TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тричковски ја доби наградата за најдобар стрелец во кипарскиот шампионат

Слободен Печат - 08.04.2021

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски, денеска доби уште едно признание за одличните настапи во дресот на АЕК Ларнака во кипарскиот шампионат. Тричковски одигра одлично минатата сезона за АЕК Ларнака и со 20 постигнати голови беше најдобар ...

Тричковски ја доби наградата за најдобар стрелец во Кипар (ФОТО)

Sport 1 - 08.04.2021

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски е еден од најдобрите фудбалери на АЕК Ларнака, а тоа го докажува веќе неколку години на фудбалските терени во Кипар. Тричковски минатата сезона беше одличен во дресот на АЕК и постигна 20 голови во ...

Тричковски со „Златната копачка“ и наградата за нај-напаѓач на Кипар!

Gol.mk - 08.04.2021

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски ги доби заслужените награди за блескавата ланска година која ја имаше на Кипар во дресот на АЕК Ларнака. Напаѓачот на церемонија организирана од Здружението на спортски новинари го доби признанието за ...

Тричковски ја доби „Златната копачка“ на Кипар (ФОТО)

SportMedia - 08.04.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски, вечерва на посебна манифестација наречена „Фестивал на Најдобрите“ која по 48. пат се одржа на Кипар во организација на Кипарската спортска асоцијација, ја доби наградата за најдобар стрелец во ...

Заслужено: Тричковски е претплатен за награди на Кипар

Екипа - 08.04.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски продолжува да собира индивидуални награди на Кипар, по неговите извонредни игри во дресот на АЕК Ларнака. Македонскиот голгетер е еден од лауреатите на вечерашниот „48.

Иван Тричковски со „Златната копачка“ и наградата за нај-напаѓач на Кипар!

Курир - 08.04.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец Иван Тричковски ги доби заслужените награди за блескавата одлична фудбалска сезона која ја имаше на Кипар во дресот на АЕК Ларнака. Напаѓачот на церемонијата организирана од Здружението на спортски новинари го ...