TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ескалираа протестите во Црна Гора

Сител - 08.04.2021

Ескалираа протестите во Црна Гора. Премиерот Здравко Кривокапиќ на социјалните мрежи објави видео со кое тврди дека неговата ќерка била нападната од група демонстранти на патот Никшиќ-Подгорица утрово Денес беше нападнато службеното возило во кое ...

Владин автомобил ја проби блокадата во Подгорица, во него била ќерката на Кривокапиќ (ВИДЕО)

Канал5 - 08.04.2021

Ескалира политичката тензија во Црна Гора..Неколку стотина граѓани се собраа пред Владата за да го искажат револтот за одлуката за промена на критериумите за стекнување државјанство и измените на законот за регистрација на живеалиште.

Хаос на протест во Црна Гора – автомобил во кој била ќерката на премиерот покоси демонстранти

Точка - 08.04.2021

Службен владин автомобил турнал и повредил демонстранти во близина на Богетиќи во Црна Гора, се гледа на кратко видео направено од порталот АнтенаМ. Премиерот Здравко Кривокапиќ потврди дека во возилото се наоѓала неговата ќерка, инаку заштитено ...

Кривокапиќ објави видео од инцидентот со возилото во кое се наоѓаше неговата ќерка (ВИДЕО)

Локално - 08.04.2021

Црногорскиот премиер Здравко Кривокапиќ објави видео од службеното возило кое беше опколено на патот Подгорица-Никшиќ од група граѓани кои излегоа на протест пред Владата во Подгорица, а во кое беше и неговата ќерка.

Возило на Владата на Црна Гора ја проби блокадата на граѓаните, во автомобилот била ќерката на премиерот

Сител - 08.04.2021

На патот Подгорица-Никшиќ нападнато е службеното возило на Владата на Црна Гора во кое се наоѓала ќерката на премиерот Здравко Кривокапиќ. Возилото на владата било нападнато од приврзаници на престседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ.

За време на инцидентот во Црна Гора во автомобилот била и ќерката на премиерот

ТВ21 - 08.04.2021

На патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

ВИДЕО | Кривокапиќ: Денес беше нападнато возило во кое беше ќерка ми, нема да ги заборавам нејзините солзи и страв

Слободен Печат - 08.04.2021

Премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, рече дека неговата ќерка, која е заштитено лице, била во службеното возило што беше нападнато денес на патот Никшиќ – Подгорица. Тој рече дека како „татко никогаш нема да ги заборави нејзините солзи и ...

ИНЦИДЕНТ ВО ЦРНА ГОРА Возило на Владата ја проби блокадата на граѓаните, внатре била ќерката на премиерот (ВИДЕО)

+инфо - 08.04.2021

Премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, објави дека неговата ќерка се наоѓала во автомобилот. Н а патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора.

Возило на Владата на Црна Гора ја проби блокадата на граѓаните, во автомобилот била ќерката на премиерот

Либертас - 08.04.2021

– Н а патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

(Видео) Возило на црногорската влада пробило блокада на граѓаните, внатре била ќерката на премиерот

еМагазин - 08.04.2021

На патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

Возило на Владата на Црна Гора ја проби блокадата на граѓаните, во автомобилот била ќерката на премиерот

MakPress - 08.04.2021

На патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

Ескалираа протестите во Црна Гора

Република - 08.04.2021

Ескалираа протестите во Црна Гора. Премиерот Здравко Кривокапиќ на социјалните мрежи објави видео со кое тврди дека неговата ќерка била нападната од група демонстранти на патот Никшиќ-Подгорица утрово Денес беше нападнато службеното возило во кое ...

Хаос на протест во Црна Гора – автомобил во кој била ќерката на премиерот покоси демонстранти

Н.Македонија - 08.04.2021

Службен владин автомобил турнал и повредил демонстранти во близина на Богетиќи во Црна Гора, се гледа на кратко видео направено од порталот АнтенаМ. Премиерот, Здравко Кривокапиќ, потврди дека во возилото се наоѓала неговата ќерка, инаку заштитено ...

