TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ученик убил две, а ранил повеќе лица во училиште во Калифорнија

Кумановски м. - 15.11.2019

Ученикот кој пукал во соученици во средно училиште во Јужна Калифорнија, убил девојче од 16 години и момче од 14 години, ранил тројца други и се обидел да се самоубие пукајќи си во главата, соопштија властите, додавајќи дека тој е во тешка состојба.

16-Годишник за роденден уби Двајца ученици во Калифорнија, годинава 366 масовни пукања во сад

Сакам да кажам - 15.11.2019

Двајца ученици се убиени, а три се повредени во пукањето во средно училиште во Калифорнија. Пукањето се случило во Санта Кларита, северно од Лос Анџелес, 20 минути пред да почне наставата.

Двајца ученици загинаа при пукање во училиште во Калифорнија

Глас на Америка - 14.11.2019

Досега во болница се однесени четири лица, соопштија надлежните ВАШИНГТОН — Најмалку двајца ученици загинаа при пукање во средно училиште во Санта Кларита, Калифорнија. Досега во болница се однесени четири лица.

Пукање во училиште во Америка, има повредени!!

Канал5 - 14.11.2019

Во средното училиште во Санта Клара во близина на Лос Анџелес се случил вооружен инцидент во кој се ранети најмалку шест лица, пренесе АП. Според медиумите голем број на полицајци се наоѓаат на местото на инцидентот кое е на околу 35 километри од ...

Пукање во средно училиште во Калифорнија, еден загинат, повеќемина повредени

Нова ТВ - 14.11.2019

Едно лице загина, а повеќемина се повредени, од кои двајца се во критична здравствена состоја, откако денеска се случи пукање во средно училиште во Санта Кларита, Калифорнија. Напаѓачот бил облечен во црно и се верува дека е азиско потекло.

Пукање во училиште во Лос Анџелес, еден загинат и шестмина повредени

Макфакс - 14.11.2019

Канцеларијата на шерифот во Лос Анџелес, САД соопшти дека имало пукање во средното училиште Саугус, при што едно лице загина, а шестмина се повредени.Како што јавуваат агенциите, во нив пукал ученик, при што е застрелана жена.

ПАНИКА ВО ЛОС АНЏЕЛЕС: Пукање во средно училиште, има и МРТВИ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 14.11.2019

Болницата „Хенри Мајо“ соопштила дека една жена починала, додека двјаца пациенти и натаму се во критична состојба. Најмалку едно лице го загубило животот, додека четворица мажи биле повредени во пукање кое се случило во средно училиште во Лос ...

Повеќе ранети во пукање во училиште во Калифорнија, напаѓачот на слобода (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2019

Најмалку седум лица се застрелани во средно училиште во Санта Кларита, Калифорнија, јавуваат локалните медиуми. Полицијата соопшти дека осомничениот е во бегство. Пукањето се случило во средното училиште Саугус, на шеесетина километри северно од Лос ...

Пукање во училиште во Калифорнија, напаѓачот е уапсен и префрлен во болница

Точка - 14.11.2019

Најмалку 5 лица се ранети во пукање во средно училиште во Калифорнија. Како што пренесува ВВС, пукањето се случило во средно училиште во градот Санта Кларита, северно од Лос Анџелес. Saugus High School in Santa Clarita is on lockdown after a report ...

Еден загинат и повеќемина повредени во пукање во средно училиште во Калифорнија

iPortal - 14.11.2019

Едно лице загина, а повеќемина се повредени, од кои двајца се во критична здравствена состоја, откако денеска се случи пукање во средно училиште во Санта Кларита, Калифорнија. Напаѓачот бил облечен во црно и се верува дека е азиско потекло.

Пукање во средно училиште во Калифорнија, еден загинат, повеќемина повредени

Локално - 14.11.2019

Едно лице загина, а повеќемина се повредени, од кои двајца се во критична здравствена состоја, откако денеска се случи пукање во средно училиште во Санта Кларита, Калифорнија. Напаѓачот бил облечен во црно и се верува дека е азиско потекло.

