TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Семејство обвини дека нивен член починал поради недобивање помош од лекарите, тетовската болница најави мерки

Бизнис Вести - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави вечерва порталот на албански јазик Тетовасот. Станува збор за шеесет годишен маж од Пирок, за кого од семејството ...

ВИДЕО: Пациент почина во ходник во тетовската клиника, семејството обвинува дека лекарите доцнеле!

4NEWS - 31.03.2023

Денеска околу 19:00 часот во Тетовската болница починал граѓанин од село Пирок, Општина Боговиње, во околината на градот Тетово, јавува алба Според членовите на семејството, од доцнењето на лекарите пациентот починал и тие не дошле да му помогнат, ...

Семејство обвини дека нивен член починал поради недобивање помош од лекарите, тетовската болница најави мерки

Опсервер - 01.04.2023

– Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави вечерва порталот на албански јазик Тетовасот. Станува збор за шеесет годишен маж од Пирок, за кого од семејството ...

Семејство обвини дека нивен член починал поради недобивање помош од лекарите, тетовската болница најави мерки

Вечер Прес - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави вечерва порталот на албански јазик Тетовасот. Станува збор за шеесет годишен маж од Пирок, за кого од семејството ...

Семејство обвини дека нивен член починал поради недобивање помош од лекарите, тетовската болница најави мерки

Либертас - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави вечерва порталот на албански јазик Тетовасот. Станува збор за шеесет годишен маж од Пирок, за кого од семејството ...

Чекавме еден час, никој не излезе да ни помогне вели семејството на човекот кој почина чекајќи во тетовската болница

Република - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави вчерaвeчер порталот на албански јазик Тетовасот . Станува збор за шеесет годишен маж од Пирок, за кого од ...

Тетово: Семејство обвини дека нивен член починал поради недобивање помош од лекарите

Локално - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави порталот на албански јазик „Тетовасот“. Станува збор за шеесет годишен маж од Пирок, за кого од семејството изјавиле ...

Семејство обвини дека нивен член починал поради недобивање помош од лекарите, тетовската болница најави мерки

ТВ21 - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави вечерва порталот на албански јазик Тетовасот. Станува збор за шеесет годишен маж од Пирок, за кого од семејството ...

Пациент почина во ходник во тетовската клиника, семејството обвинува дека докторите доцнеле

Скопје инфо - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави вечерва порталот на албански јазик Тетовасот. Станува збор за шеесет годишен маж од Пирок, за кого од семејството ...

ПОЛОВИНА ЧАС ЧЕКАВМЕ ЛЕКАР Тетовец починал во болница, бил донесен во кома

+инфо - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави вечерва порталот на албански јазик Тетовасот. Станува збор за шеесет годишен маж од Пирок, за кого од семејството ...

Семејство обвини дека нивен член починал поради недобивање помош, од тетовската болница најавуваат комисија

4NEWS - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави вечерва порталот на албански јазик Тетовасот. Станува збор за шеесет годишен маж од Пирок, за кого од семејството ...

Чекале еден час да се појави лекар, пациент починал во ходникот на Тетовската болница

Фокус - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави порталот на албански јазик Тетовасот. Станува збор за шеесет годишен маж од Пирок, за кого од семејството изјавиле ...

Семејство обвини дека нивен член починал зошто не добил помош од лекарите од тетовската болница

А1 On - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави вечерва порталот на албански јазик Тетовасот . Станува збор за 60-годишен маж од Пирок, за кого од семејството ...

„Побаравме помош, но никој не ни помогна“: Семејство од Тетово обвини дека нивен член починал поради доцнење на ...

ММС - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави вечерва порталот на албански јазик Тетовасот. Станува збор за шеесетгодишен маж од Пирок, за кого од семејството ...

Почина чекајќи лекари во тетовската болница, обвинуваат членови на семејството

Слободен Печат - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера вечер починал во тетовската болница затоа што не добил помош од лекарите, објави порталот Тетовасот. Станува збор за шеесетгодишен маж од Пирок, за кого од семејството изјавиле дека починал околу 19 ...

Семејство од Тетово обвини дека нивен член починал поради недобивање помош од лекарите, од болницата најавија мерки

еМагазин - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави вечерва порталот на албански јазик Тетовасот. Станува збор за шеесет годишен маж од Пирок, за кого од семејството ...

НОВ СМРТЕН СЛУЧАЈ ВО БОЛНИЦА ВО МАКЕДОНИЈА: Семејството обвинува за недобивање помош од лекарите

Курир - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави вечерва порталот на албански јазик Тетовасот. Станува збор за шеесет годишен маж од Пирок, за кого од семејството ...

Семејство обвини дека нивен член починал поради недобивање помош од лекарите, тетовската болница најави мерки

Во Центар - 01.04.2023

Семејство од Тетово обвини дека нивен член вчера навечер починал во тетовската болница, затоа што не добил помош од лекарите, објави вечерва порталот на албански јазик Тетовасот. Станува збор за шеесет годишен маж од Пирок, за кого од семејството ...

Почина пациент, ново потресно сведоштво за македонското здравство

Мастило - 01.04.2023

Шеесетгодишен маж од Пирок вчера околу 19 часот починал во тетовската болница откако не добил помош од лекарите, тврди неговото семејство, пренесува порталот на албански јазик Тетовасот. „Чекавме еден час, побаравме помош, никој не излезе да ни ...