TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марија Keри го следеше Џон Сноу цела ноќ

Локално - 12.01.2018

Мараја Кери е една од најголемите поп-ѕвезди на планетата, но изгледа дека е и страствен обожавател на филмови. Пејачката, особено е луда по серијата “Игра на тронови”, чија осма сезона доаѓа.

Сестрата на Мараја Кери има сида

Репортер - 12.01.2018

Поп-ѕвездата Мараја Кери повеќе од 20 години не разговара со својата постара сестра, Алисон. Алисон неколкупати била во затвор за проституција и дрога, а боледува од сида. Таа има пет деца за кои се грижи сама и често бара финансиска помош од ...