Пукање во средно училиште во Калифорнија, еден загинат, повеќемина повредени

24Инфо - 14.11.2019

Едно лице загина, а повеќемина се повредени, од кои двајца се во критична здравствена состоја, откако денеска се случи пукање во средно училиште во Санта Кларита, Калифорнија. Напаѓачот бил облечен во црно и се верува дека е азиско потекло.

Пукање во средно училиште во Калифорнија, еден загинат, повеќемина повредени

А1 On - 14.11.2019

Едно лице загина, а повеќемина се повредени, од кои двајца се во критична здравствена состоја, откако денеска се случи пукање во средно училиште во Санта Кларита, Калифорнија. Напаѓачот бил облечен во црно и се верува дека е азиско потекло.

Пукање во средно училиште во Калифорнија, еден загинат, повеќемина повредени

MakPress - 14.11.2019

Едно лице загина, а повеќемина се повредени, од кои двајца се во критична здравствена состоја, откако денеска се случи пукање во средно училиште во Санта Кларита, Калифорнија. Напаѓачот бил облечен во црно и се верува дека е азиско потекло.

Пукање во средно училиште во Калифорнија, еден загинат, повеќемина повредени

+инфо - 14.11.2019

Едно лице загина, а повеќемина се повредени, од кои двајца се во критична здравствена состоја, откако денеска се случи пукање во средно училиште во Санта Кларита, Калифорнија. Напаѓачот бил облечен во црно и се верува дека е азиско потекло.

Пукање во средно училиште во Калифорнија, еден загинат, повеќемина повредени

Вечер Прес - 14.11.2019

Едно лице загина, а повеќемина се повредени, од кои двајца се во критична здравствена состоја, откако денеска се случи пукање во средно училиште во Санта Кларита, Калифорнија. Напаѓачот бил облечен во црно и се верува дека е азиско потекло.

Пукање во училиште во Лос Анџелес

Н.Македонија - 14.11.2019

Канцеларијата на шерифот во Лос Анџелес, САД соопшти дека имало пукање во средното училиште Саугус, при што едно лице загина, а шестмина се повредени.Како што јавуваат агенциите, во нив пукал ученик, при што е застрелана жена, која им подлегнала на ...

КАЛИФОРНИЈА: Едно лице загина, двајца во критична состојба по пукање во средно училиште!

Денешен - 14.11.2019

Едно лице загина, а повеќемина се повредени, од кои двајца се во критична здравствена состоја, откако денеска се случи пукање во средно училиште во Санта Кларита, Калифорнија. Напаѓачот бил облечен во црно и се верува дека е азиско потекло.

Пукање во средно училиште, еден загинат

Курир - 14.11.2019

Едно лице загина, а повеќемина се повредени, од кои двајца се во критична здравствена состоја, во пукање во средно училиште во Санта Кларита, Калифорнија. Напаѓачот бил облечен во црно и се верува дека е азиско потекло.

Оружен инцидент во училиште во САД, шестмина ранети

Р.С.Европа - 14.11.2019

Во оружен инцидент во средно училиште во Санта Клара, во близина на Лос Анџелес, се повредени најмалку шест лица, пренесе новинската агенција АП. Според локалните медиуми, голем број на полицајци се наоѓаат на местото на инцидентот, кое е на околу ...

Пукање во средно училиште во Калифорнија, еден загинат, повеќемина повредени

Нетпрес - 14.11.2019

Едно лице загина, а повеќемина се повредени, од кои двајца се во критична здравствена состоја, откако денеска се случи пукање во средно училиште во Санта Кларита, Калифорнија. Напаѓачот бил облечен во црно и се верува дека е азиско потекло.

Пукање во средно училиште во Калифорнија, еден загинат, повеќемина повредени

Опсервер - 14.11.2019

Едно лице загина, а повеќемина се повредени, од кои двајца се во критична здравствена состоја, откако денеска се случи пукање во средно училиште во Санта Кларита, Калифорнија. Напаѓачот бил облечен во црно и се верува дека е азиско потекло.