TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровска и Заборски во финалето, бронза за Мојсовска на Гран при Кроација

IPON - 13.01.2018

Моника Пендаровска и Петар Заборски се во финалето на големиот Меѓународен турнир Гран при Кроација во Самобор, Хрватска, а Ангела Мојсовска го освои бронзениот медал во конкуренција на млади сениори (У-21).

Макпетрол со 7-мина каратисти на Гран при Кроација во Самобор

IPON - 12.01.2018

Каратистите на Макпетрол од денеска настапуваат на 27.Меѓународен турнир ,,Гранд при Кроација“ во Самобор, Хрватска, заедно со други македонски каратисти како последна проверка пред Европското првенство за кадети,јуниори и постари јуниори (У21), кое ...