TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изглед според хороскопот: Овните имаат спортска градба и мускули, а лавот најдотеран

Lady - 13.06.2018

Секој хороскопски знак како што има некои одлики во однос на карактерот, така има и одредени црти кои се карактеристични за неговиот изглед. Ако ги знаете главните одлики на секој знак лесно ќе препознаете и некој непознат што е во хороскоп, само по ...

Жените Јарци најтешко ја пронаоѓаат љубовта

Бриф - 12.06.2018

Хороскопот понекогаш може да каже многу за љубовта, бракот и наоѓањето на вистинскиот партнер. Но, жените родени во хороскопскиот знак Јарец имаат до толку изразени критериуми околу сето тоа, што честопати, крајниот резултат е самотијата, пишува ...

Преголеми очекувања: Жената во овој хороскопски знак најтешко пронаоѓа вистинска љубов

Точка - 12.06.2018

Хороскопот може многу да открие за љубовта, бракот и пронаоѓањето на вистинскиот партнер. Додека некои луѓе сметаат дека пронаоѓањето на вистинската љубов е многу едноставно, други тешко наоѓаат некој којшто им одговара.

Припадниците на овој хороскопски знак се пацифисти

Женски магазин - 12.06.2018

Водолија - Пацифисти сте, но многу сте жестоки кога луѓето не го споделуваат вашето мислење. Многу лесно го губите трпението и сте непредвидливи. Ултра модерни сте и секогаш облечени по најнова мода.

Дами за овој хороскопски знак ѕвездите порачуваат дека е идеален сопруг

Канал5 - 12.06.2018

Секој човек има свои предности и слабости кои го прават единствен, но експертите во областа на астрологијата сметаат дека позицијата на планетите и хороскопскиот знак многу влијаат на карактерот на една личност.

Овие хороскопски знаци немаат доверба во никој

Женски магазин - 12.06.2018

Стравот да се верува се појавува кај повеќето луѓе кои поминале низ некоја повреда во претходната врска. Ова сепак се забележува почесто меѓу претставниците на одредени хороскопски знаци и, се разбира, има и објаснување.

Бидете внимателни: Овие 3 хороскопски знаци се подготвени да изневеруваат ова лето

Среќа.mk - 12.06.2018

Претстојното лето ќе биде полно со предизвици за неколку хороскопски знака. Тешко е да се одбегнат некои летни авантури, па затоа бидете внимателни. Близнаци Дволичните Близнаци се први на листата.

Овие 7 хороскопски знаци веројатно нема да имаат среќа во љубовта ова лето

Кафе пауза - 12.06.2018

Некои лета, изгледа како љубовта да е во воздухот, но во други таа не е присутна, па ако мислевте дека топлите денови се создадени само за љубов секоја година, тогаш треба да размислите уште еднаш.

Дали функционира врска помеѓу припадници на исти хороскопски знаци?

Сваштарник - 12.06.2018

Да се биде во врска со ист хороскопски знак може да биде рај или пекол на Земјата. Дури и кога личностите се идентични, на својот партнер може да му насочат најнегативни особини. Природно, некои парови се покомпитабилни од други.

3 хороскопски знаци што не поднесуваат кога нештата не се по нивно

Кафе пауза - 11.06.2018

Знаеме дека некои луѓе едноставно не можат да се помират кога нештата не се одвиваат по нивните замисли, дури и покрај тоа што родителите од мали нè учат дека ретко кога плановите ќе ни се остваруваат во целост.

Астролозите јасни: Овој знак е најдобриот во Зодијакот

Сител - 11.06.2018

Астролозите пресудија кој е најдобриот знак во Зодијакот. Секогаш со почит кон другите, ведра, насмеана и културна, тоа е Девицата. Се идентификува со болката и проблемите на луѓето, знае да помогне и да сочувствува, секогаш е внимателна и љубезна.

Астролозите јасни: Овој знак е најдобриот во Зодијакот

Скопје24 - 11.06.2018

Астролозите пресудија кој е најдобриот знак во Зодијакот. Секогаш со почит кон другите, ведра, насмеана и културна, тоа е Девицата. Се идентификува со болката и проблемите на луѓето, знае да помогне и да сочувствува, секогаш е внимателна и љубезна.

Внимавајте: Овие хороскопски знаци ќе ве изневерат ова лето

Точка - 11.06.2018

Кога се во прашање летните забави, незаборавните ноќи поминари во барови и диска некаде покрај море, најголеми се шансите за неверства, особено доколку вашиот партнер/партнерка оди сам на летување.

Преголеми очекувања: Жената во овој хороскопски знак најтешко пронаоѓа вистинска љубов

Скопје24 - 12.06.2018

Хороскопот може многу да открие за љубовта, бракот и пронаоѓањето на вистинскиот партнер. Додека некои луѓе сметаат дека пронаоѓањето на вистинската љубов е многу едноставно, други тешко наоѓаат некој којшто им одговара.

Овие хороскопски знаци немаат доверба апсолутно во никој

Скопје24 - 12.06.2018

Стравот да се верува се појавува кај повеќето луѓе кои поминале низ некоја повреда во претходната врска. Ова сепак се забележува почесто меѓу претставниците на одредени хороскопски знаци и, се разбира, има и објаснување.

Внимавајте: Овие хороскопски знаци ќе ве изневерат ова лето

Скопје24 - 11.06.2018

Кога се во прашање летните забави, незаборавните ноќи поминари во барови и диска некаде покрај море, најголеми се шансите за неверства, особено доколку вашиот партнер/партнерка оди сам на летување.

Бидете внимателни, овие хороскопски знаци ќе ве изневерат летово

Press24 - 12.06.2018

Кога се во прашање летните забави, незаборавните ноќи поминати во барови и дискотеки некаде покрај море, најголеми се шансите за неверства, особено доколку вашиот партнер/партнерка оди сам на летување.

Никако сами на одмор: Хороскопски знаци кои ќе ве изневерат ова лето

Женски магазин - 13.06.2018

Кога се во прашање летните забави, незаборавните ноќи поминати во барови и дискотеки некаде покрај море, најголеми се шансите за неверства, особено доколку вашиот партнер/партнерка оди сам на летување.