над 16 цивили

Канал5 - 12.02.2019

Над 16 лица, меѓу кои и деца, се убиени во воздушните напади што ги водеше коалицијата предводена од САД во руралниот регион југоисточно од сирискиот град Деир-Ез Зор, објави сириската новинска агенција Сана.