TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филипче: Очекуваме да пристигнат двајца од седумте пациенти кои беа хоспитализирани во „Пирогов” во Бугарија

Слободен Печат - 27.11.2021

Двајца од вкупно седумте пациенти кои беа хоспитализирани во болницата „Пирогов” ги очекуваме да пристигнат од Бугарија. Јас утрово разговарав со директорот на болницата. Тие се испишуваат во стабилна состојба како што впрочем беа целокупниот овој ...

Две повредени лица од несреќата во Бугарија пристигнаа во болницата во Скопје

ТВ21

Филипче очекува да пристигнат повредените: 17-годишната девојка и уште еден пациент на пат кон Скопје

Локално

Филипче: Очекуваме да пристигнат двајца од седумте пациенти кои беа хоспитализирани во „Пирогов“ во Бугарија

ТВ21

Филипче: Очекуваме да пристигнат двајца од седумте пациенти кои беа хоспитализирани во „Пирогов“ во Бугарија

Lider

Филипче: Очекуваме да пристигнат двајца од седумте пациенти кои беа хоспитализирани во „Пирогов“ во Бугарија

Сител

Филипче: Очекуваме да пристигнат двајца од седумте пациенти кои беа хоспитализирани во „Пирогов“ во Бугарија

Алсат-М

Канал5 Press24 Бриф Вечер Прес 4NEWS Курир Скопје инфо Опсервер

Од болницата „Пирогов“ отпуштени двајца од повредените во автобуската несреќа

Сител - 27.11.2021

Двајца од граѓаните на Северна Македонија повредени во сообраќајката на автопатот „Струма“ се отпуштени од софиската болница „Пирогов“. Како што јави дописникот на МИА од Софија, отпуштените пациенти се стабилни и во добра општа состојба.

Двајца од повредените во несреќата се отпуштени од болницата „Пирогов“

Точка

Двајца од преживеаните патници во несреќата се отпуштени од „Пирогов“

Локално

Од болницата „Пирогов“ отпуштени двајца од повредените во автобуската несреќа

ТВ21

Од болницата „Пирогов“ отпуштени двајца од повредените во автобуската несреќа

Lider

Од болницата „Пирогов” отпуштени двајца од повредените во автобуската несреќа

Слободен Печат

Од болницата „Пирогов“ отпуштени двајца од повредените во автобуската несреќа

Курир

Скопје инфо Опсервер 24Инфо Канал5 Frontline Телма Нетпрес +инфо

Филипче: Двајцата пациенти се стабилни, хоспитализирани на Пластична хирургија

Алсат-М - 27.11.2021

Министерството за здравство информира дека пациентка на 17 годишна возраст и пациент на 49 годишна возраст, повредени во сообраќајната несреќа што се случи на автопатот ,,Струма” во Република Бугарија претпладнево се префрлени на лекување во УКЦ ...

Филипче: Двајцата пациенти се стабилни, хоспитализирани на Пластична хирургија

Сител

Филипче: Двајцата пациенти од повредените се хоспитализирани на Пластична хирургија

Слободен Печат

Двајцата преживеани патници ќе бидат хоспитализирани, уште тројца ќе стигнат в понеделник

Н.Македонија - 27.11.2021

Во текот на денешниот ден се очекува од Бугарија да пристигнат двајца, од седумте преживеани пациенти од тешката автобуска несреќа што се случи на 23 ноември на автопатот „Струма“, соопшти министерот за здравство Венко Филипче.

Од болницата „Пирогов“ отпуштени двајца од повредените во автобуската несреќа

Алсат-М

Повредените во автобуската несреќа ќе бидат префрлени во македонските болници

Фокус

Повредените во автобуската несреќа ќе бидат префрлени во македонските болници

Либертас

Почнува транспортот на повредените во автобуската несреќа

Скопје1

Двајца преживеани патници во несреќата, кои беа хоспитализирани во Бугарија, ќе пристигнат во Скопје

Zoom

Преживеаните добиле помош во трката на итната служба со времето

Н.Македонија

Двајца од преживеаните пациенти од несреќата пристигнаа во болница во Скопје

Press24 - 27.11.2021

Двајцата пациенти кои утринава беа транспортирани од болницата во Бугарија, пристигнаа во болницата во Скопје. Тие ќе бидат сместени на Клиниката за пластична хирургија. Министерот Филипче, истакна дека се работи за 16-годишно девојче и еден ...

Двајца од преживеаните пациенти од несреќата пристигнаа во болница во Скопје

Либертас

Првите двајца повредени од автобуската несреќа ќе бидат сместени на Клиниката за пластичната хирургија

Независен - 27.11.2021

Двајца од вкупно седумте пациенти кои беа хоспитализирани во болницата „Пирогов“ ги очекуваме да пристигнат од Бугарија. Јас утрово разговарав со директорот на болницата. Тие се испишуваат во стабилна состојба како што впрочем беа целокупниот овој ...

Филипче: На повредените ќе им биде пружена и психијатриска помош

Либертас

Филипче: Очекуваме да пристигнат двајца од седумте пациенти кои беа хоспитализирани во „Пирогов“ во Бугарија

Нова ТВ

Филипче: Очекуваме да пристигнат двајца пациенти кои беа хоспитализирани во „Пирогов” во Бугарија

24Инфо

Очекуваме да пристигнат двајца од седумте пациенти кои беа хоспитализирани во „Пирогов” – соопшти Филипче

ММС

Филипче: Очекуваме да пристигнат двајца од седумте пациенти кои беа хоспитализирани во „Пирогов“

360 степени

ФИЛИПЧЕ: Еден повозрасен пациент и 17-годишна девојка се пуштени од болница Пирогов во Софија и ги очекуваме да пристигнат во Скопје

Денешен

Седумте преживеани од автобусот ќе бидат етапно отпуштани од болницата

24Инфо - 26.11.2021

Стабилна и непроменета е состојбата на сите лица сместени во болницата Пирогов од инцидентот со автобусот на автопатот Струма. Професорот Николај Габровски, раководител на Клиниката за неврохирургија, вчерашната операција ја оценува како нормална со ...

Седумте преживеани од автобусот ќе бидат етапно отпуштани од болницата

Н.Македонија

Пациентите етапно ќе бидат отпуштени од болница во зависност од нивната состојба

Скопје1

Седумте преживеани од автобусот ќе бидат етапно отпуштани од болницата

Курир

Седумте преживеани од автобусот ќе бидат етапно отпуштани од болницата

Centar

Стабилна е состојбата на преживеаните во автобуската несреќа

Нетпрес

Преживеаните од автобуската несреќа ќе бидат етапно отпуштани од болница

Локално

Пулс24 Точка MTM Вечер Прес Скопско Ехо