TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Меле“ норвешката машина, Германците лесно и против Бразил!

SportMedia - 12.01.2019

После импресивната победа од 34:24 против Тунис, норвешката репрезентација во Копенхаген денеска со високи 40:21 ја совлада и Саудиска Арабија. Составот кој последните години навистина успешно го води Кристиан Берге, го освои својот прв медал пред ...

Норвешка ги одмори најдобрите, но ја прегази Саудиска Арабија

24 Ракомет - 12.01.2019

Финалистот од Светското првенство во 2017 година, Норвешка ја забележа втората победа на во групата Ц. Денеска ја совлада Саудиска Арабија со резултат 40:21 и продолжи со сигурната игра. Како што беше и очекувано без никакви проблеми Норвежаните ја ...

Норвешка без милост ја прегази Саудиска Арабија

Sport 1 - 12.01.2019

Норвешка одигра уште еден фантастичен натпревар на Светското првенство во Германија и Данска, откако денеска ја совлада Саудиска Арабија со 40-21. Норвежаните одлично го почнаа натпреварот, па го имаа водстовот од самиот старт и постојано го ...

Норвежаните имаа лесен тренинг против Саудиска Арабија за два од два на СП

Gol.mk - 12.01.2019

Вториот меч од групата Ц, помеѓу Норвешка и Саудиска Арабија , донесе доминација на фаворитот и висока победа од 40-21 (20-10). Кристијан Берге, норвешкиот селектор, имаше можност да одмори некои од клучните играчи во вториот дел, со оглед на ...

Мислиш Меси и Роналдо доаѓаат: Србин дочекан во Саудиска Арабија како „месија“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.01.2019

Српскиот репрезентативец Александар Пријовиќ зимава замина од солунски ПАОК во саудиски Ал Итихад, каде тренер е бившот хрватски селектор Славен Билиќ и на доаѓање во Саудиска Арабија беше дочекан како да е – Лионел Меси или Кристијано Роналдо.

Австрија отвори сигурно, аутсајдерот Саудиска Арабија немаше шанси

24 Ракомет - 11.01.2019

Во рамки на групата Ц на Светското првенство која се игра во Хернинг, Австрија во својот прв натпревар дојде до победа од 29:22. На отварањето на натпреварот беше изедначено сè до 5:5, но потоа откако Австријците го преземаа водството без проблеми ...