Хаос на протест во Црна Гора – автомобил во кој била ќерката на премиерот покоси демонстранти (ВИДЕО)

Press24 - 08.04.2021

Службен владин автомобил турнал и повредил демонстранти во близина на Богетиќи во Црна Гора, се гледа на кратко видео направено од порталот АнтенаМ. Премиерот, Здравко Кривокапиќ, потврди дека во возилото се наоѓала неговата ќерка, инаку заштитено ...

(Видео) Хаос на протест во Црна Гора откако владин автомобил „качил“ на хауба демностранти

24Инфо - 08.04.2021

Службен владин автомобил турнал и повредил демонстранти во близина на Богетиќи во Црна Гора, се гледа на кратко видео направено од порталот АнтенаМ. Премиерот, Здравко Кривокапиќ, потврди дека во возилото се наоѓала неговата ќерка, инаку заштитено ...

ВИДЕО Ескалираа протестите во Црна Гора, нападната ќерката на премиерот Кривокапиќ

Фокус - 08.04.2021

Ескалираа протестите во Црна Гора. Премиерот Здравко Кривокапиќ тврди дека неговата ќерка била нападната од група демонстранти на патот Никшиќ-Подгорица. -Денес беше нападнато службеното возило во кое беше нападната мојата ќерка, инаку заштитено ...

ВИДЕО: Ескалираа протестите во Црна Гора, нападната ќерката на премиерот Кривокапиќ

Либертас - 09.04.2021

Ескалираа протестите во Црна Гора. Премиерот Здравко Кривокапиќ тврди дека неговата ќерка била нападната од група демонстранти на патот Никшиќ-Подгорица. -Денес беше нападнато службеното возило во кое беше нападната мојата ќерка, инаку заштитено ...

Возило на Владата на Црна Гора ја проби блокадата на граѓаните, во автомобилот била ќерката на премиерот

iPortal - 08.04.2021

На патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

(ВИДЕО) Протести во Црна Гора за измените за државјанство, нападнато владино возило

Нетпрес - 08.04.2021

Н а патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

Протести во Црна Гора за измените за државјанство: Демонстрантите се заканија дека ќе влезат во Владата

360 степени - 08.04.2021

Премиерот Здравко Кривокапиќ, пак, за нередите го обвини претседателот Мило Ѓукановиќ и го повика да престане со дестабилизација на државата. Тој соопшти и дека е нападнато службеното возило во кое се возела неговата ќерка и им порача на ...

ВИДЕО: Инцидент во Црна Гора – граѓани се качиле на владино возило

ТВ21 - 08.04.2021

На патот Подгорица – Никшиќ дошло до инцидент откако група на граѓани се обидела да спречи поминување на владино службено возило. Видеото доставено до медиумите во Подгорица покажува група граѓани кои се качиле врз возило „мерцедес“ , кое припаѓа на ...

Возило на Владата на Црна Гора ја проби блокадата на граѓаните, во автомобилот била ќерката на премиерот

24Инфо - 08.04.2021

Н а патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

Возило на Владата на Црна Гора ја проби блокадата на граѓаните, во автомобилот била ќерката на премиерот

Опсервер - 08.04.2021

– Н а патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

Црна Гора: Владин автомобил ја пробил блокадата на граѓаните, во возилото била ќерката на премиерот

Курир - 08.04.2021

На патот Подгорица-Никшиќ се случил инцидент кога група граѓани се обиделе да спречат премин на службено возило на Владата на Црна Гора. Собраните, во обид да спречат минување на возилото, се качиле на него, но тоа не запрело, туку продолжило и ...

Ќерката на црногорскиот премиер била нападната од толпа во Никшиќ

Локално - 08.04.2021

По повод инцидентот што се случи денес на патот Никшиќ-Подгорица во Црна Гора, кога демонстрантите нападнаа службено возило, се огласи премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ. Тој рече дека неговата ќерка била во тоа службено возило.

ВИДЕО: Протести во Црна Гора – возило на Владата помина низ демонстрантите, две лица повредени

4NEWS - 08.04.2021

Ескалира политичката криза во Босна и Херцеговина. Неколку стотина граѓани се собраа пред Владата на Црна Гора за да го искажат својот револт за Одлуката за промена на критериумите за стекнување државјанство и измените на Законот за регистрација на ...