TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мијатовиќ: Од срце ќе навивам за Македонците на ЕУРО2020

Република - 11.06.2021

Легендата на црногорскиот и југословенскиот фудбал Предраг Мијатовиќ изјави за српските медиуми дека негови омилени репрезентации на ЕУРО2020 ќе бидат македонската и хрватската. изјави Мијатовиќ за белградскиот весник „Блиц“.

Легендарниот Пеџа Мијатовиќ: Со цело срце ќе навивам за Македонија

Дерби - 11.06.2021

Поранешниот прославен југословенски фудбалер, Предраг Пеџа Мијатовиќ во интервју за српските медиуми говореше за претстојното Европско првенство кое стартува денеска со натпреварот помеѓу Италија и Турција.

Мијатовиќ: На ЕП навивам за Хрватите и Македонците, Ангеловски ми е добар пријател

Спортклуб - 11.06.2021

Едно од најголемите фудбалски имиња од просторите на поранешна Југославија и некогашна ѕвезда на Реал Мадрид, Предраг Мијатовиќ, ги сподели своите очекувања за Европското првенство, правејќи анализа околу тоа кој ќе стигне далеку на турнирот, кој ќе ...

Mијатовиќ: Со цело срце ќе навивам за Македонија на ова Европско

Спортски - 11.06.2021

Една од најголемите легенди на Црна Гора, Предраг Мијатовиќ објави дека со цело срце ќе навива за Македонија на Европското првенство кое стартува денес. Во изјава за српски „Блица“ Мијатовиќ откри дека нашиот селектор Игор Ангеловски е негов голем ...

Мијатовиќ: Секоја чест за Македонија, можно е да изненади и на ЕП

МКД - 11.06.2021

Легендата на црногорскиот фудбал, Предраг Мијатовиќ има убави зборови за македонската репрезентација пред настапот на Европското првенство. Македонија и Хрватска се единствените селекции од поранешна Југославија кои ќе играат на Европското првенство.

Мијатовиќ: Со цело срце ќе навивам за Македонија!

Sport 1 - 11.06.2021

Една од најголемите легенди на Црна Гора, Предраг Мијатовиќ објави дека со цело срце ќе навива за Македонија, како и за Хрватска, на Европското првенство кое почнува денеска. Мијатовиќ за српски Блиц посочи дека селекторот Игор Ангеловски е негов ...

Предраг Мијатовиќ: Самото учество на ЕП е голем подвиг, со целото срце ќе навивам за Македонија

Дриблинг - 11.06.2021

Македонија добива поддршка речиси од секаде, а сега и легендарниот Предраг Мијатовиќ. Тој во изјава за српски Блиц откри дека ќе навива со цело срце за Македонија. Македонија првенството го отвора на дуел со Австрија, потоа играме со Украина, па со ...

Мијатовиќ: Со сето срце ќе навивам за Македонија

SportMedia - 11.06.2021

Легендарниот фудбалер, Предраг Мијатовиќ ќе биде еден од фановите на македонската фудбалска репрезентација на ЕУРО 2020. Тој во интервју за српски „блиц.рс“ најави дека ќе навива за Македонија, но и за Хрватска.

Мијатовиќ: Срцето на ЕВРО 2020 ќе ми бие за Македонија и мојот пријател Мрме

Екипа - 11.06.2021

Една од најголемите фудбалски легенди во поранешна Југославија, Црногорецот Предраг Мијатовиќ, не крие дека неговото срце ќе биде за Македонија и неговиот пријател Игор Ангеловски на престојното Европско првенство 2020.

Мијатовиќ: Им честитам на Македонците, може да бидат изненадување на Европското првенство!

Слободен Печат - 11.06.2021

Поранешниот играч на Реал Мадрид и екс репрезентативец на Југославија, исто така со големо внимание ќе ги следи натпреварите на Европското првенство. Предраг Мијатовиќ кој со Реал како играч ги освои шпанската „Ла Лига“ и Лигата на шампионите, во ...

Мијатовиќ: Цел Балкан ќе навива за Македонија

Локално - 11.06.2021

Предраг Мијатовиќ, легендата на југословенскиот и европскиот фудбал, за српски „Спутник“ изјавил дека на претстојното европското првенство ќе навива за нашата репрезентација. „Ќе навивам за С. Македонија, предводена од мојот пријател Игор Ангеловски.

Мијатовиќ: Со срце ќе бидам за Македонија, Мрме е мој пријател

Спортманија - 11.06.2021

Црногорската легенда ќе има две омилени репрезентации на ЕП, една од нив е нашата. Еден од најголемите фудбалери од поранешните југословенски простори во последните 25-30 години, Црногорецот Предраг Мијатовиќ, вели дека срцето ќе му чука за ...

Мијатовиќ: Секоја чест за Македонија

24Фудбал - 11.06.2021

Легендата на црногорскиот фудбал, Предраг Мијатовиќ има убави зборови за македонската репрезентација пред настапот на Европското првенство. Македонија и Хрватска се единствените селекции од поранешна Југославија кои ќе играат на Европското првенство.

Легендарниот Пеџа Мијатовиќ: Со цело срце ќе навивам за Македонија

Курир - 11.06.2021

Поранешниот прославен југословенски фудбалер, Предраг Пеџа Мијатовиќ во интервју за српските медиуми говореше за претстојното Европско првенство кое стартува денеска со натпреварот помеѓу Италија и Турција.

Мијатовиќ: Од срце ќе навивам за Македонците на ЕП 2020

Нова ТВ - 11.06.2021

Легендата на црногорскиот и југословенски фудбал, Предраг Мијатовиќ за српските медиуми изјави дека негови омилени репрезентации на ЕП 2020 ќе бидат македонската и хрватската. – Не би рекол дека ќе бидам нечиј навивач, но би сакал Хрватска да го ...

Мијатовиќ: Од срце ќе навивам за Македонците на ЕУРО2020

Независен - 11.06.2021

Легендата на црногорскиот и југословенскиот фудбал Предраг Мијатовиќ изјави за српските медиуми дека негови омилени репрезентации на ЕУРО2020 ќе бидат македонската и хрватската. -Не би рекол дека ќе бидам нечиј навивач, но би сакал Хрватска да го ...

Мијатовиќ: Од срце ќе навивам за Македонците на ЕУРО2020

iPortal - 11.06.2021

Легендата на црногорскиот и југословенскиот фудбал Предраг Мијатовиќ изјави за српските медиуми дека негови омилени репрезентации на ЕУРО2020 ќе бидат македонската и хрватската. -Не би рекол дека ќе бидам нечиј навивач, но би сакал Хрватска да го ...

Мијатовиќ: Од срце ќе навивам за Македонците на ЕУРО2020

Frontline - 11.06.2021

Легендата на црногорскиот и југословенскиот фудбал Предраг Мијатовиќ изјави за српските медиуми дека негови омилени репрезентации на ЕУРО2020 ќе бидат македонската и хрватската. -Не би рекол дека ќе бидам нечиј навивач, но би сакал Хрватска да го ...

Мијатовиќ: Од срце ќе навивам за Македонците на ЕУРО2020

Опсервер - 11.06.2021

Легендата на црногорскиот и југословенскиот фудбал Предраг Мијатовиќ изјави за српските медиуми дека негови омилени репрезентации на ЕУРО2020 ќе бидат македонската и хрватската. -Не би рекол дека ќе бидам нечиј навивач, но би сакал Хрватска да го ...

Мијатовиќ: Од срце ќе навивам за Македонците на ЕУРО2020

Либертас - 11.06.2021

Легендата на црногорскиот и југословенскиот фудбал Предраг Мијатовиќ изјави за српските медиуми дека негови омилени репрезентации на ЕУРО2020 ќе бидат македонската и хрватската. -Не би рекол дека ќе бидам нечиј навивач, но би сакал Хрватска да го ...

Легендарниот Пеџа Мијатовиќ со цело срце ќе навива за Македонија

Нетпрес - 11.06.2021

Поранешниот прославен југословенски фудбалер, Предраг Пеџа Мијатовиќ во интервју за српските медиуми говореше за претстојното Европско првенство кое стартува денеска со натпреварот помеѓу Италија и Турција.

Роналдињо изрази поддршка до македонската фудбалска репрезентација, Мијатовиќ ќе навива за нас

+инфо - 11.06.2021

Славниот 41-годишен фудбалер Роналдињо вели дека со големо внимание ќе го следи претстојниот континентален собир и денеска преку социјалните мрежи ја испрати поддршката за нашата фудбалска репрезентација на Европското првенство.

Легендарниот Мијатовиќ: Од срце ќе навивам за Македонците

Lider - 11.06.2021

Не би рекол дека ќе бидам нечиј навивач, но би сакал Хрватска да го повтори успехот од последното Светско првенство кога беа вицешампиони, а секако со целото свое срце ќе бидам за Македонија, чиј селектор Игор Ангеловски е мој пријател.

Мијатовиќ: Од срце ќе навивам за Македонците на ЕУРО2020

MakPress - 11.06.2021

Легендата на црногорскиот и југословенскиот фудбал Предраг Мијатовиќ изјави за српските медиуми дека негови омилени репрезентации на ЕУРО2020 ќе бидат македонската и хрватската. -Не би рекол дека ќе бидам нечиј навивач, но би сакал Хрватска да го ...